Přípravka očima trenéra Zdeňka Makyči

O víkendu jsme v lize přípravek měli zastoupení 3 týmů  (1 tým ve Slavkově, 2 týmy na ZŠ Horní) a dalších 3 týmů v turnaji minipřípravek (v Tuřanech). Bylo k vidění spousta nezapomenutelných okamžiků a akcí našich nejmladších dětí. Všechny děti si zápasy užívaly. 

Tyto turnaje jsou součástí našeho tréninkového procesu zejména proto, aby si děti vyzkoušely hrát v rychlejším tempu a hra má pro ně tzv. “náboj - výzvy”. Zkoušejí si a ověřují si, co se na trénincích už naučily. 

Chtěl bych velmi poděkovat všem trenérům, kteří děti v listopadu trénovali a byli s nimi na turnajích. Tyto turnaje byly naše poslední turnaje přípravek v tomto roce a už teď se těšíme na další v roce 2020. Krásné vánoční svátky.

Přípravky na turnaji
Přípravky na turnaji

Elévové očima trenéra Radka Zuščáka

V neděli 1.12.2019 se konalo další kolo JM ligy mladších žáků za účasti našeho týmu elévů s názvem TROOPERS Young Guns (dále YG). Tato naše novinka v letošní sezóně dává možnost dvěma nejmladším kategoriím (tedy přípravce a elévům) mít vlastní tým, který se pravidelně účastní nejen ligových soutěží ve své kategorii, ale i o kategorii výš. Elévové, kterých máme v letošním roce 32, tak hrají pravidelně vlastní ligu elévů, kde dostávají šanci všechny děti (vždy rozděleni do 3 týmů Black, White a Green). Složení těchto týmů se pokaždé mění, a to jednak v závislosti na aktuálním počtu přihlášených dětí, ale hlavně chceme dát všem dětem šanci si zahrát v různém složení. Tzv. výběrový tým, pak sestavujeme pouze výjimečně a to v situacích, kdy je zřejmé že se tým utká v rámci jednoho turnaje ve skupině také s výběry kvalitních týmů. Je i v zájmu všech zúčastněných, aby na sebe narazily výkonnostně srovnatelné týmy.

Tým YG v lize mladších žáků  umožňuje našim elévům především získávat zkušenosti

  • hra 5+1 je pro děti atraktivní a v kombinaci s turnaji elévů kde se hraje 3+1, jde o vyvážený poměr,
  • šanci hrát za YG dostává větší množství dětí a ne jen pár výkonnostně silnějších jedinců (letos  za YG nastoupilo už 24 elévů),
  • díky systému výkonnostních košů je většina utkání i se staršími dětmi vyrovnaná,
  • nehrajeme na výsledky, většinu utkání hrají všichni rovnoměrně,
  • občas si přesto vyzkoušíme napínavý závěr utkání s oddechovým časem nebo hrou bez brankaře
  • pro elévy je i dobrá herní příprava pro výběrové turnaje  (PFC, OCJ, OG), kde se hraje také systém 5+1.
Tým TROOPERS Young Guns ač věkově spadající do elévů hraje ligu mladších žáků
Tým TROOPERS Young Guns ač věkově spadající do elévů hraje ligu mladších žáků

Turnaj v Dubňanech jsme tentokrát využili jako herní přípravu týmu B09 (ročník 2009) před lednovým turnajem Prague Florball Cup. Turnaje se proto zúčastili nejen naše děti, ale po vzájemné dohodě v týmu nastoupilo i 6 elévů týmu Gepardi Brno. Cílem bylo vyzkoušet děti v různém složení, abychom zjistili, co nám funguje a na čem musíme ještě pracovat. První dvě utkání byla vyrovnaná a k vidění byly jednak hezké individuální dovednosti, ale i nepřesnosti z obou stran. V posledním utkání jsme pak nastoupili proti soupeři, který měl v týmu několik starších velmi kvalitních hráčů a to rozhodlo. Herně ani výsledkově to určitě nebyl náš nejlepší turnaj, ale ukázal nám právě určitě předpoklady pro složení společného týmu na pražský turnaj. Aniž bych chtěl hodnotit jednotlivé hráče, musím opět pochválit našeho brankaře Nicolase Beera (ročník 2010), který ještě loni hrál za přípravku. Letos patří mezi opory elévů a díky němu má tým YG kvalitního brankaře:-) Další a poslední letošní turnaj týmu YG nás čeká v sobotu 14. prosince v Letovicích, kam opět zavítá společný tým TROOPERS & GEPARDI, zatímco mladší elévové r.2010 budou ladit svoji formu na Vánočním turnaji elévů v Hodoníně:-)

Přejeme všem dětem i trenérům hodně štěstí:-)