Elévové očima trenéra Radka Zuščáka

V sobotu 29.2.2020 se uskutečnilo další kolo JM ligy elévů. Tentokrát jsme se účastnili pouze turnaje v Blansku a to s jedním týmem našich elévů.

Turnaj byl zajímavý tím, že kromě domácího týmu FBK Atlas Blansko a týmů TJ SOKOL LETOVICE a FBO Orel Boskovice jsme se zde potkali i s týmem naší přípravky, tedy TROOPERS YOUNG Guns. Turnaj tedy nebyl obsazen nejsilnějšími týmy a i proto bylo našim cílem na tomto turnaji dát přednost zejména mladším elévům a také těm, kteří pravidelně nenastupují v lize Mladších žáků za tým YG. Z přihlášených dětí a i s přihlédnutím k mnoha omluvenkám jsme nakonec složili tým 10 elévů a chlapci tak odehráli dobrý turnaj na tři kompletní útoky, jako je tomu ve většině případů. Složení týmu bylo pak mixem zkušených hráčů, kteří měli za úkol podpořit mladší a méně zkušené kamarády. V brance si celý turnaj zachytal Adam „ŽUŽU“ Zuščák a i když je to bezesporu lepší útočník než brankař, tak si vedl obstojně a tým v průběhu turnaje několikrát podržel pěknými zákroky.

Úvodní zápas s naší přípravkou byl veden v bojovné, ale přátelské atmosféře na hřišti i v hledišti. Oba týmy na úvod turnaje předvedly sebevědomý výkon a určitě bylo o co hrát. Výhra elévů byla očekávaná, přesto mohly být oba týmy spokojeny s dobrým vstupem do turnaje. 

V dalších utkáních nás pak čekaly týmy Blanska a Boskovic. Obě utkání byla vyrovnaná a dramatická až do samotného konce. Remíza a těsná porážka o jeden gól pak byly důkazem, že jsme na turnaj přivezli dobře sestavený tým, jehož složení odpovídalo úrovni soupeřů. Právě to bylo i našim cílem. 

V posledním zápase jsme nastoupili proti týmu z Letovic. Tento tým je v lize letos nováčkem a je vidět, že jejich hráčům zatím chybí technické dovednosti i zkušenosti. Utkání bylo z počátku vyrovnané, nicméně jakmile naši hráči zjistili, že zde mohou hrát více kombinačně, začalo se nám více dařit a přicházely i gólové okamžiky od většiny hráčů. Z Blanska jsme nakonec odjížděli s dobrými pocity a bilancí 2-1-1 při skóre 25:14.

Mladší žáci očima Honzy Nováka

Los Jihomoravské ligy mladších žáků tentokrát nasměřoval oba naše týmy do jednoho turnaje, a tak nás 7. března čekalo derby, které jsme si zajeli zahrát do Letovic. Dalšími soupeři byly týmy FBO Orel Boskovice a FBC ZŠ Komenského SLAVKOV. 

Jelikož tato mužstva patří do druhého až třetího výkonnostního koše, byl tým White jasným favoritem turnaje. Své předpoklady naplnil a bez problémů zvítězil ve všech zápasech. Holky a kluci předvedli několik opravdu pohledných akcí a jen tradičně slabší koncovka byla příčinou menšího počtu vstřelených branek na naší straně.

Pro tým Black byli soupeři výkonnostně vyrovnaní. Holky a kluci předváděli bojovný a snaživý výkon a po zásluze urvali jedno vítězství. V jejich hře bylo vidět zlepšení, ale nadále je třeba pracovat a zlepšovat se.

Všem hráčkám a hráčům děkuji za účast, rodičům za podporu a těšíme se na další turnaje.

Elévové Young Guns očima trenéra Davida Kašpárka

V neděli 8. března nastoupili naši elévové (Young Guns) na turnaji JM Ligy mladších žáků v Rousínově proti pořádajícímu týmu Gepardi DDM Helceletka Brno a dále proti F.A.T.R. Dubňany Škorpioni Green a TJ Sokol Letovice. 

Náš tým byl složen přibližně 50/50 z hráčů ročníku 2009 a 2010. Snad poprvé jsme na soupisku povolali dva brankáře, kteří se měli střídat po jednotlivých poločasech. 

V prvním zápase byl našim soupeřem tým Gepardů. Ti nastoupili s odhodláním, ale zároveň s respektem. První poločas jsme sváděli vyrovnaný boj s mnoha sólovými, ale i kombinačními prvky. Druhý poločas jsme bohužel nestíhali držet krok a Gepardi slavili zaslouženou výhru.

Do druhého zápasu jsme po dvouzápasové pauze nastoupili s čistou hlavou a prohru z prvního zápasu jsme hodili za hlavu. Tým z Dubňan zpočátku vystrkoval růžky, ale několika rychlými góly jsme si pojistili vedení a v druhém poločase jsme skóre navýšili. Naše brankáře pouze může "mrzet" nevychytaná nula.

Třetí a zároveň poslední zápas proti Sokolu Letovice se odehrával v podobném rytmu jako zápas proti Škorpionům z Dubňan. Apelovali jsme na hráče, ať využívají více kombinačních přihrávek. Individuální i kombinační hra vedla k naší výhře. V závěru mohl soupeř upravit skóre při trestném střílení, ale skandování jména našeho gólmana Nicolase Beera a precizní pohyb jeho těla při nájezdu vedl k neproměnění trestného střílení.

Celkově hodnotím turnaj se skóre 20:8 jako velmi povedený. Děkuji rodičům za krásnou kulisu.