Na začátek připomeňme, že YoungGuns je koncept v TROOPERS, kdy hráči mladší kategorie hrají ligu o 1 kategorii vyšší. V tomto případě elévové hrají proti mladším žákům. Z nominovaných devatenácti hráčů mohlo k zápasu nastoupit jedenáct. V příjemném prostředí jsme tak mohli nasadit do utkání dvě kompletní pětky.

V prvním zápase jsme narazili na tým Florbal Hodonín. Soupeře jsme zaskočili a zřejmě nás i v prvních minutách podcenil vzhledem k jeho výškové a hmotnostní převaze. Podařilo se nám dát první gól, ale bohužel jsme další nepřidali a prohráli 1:5. Během zápasu jsme byli florbalovější, hráči se nebáli udělat kličku a vytvořili si řadu šancí. Soupeř byl však silnější v osobních soubojích, kde nás dokázal přetlačit. Když jsme ještě přidali individuální chyby v obraně, soupeř je dokázal využít. Škoda, že rozhodčí, neposuzovali nedovolenou hru přísněji, našemu techničtějšímu pojetí by to více vyhovovalo.

Ve Valticích se naši elévové Young Guns ukázali v dobrém světle
Ve Valticích se naši elévové Young Guns ukázali v dobrém světle

Druhý zápas jsme hráli s týmem ŠSK ZŠ Očovská Hodonín Blue, který byl z poloviny složený ze stejné věkové skupiny jako náš tým. To se projevilo na předvedené hře. Měli jsem více prostoru pro vedení míčků a přihrávku. Po prvním zápase jsme také proměnili sestavu a v obraně jsme byli jistější. Řada nevyužitých šancí nás nemusela mrzet, protože se nám nakonec podařilo vyhrát 4:3.

Do posledního zápasu jsme nastoupili proti týmu FBC Valtice. Zápas byl vyrovnaný se spoustou šancí na obou stranách. Týmy hrály pohledný florbal se snahou o kombinaci a rychlý přechod do útoku. Soupeř byl v proměňování šancí úspěšnější a zajistil si tak vítězství 6:4. V závěru si naši hráči vyzkoušeli hru bez brankáře, ale ani zvýšený tlak na soupeře gólový příspěvek nepřinesl.

TROOPEŘI se radují ze vstřelené branky
TROOPEŘI se radují ze vstřelené branky

Turnaj proti starším hráčům byl pro nás velkým přínosem. Přinutil nás hrát ve větší rychlosti a vydat ze sebe opravdu maximum. Hráči si ověřili, že i proti zkušenějším a vyspělejším týmům můžou hrát vyrovnané zápasy.

Nakonec ještě taková příjemná poznámka. V hale jsme potkali našeho spoluhráče z týmu Bulldogs Brno (společně jsme vyhráli turnaj Moravian Cup), který se k nám hned hlásil. Na turnaji nehrál, ale byl zde fandit kamarádovi. V průběhu celého turnaje byl s námi při rozcvičování, když si kluci hráli mezi zápasy s míčkem, a i při zápase na lavičce. Bylo potěšující sledovat, že společné zážitky dokážou vytvořit kamarádský vztah a klubové barvy nejsou žádnou překážkou.

Za trenéry elevů Luboš a Zdeněk