Elévové Young Guns očima trenéra Davida Kašpárka

V sobotu čekal naše elévy náročný program, který byl generálkou před lednovým turnajem Prague Floorball Cup. Zatímco mladší elévové (r. 2010) odjeli na Vánoční turnaj do Hodonína, tak starší elévové nastoupili v týmu Young Guns na turnaji JM ligy  mladších žáků v Letovicích. 

Rozlosování v Letovicích nám přiřklo týmy Bulldogs Brno Orange, FBK Atlas Blansko a domácí tým TJ SOKOL LETOVICE.

V prvním zápase proti Bulldogs Brno Orange se náš tým nezalekl starších a zkušenějších protihráčů. Aktivní hrou a napadáním si vytvořil několik šancí, které bohužel neskončily žádným vstřeleným gólem. Naopak zkušení soupeři se lehce dostávali do naší otevřené obrany a rychlými brejky nás trestali góly. Zápas skončil vysokou porážkou, ale aktivní a sebevědomá hra našich elévů nás trenéry potěšila.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti početně slabšímu týmu FBK Atlas Blansko. Vysoká porážka z prvního zápasu byla znát na psychickém rozpoložení našeho týmu a FBK Atlas Blansko toho využilo a ujalo se vedení. Náš tým se v tomto zápase trochu trápil, ale soupeř s početním deficitem hráčů nezvládal držet krok s našimi rychlými křídly a pouze vyhazoval míčky ze svého obranného pásma. Nakonec se nám povedlo zápas otočit a vyhrát.

Tým TROOPERS Young Guns měl po 2. zápase dobrou náladu
Tým TROOPERS Young Guns měl po 2. zápase dobrou náladu

Do posledního zápasu s TJ Sokol Letovice jsme po výhře z předešlého zápasu nastoupili s o poznání lepší náladou. Kombinační a důslednou hrou v předbrankovém prostoru se nám v prvním poločase podařilo po dorážkách vsítit tři branky. V druhém poločase se hra soupeře začala přiostřovat a po zásluze byla potrestána dvouminutovým vyloučením. Přesilovou hru jsme však nedokázali využít a skóre se ve druhém poločase již neměnilo. Zápas jsme tedy dotáhli do vítězného konce.

Turnaj byl poslední přípravou našeho týmu před Praque Floorball Cup a tímto se těšíme na shledání s ostatními týmy v Praze.

Elévové očima trenéra Radka Slívka

Dne 14.12.2019 se TROOPERS elévové B10 zúčastnili Vánočního turnaje v Hodoníně, kam se sjelo 17 týmu z Čech i Slovenska. Nalosováni jsme byli do skupiny B spolu s týmy Škorpióni Ostrava, Snipers Bratislava, FbC Blueberries Modra, ŠSK ZŠ Očovská Hodonín a TJ Hraničář Malonty. Systém turnaje byl vypsán pro hráče kategorie B09 a mladší. Formát turnaje byl 3+1. Cílem účasti byla příprava naší kategorie B10 na pražský lednový turnaj.

Turnaj jsme měli zahajovat od 8:00 se Škorpióny, leč po brzkém příjezdu v 7:20. jsme obdrželi nové rozlosování, kde se nám úvodní vystoupení posunulo až na 8:40. Měli jsme tak dostatek času se rozkoukat, rozcvičit a nasát turnajovou atmosféru, která byla ve sportovní hale TEZA v Hodoníně cítit již od příjezdu.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili natěšení a plni zápalu po intenzivní rozcvičce, leč soupeře jsme se bohužel nedočkali. Nikterak nám to neubralo chuť si zahrát, kluky jsme rozdělili a nechali je hrát několik minut proti sobě na jednu branku.

Ve druhém zápase nás čekal silný soupeř z Bratislavy. Podařilo se nám dát první gól, ale krátce na to převzal iniciativu soupeř a svou tvrdou a přímočarou hrou nás zbytek první půle přehrával. Druhou půlku jsme zvýšili úsilí a podařilo se nám se soupeřem držet krok. Větší zkušenosti se však nakonec projevily i ve skóre a první body v turnaji si odnášeli Střelci z Bratislavy.

V dalším utkání nás znovu čekali hráči ze Slovenska, tentokráte z Modré. Vzhledem k průběhu turnaje jsme očekávali velice náročný zápas. Nicméně soupeře jsme překvapili znovu první vstřelenou brankou. Netrvalo však dlouho a bylo srovnáno. Slovenští chlapci se prezentovali razantní hrou tělo na tělo, rychlým střeleckým zakončením a prosazovali se v soubojích 1:1. První půle patřila Borůvkám a zdálo se, že v druhé bude soupeř zlobit ještě více, nicméně vynikající výkon brankáře Nicolase Beera a snaživá obrana celého týmu nám dávala naděje na dobrý výsledek. Góly jsme stříleli již jen my a i když byl konec nervózní, dovedli jsme zápas k vítězství. Za zmínku stojí sportovní gesto slovenského trenéra. Rozhodčí nejdříve uznal vyrovnávací gól soupeře, ale po našem výkladu situace souhlasil s odvoláním.

