První třetina patřila Petrovi Kubalovi

   Zápas začal v nestandardní sestavě. 1. lajna hrála na beku s Petrem Kubalou a Danielem Hruškou. V útoku nastoupil Jakub Peška, Rudolf Večeřa a Daniel Minich. A TROOPERS se opět podařilo vstřelit rychlý gól. Kubala ve 2. minutě našel Večeřu na pravém mantinelu a ten střelou z první nedal gólmanovi domácího týmu šanci. V 7. minutě srovnal Třinecký, který využil nepozornost v obraně. To však bylo na dlouho dobu od Horní Suché vše, co ukázali. Své slovo si vzal Daniel Minich a Petr Kubala. V 11. minutě se nejprve Daniel Minich po náhravce Kubaly proháčkoval na střed a zakončil k tyči. O 4 minuty později se střelec i nahrávající domluvili znovu. Tentokrát však Daniel ukázal svůj důraz a doklepl střelu za bezmocného gólmana. Za stavu 1:3 pro TROOPERS se šlo do šaten, kde měl výjimečně hlavní slovo Petr Kadlec (Petr Jeski si vzal žolíka). Nutno podotknout, že Petr Kubala byl nadmíru spokojen, jelikož 0+3 za třetinu se běžně nezískává.

   Vybudování dostatečného náskoku ve druhé třetině

   Ve 2. třetině si konečně připsal branky i 2. útok, který nastoupil ve složení Vít Mlejnek - Petr Kadlec, Daniel Budík - Jan Daler - Jakub Gregor. V 6. minutě využili nepozornost domácího týmu při standartní situaci a po nahrávce Kadlece se prosadil Daler. Stejný střelec se trefil i o 4 minuty později. Stav 1:5 pro TROOPERS napovídal tomu, že dnes se body rozdávat nebudou. Jenže navrátilec do sestavy Horní Suché Vojta Kopia (který hrál za TROOPERS na Czech Openu) našel nahrávkou Krajíčka a ten snížil na 2:5. TROOPERS do ale nepoložilo. Za minutu a půl skóroval z poloviny hřiště střelou k tyči Jakub Peška (nahrávka Hruška) a vyhnal gólmana Horní Suché z brány. Ten nový si však ani nesáhl na míček a už ho lovil z brány, když Daler po nahrávce "Neymárose" Mlejnka dokonal hattrick. Do konce třetiny padl ještě gól na obou stranách, kdy nejprve snížil Řezáč, ale s nejlepší možnou odpovědí přišla 2. lajna, která si vyměnila míčky z první a finální krosovou nahrávku Budík zarval do víka Gregor. Stav po druhé třetiny byl 3:8.

   Jakub Gregor ve 2. třetině vstřelil krásný gól
   Jakub Gregor ve 2. třetině vstřelil krásný gól

   Nervozita ve třetině třetině zhoršila pocit ze zápasu

   V polsední třetině, jak kdyby Horní Suché došlo, že už nemá co ztratit a přidali na obrátkách. Oba týmy se začaly vztekat, zbytečně pořvávat po rozhodčích a zápas se dohrával ve značně nervózní atmosféře. Ve 48. minutě byl stav 5:8 a Kadlec si musel vzít slovo, aby týmu jasně ukázal, že hra, kterou TROOPERS aktuálně předvádí, rozhodně není tou, jakou by se chtěli prezentovat. V 51. minutě našel Budík na velkém brankovišti osamoceného Dalera a ten úspěšně zakončil do prázdné brány. V 57. minutě ještě vykřesal jiskřičku naděje Večeřa, který vstřelil gól a snížil na rozdíl 3 gólů. To však bylo ze strany Horní Suché vše. V čase 59:41 navíc vstřelil svůj 5. gól Daler (po nahrávce Kadlece) a bylo jasné, že 3 body si TROOPERS berou tam, kam patří.

   Jan Daler rozjíždí další útočnou akci TROOPERS
   Jan Daler rozjíždí další útočnou akci TROOPERS

   Jak to viděli trenéři?

   Komentář trenéra domácích (Krucina Petr): Vědeli jsme, že to není soupeř, kde nás čekají nějaké povinné body, ale mohl to být bonus. Bohužel jsme sebrali odvahu až ve třetí třetině. Pořád je to o tom, že s TROOPERS musíte vše udělat na sto procent, abyste mohli uspět. Skončili jsme ale s dobrým výkonem a od toho se musíme odrazit k dalším výkonům. Děkuji soupeři a fanouškům za dnešní utkání.

   Komentář trenéra hostů (Bartek Ivo): Z naší strany dobře odehraný zápas, především první dvě třetiny, přičemž ve druhe třetině šlo téměř o exibiční výkon. Ve třeti třetine jsme udělali několik chyb, domací to nabudilo a jejich výkon byl o několik stupňů lepší, než v predchozích částech utkání. Konec utkaní jsme si už pohlídali. Děkuji soupeři a divákům.

   Muži zápasu

   Na straně domácího celku si cenu pro nejlepšího hráče utkání převzal obránce Patrik Cirkl. Za TROOPERS si cenu odvezl Petr Kadlec, který dirigoval hru nejen na hřišti, ale i na střídačce.