Hlavně zase neprohrávat

V minulých zápasech se mužům TROOPERS vždy "podařilo" prohrávat 0:3. To dnes chtěli změnit. A povedlo se jim to. Ve čtvrté minutě se dostali do vedení, kdy se prosadil Lukáš Michálek - posila z Bulldogs Brno, která hraje na střídavé hostování. O tři minuty později to už bylo 2:0, kdy se po nahrávce Hrušky prosadil Petr Kubala. Náskok mohl být dále navýšen, protože Kadlec vzal míček obránci a pelášil sám na gólmana. Šikovně si ho položil, ale nepodařilo se mu trefit odkrytou branku. Byl při tom však seknut, a tak rozhodčí nařídili trestné střílení. K tomu se nepostavil nikdo jiný než Jan Kolajta. Hostující Kolečkář si však na jeho fintu počkal a střelu lapil. V šestnácte minutě se prosadil Knotek, ale rozhodčí jeho branku neuznali kvůli postavení v malém brankovišti. Ani ne za minutu na to se v předbrankovém prostoru ocitl osamocený Jílek a nedal Chrástovi šanci. Do šaten se šlo za stavu 2:1 pro TROOPERS.

Promrhaný náskok

Začátek druhé třetiny pro TROOPERS nezačal dobře. Už ve druhé minutě se po chybě Dalera, který neudržel míček za brankou, prosadil Tuhý. Začínalo se od nuly. Muži hráli přesně tak, jak nechtěli. Nahoru dolů rozhodně není ta hra, kterou chcete hrát proti Hluku. Šance sice střídala šanci, ale trenéru Bartkovi z toho přibyl nejeden šedivý vlas. Na branku museli diváci, kterých na utkání přišlo sedmdesát, čekat až do třicáté páté minuty, kdy Kadlec krosovou nahrávkou našel Dalera a ten zamířil přesně. První jmenovaný navíc navýšil skóre hned o další dvě minuty později, kdy šikovným padáčkem přehodil Kolečkáře a nedal mu sebemenší šanci. Když se hned v dalším střídání prosadil opět Kubala, vypadalo to, že už si TROOPERS vytvořili dostatečný náskok a dohrají utkání v klidu. Opak byl však pravdou. Hned v následujícím střídání totiž přišel na středu při rozehrávce o míček Knotek a Hluk si s nabídnutou šanci poradil a snížil na 5:3. A to stále nebylo vše. V poslední minutě se prosadil Martin Krchňáček a ukázal TROOPERS, že Hluk se rozhodně nemíní vzdát. Po druhé třetině svítil na výsledkové tabuli výsledek 5:4.

Vyhrocená třetí třetina končí jako obvykle

Vstup do třetí třetiny byl o poznání lepší než do té předchozí. Hluk sice měl nějaké šance, ale ty skvěle pochytal Jan Chrást. Ve čtyřicáté páté minutě našel v brejku Mati Gregora, který z první trefil tyč. V čase 44:05 se však lehce zkomplikovala situace, když byl za sekání na dvě minuty vyloučen Jeski. Hluk ale ukázal, že přesilovky zřejmě netrénuje, takže TROOPERS oslabení ubránili. V čase 44:35 už ale bylo vyrovnáno. Za hosty se prosadil Olbert. To domácí nakoplo a začali hrát zodpovědněji. Hluk ale bránil, co to šlo. Na střelu Suchomela v padesáté první minutě byl ale Kolečkář krátký. Hluk ale přišel s bleskovou odpovědi. Za pouhých patnáct vteřin srovnal Tuhý. Stav 6:6 napovídal, že dnes to bude ještě těžké. 

Daniel Minich nedokáže uvěřit tomu, že TROOPERS vedli 5:2 a soupeři se i přesto podařilo vyrovnat.
Daniel Minich nedokáže uvěřit tomu, že TROOPERS vedli 5:2 a soupeři se i přesto podařilo vyrovnat.

Hluk navíc začal tlačit a domácí na to museli reagovat stáhnutím sestavy na dvě lajny. Díky zákrokům Chrásta a skvěle sehrané situaci Toma Pavly se TROOPERS dostali do vedení. Pavlovu přihrávku do prázdné branky proměnil Kadlec a domácí opět vedli. Na tento gól navíc velmi rychle navázal i Michálek, který svou druhou brankou navýšil na 8:6. Radost mu ale překazilo zlomení jeho hokejky, takže na střídačku nedobíhal s jeho typickým úsměvem. Necelé dvě minuty před koncem si hostující vzali oddechový čas a odvolali brankáře. Nejenže se k ničemu nedostali, ale navíc inkasovali z hole Knotka, který si po nahrávce do prázdné brány od Budíka počínal nekompromisně. TROOPERS si tak připsali další tři body do tabulky a udělali si veselejší Vánoce.

Jak to viděli trenéři?

Komentář hrajícího trenéra domácích Petra Jeskiho: "První dvě třetiny jsme nepodali optimální výkon. Na druhou stranu jsem hrozně rád, že jsme třetí třetinu zvládli v hlavách a i přes zbytečně nervózní konec jsme nakonec ukázali kvalitu a připsali jsme si tři body do tabulky. Děkuji všem divákům, kteří si sem našli cestu, rozhodčím i soupeři za výkony a přejeme vám všem pěkné svátky a šťastný nový rok."

Komentář hrajícího trenéra hostů Martina Tuhého: "Máme za sebou nejúspěšnější rok v historii klubu. Teď si musíme měsíc odpočinout a nachystat se na závěr sezóny. Domácí byli florbalovější, ale nám se dařilo držet krok. Děkuji mým hráčům a gratuluji soupeři."

Muži zápasu

Na straně domácího celku si cenu pro nejlepšího hráče utkání převzal skvěle chytající Jan Chrást, který pochytal spoustu nebezpečných střel a byl základním kamenem úspěchu TROOPERS. Za hostující celek byl zvolen Tomáš Olbert, který si v utkání připsal tři body za jeden gól a dvě přihrávky.

Mužem utkání na straně domácích byl zvolen brankář Jan Chrást. Za hostující útočník Tomáš Olbert.
Mužem utkání na straně domácích byl zvolen brankář Jan Chrást. Za hostující útočník Tomáš Olbert.