Čtvrtý zápas s Očovem jsme znovu začali úspěšně a dokázali vsítit první gól. To bylo ale vše. Hodonín zabral a naši kluci nevěděli, kam dříve skočit. Góly v naší síti přibývaly jak na bežícím pase. Pro tým to byla velká psychická zkouška. Za prvé, jak zvládnout zbytek zápasu při narůstajícím skóre na straně soupeře, a za druhé, jak rychle zapomenout na nepovedený zápas a vzchopit se na ten další. Dohrát probíhající zápas se vztyčenou hlavou se nám nepodařilo, ale připravit se na další zápas a poprat se o možný postup ze skupiny už ano.

Posledním soupeřem nám byly Jihočeské Malonty. Tento zápas byl pro nás velice důležitý, protože pokud jsme pomýšleli na postup do playoff, potřebovali jsme vyhrát. Pojďme postupně. Tentokrát se nám vstup do utkání nepodařil jako v předchozích zápasech. První gól vsítil soupeř. Naštěstí jsme v dalším střídání srovnali a drželi s rozjetými Hraničáři krok i skóre. To se dařilo jen do stavu 4:4. 

Zápas proti Jihočechům Malonty
Zápas proti Jihočechům Malonty

Pak nás soupeř zatlačil a chlapci odcházeli ze hřiště po každém střídání s obdrženou brankou. Skóre se zastavilo tři minuty před koncem utkání na hrozivých 4:9 v náš neprospěch. Jak jsme již avizovali před turnajem, chtěli jsme si zkusit některé situace, které standardně v ligových soutěžích neděláme. Vybrali jsme momentálně nejlépe hrající děti a v posledních třech minutách se pokusili výsledek zvrátit. Tento tah nesl ovoce a skóre se začalo měnit ... 5:9, za malou chvilku 6:9, 7:9, 8:9. Hvizd rozhodčího ukončil zápas dříve, než se nám podařilo srovnat, a tím ukončil naše putování turnajem. Emoce našich dětí na sebe nenechaly dlouho čekat. U několika z nich jsme viděli i slzičku. To však ke sportu a životu patří a jsme rádi, že se podařilo děti do sportovního klání takto vtáhnout.

Přesto, že se nám nepodařilo postoupit ze skupiny do další fáze turnaje, jsme na kluky pyšní. Všichni se dokázali statečně popasovat s atmosférou velkého turnaje a hlavně se soupeři, kteří byli ve většině případů o rok starší. Tento fakt nám dává dobrý příslib do lednového turnaje v Praze, na který se všichni už moc těšíme.

Tým elévů (ročníky 2010) na Vánočním turnaji v Hodoníně
Tým elévů (ročníky 2010) na Vánočním turnaji v Hodoníně

Mladší žáci Black očima trenéra Jana Nováka

Mladší žáci TROOPERS Black měli na programu domácí turnaj v SH Tuřany. Hostili jsme týmy Florbal Hodonín, ŠSK ZŠ Očovská Hodonín Red a TJ Znojmo LAUFEN CZ Black. Jelikož se jedná o týmy z první výkonnostní skupiny, i my jsme postavili naše nejlepší hráče, kteří byli k dispozici.

První zápas s týmem Florbal Hodonín jsme absolutně nezvládli. Byli jsme pomalí, technicky zaostalí a nebýt výborného výkonu naší brankářky Klárky Makyčové, schytali bychom ještě větší debakl než bylo konečných 0:6. Po tomto zápase nezbývalo nic jiného, než klukům trochu promluvit do duše, že takto se za TROOPERS nebojuje.

V druhém zápase byli kluci jako vyměnění. Ve všech soubojích byli včas, po hřišti létali a výsledek se dostavil. Po vyrovnaném průběhu se podařilo skóre překlopit na naši stranu a zvítězit 6:3. Musíme si ale přiznat, že technicky byl tým ŠSK ZŠ Očovská Hodonín lepší a o našem vítězství rozhodl  především skvělý výkon naší gólmanky, která jednoznačně předčila brankáře soupeře. 

Třetí zápas s TJ Znojmo Laufen Black svým průběhem připomínal zápas druhý. Soupeři jsem se vyrovnali v pohybu, bojovnosti, ale technicky na tom byl lépe, což vedlo ke konečné porážce 2:5. 

Chtěl bych vyzvednout výkon Klárky Makyčové, která svým výkonem v brankovišti  přiváděla soupeře k zoufalství.  V průběhu celého dne předvedla několik fantastických zákroků. Turnaj nám ukázal, že musíme intenzivně pracovat na zlepšení individuální techniky, neboť pouze pár hráčů se dokázalo v této činnosti soupeřům vyrovnat.

Taktická porada týmu TROOPERS Black
Taktická porada týmu TROOPERS Black


Děkuji Radku Létalovi a Lukášovi Kottovi ze starších žáků za výpomoc a bezchybné ovládání časomíry a elektronického zápisu.  

Za všechny trenéry mladších žáků bych chtěl všem rodičům, hráčům a příznivcům popřát příjemné prožití vánočních svátků, vše nejlepší do nového roku! Doufáme, že nám všem budou výkony našich svěřenců  v novém roce přinášet jenom radost.