Přípravka očima trenéra Zdeňka Makyči

Za dalším turnajem vyjeli naši Young Guns (dále YG) do Znojma. Ve všech utkáních sehráli naši hráči přípravky s elévy (převážně o 2 raky staršími hráči) krásné zápasy. Tým YG neustále rozšiřujeme o další hráče, kteří se postupně v sezóně rozehrávají a zapojujeme je tímto do těchto náročnějších zápasů.

Na turnaji jsme se utkali s TJ Znojmo LAUFEN CZ white, Hornets Brno ZŠ Horní yellow, Bulldogs Brno Black a naposledy s FBŠ Hattrick Brno B. Tentokráte si odvážíme 2 vítězství a 2 “pěkné” prohry. V každém zápase hráči vydali vše a bylo se na co koukat. Jako trenéři i rodiče našich hráčů jsme měli z dětí velkou radost.

TROOPERS Young Guns na turnaji ve Znojmě
TROOPERS Young Guns na turnaji ve Znojmě

Chválíme výkon všech a pouze zde lehce “vypíchneme” výborný výkon našeho brankáře Alexe. Ve druhém zápase s Hornets jsme již prohrávali 0:2, ale postupně jsme se vrátili do hry a zápas dohráli s výsledkem 5:2. Tím se nám povedl velmi pěkný obrat a kluci ukázali velmi bojovného ducha. 

Těšíme se na další turnaje v lednu v lize elévů i turnaj Prague Florball Cup 3.-5. ledna 2020.

Elévové White očima trenérky Táni Dolečkové

V sobotu 7. prosince se tým TROOPERS White zúčastnil JM ligy elévů, která se konala v hale na Kounicově. Hned první zápas se Sokol Brno I EMKOCase GulliversK ukázal, že pokud chceme dnes vyhrát, nebude to vůbec jednoduché. Po váhavém úvodu, během nějž jsme obdrželi tři branky, jsme začali hrát svou hru a zápas skončil férovou remízou 5:5. Pro další zápasy, kdy nás čekal nejprve tým FBŠ Hattrick Brno a potom GEPARDI DDM HELCELETKA BRNO, byla dětem za každou výhru slíbena čokoláda. Výsledky dopadly dle očekávání - musela jsem pro čokoládu. Výhry nám všem udělaly velkou radost a chuť do posledního zápasu. V tom nás čekal Sokol Brno I EMKOCase GulliversB. Po první polovině, která skončila bez branek, nás soupeř nakonec porazil těsně 2:1. Střel na soupeřovu bránu šlo několik, ale fyzicky zdatný gólman pokryl každé místo a byl tak téměř neprůstřelný!

Společná fotografie elévů s týmem GEPARDI BRNO
Společná fotografie elévů s týmem GEPARDI BRNO

Na závěr chci všem poděkovat za skvělé dopoledne! Takže díky Karolínko, Sebíku, Radku, Filipe, Štěpáne,Tome, Honzo, Davide a Ondro. Byli jste bezva a věřím, že kromě čokotyčinky jste si odnesli i vy skvělé zážitky!

Určitě patří dík i  trenérům Honzovi Peškovi a Radkovi Zuščákovi (který tam mimochodem neměl vůbec být, ale přišel tým podpořit a dát mu cenné rady), bez kterých by to všechno prostě nešlo!

Elévové Green očima trenéra Radka Slívka

V neděli 8. prosince se v Brně na Lesné uskutečnil další turnaj elévů. Čekaly nás 4 zápasy. Nejprve zápas proti holkám z Bulldogs Brno. Přes pěkné individuálni akce se nám nepodařilo více střelecky prosadit. Obrana a gólmanka  byly hlavní zbraní děvčat Bulldogs. Především díky tomu jsme vstřelili pouze jeden gól, zatímco míček jsme lovili ze své brány celkem třikrát. Přesto jsme od rodičů dostali pochvalu za předvedenou hru. Perličkou byla krásná dorážka forhendovým tenisovým úderem do branky soupeřek od "hokejisty" Ondry Macháčka, která byla odměněna trestným nájezdem proti nám.

Ve 2. zápase nás čekal tým TJ SOKOL LETOVICE - Kunštát. Jednalo se o velice náročný zápas proti houževnatému a silovému týmu. Problémem stejně jako v prvním zápase bylo neproměňováni šancí. Opět jsme si připsali prohru, tentokrát 1:4.

Třetí zápas proti TJ SOKOL LETOVICE nabídl střelecké hody na obou stranách. Zajímavosti tohoto zápasu je, že se jednalo vůbec o první zápas v brance pro Nelu Kašparkovou (ročník 2010). Ta si při své premiéře připsala výhru. Další skvělý výkon předvedl sváteční střelec Tobiáš Jirgala, který si připsal hattrick.

V posledním zápase nás čekal domácí soupeř FBŠ Hattrick Brno P. Mladé naděje z Hattricku se do nás neohroženě pustily a rychlým přístupem nám nedávaly moc prostoru. Nicméně i přes to jsme hráli drze a snažili se je porazit kreativní hrou. Znovu se objevil střelec, který se tak často neprosazuje, a to Tomáš Remecký, který vsítil dva góly. Výraznou měrou tak pomohl ke konečné remíze 5:5. 

Celkové hodnocení turnaje je pozitivní. Máme radost, že se začínají rozvíjet a prosazovat hráči s menšími zkušenostmi a nebojí se vzít zodpovědnost na sebe.

Fotka s týmem FBŠ Hattrick Brno P, se kterým jsme remízovali 5:5
Fotka s týmem FBŠ Hattrick Brno P, se kterým jsme remizovali 5:5

Mladší žáci očima trenéra Jana Nováka

V sobotu měl tým TROOPERS White na programu další kolo JM ligy mladších žáků. Tentokrát jsme cestovali na halu SC Želva Dubňany. První komplikace nastaly ještě před začátkem turnaje, kdy nemoc přes noc skolila naši brankářku Kláru Makyčovou, a do prvního zápasu  proti domácímu týmu F.A.T.R. Dubňany Škorpioni Black nastoupil v brankářském hráč z pole Ondra S. Podal výborný výkon (díky za jeho odvahu, já bych tam nevlezl :-)) . I díky jeho výkonu jsem zvítězili 4:3. Na další zápasy nám již dorazil druhý brankář a v plné síle jsme se postavili týmům Sokol Brno I EMKOCase GulliversB (1:1) a FBŠ Hattrick Brno B (12:4).

Ve všech zápasech jsem předváděli pěkný kombinační florbal a jen slabá koncovka nás připravila o výraznější vítězství nad domácím týmem a o vítězství se Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B. Děkujeme za diváckou podporu přítomným rodičům, prarodičům a těšíme se na další turnaje. 

Starší žáci očima trenérů Michala Holáska a Petra Jeskiho

V neděli 8. prosince se uskutečnil další turnaj ligy starších žáků. Tým TROOPERS nastoupil jako obvykle ke dvěma zápasům. A týmy to byly opravdu rozdílné. 

První nedělní zápas jsem hráli proti aktuálně vedoucímu mužstvu celé ligy -  Zlín Lions U15. Byl to zápas, na který se  dalo koukat. Plný nasazení, férových soubojů a florbalové kvality na míčku. Do zápasu jsme nastoupili velmi dobře a rychle jsme se ujali vedení. Zlín ovšem prokázal svou kvalitu a svižnými 4 brankami odskočil ve skóre. Nutno podotknout, že brankář Zlína zachytal opravdu fantasticky. Do druhé třetiny tým Lions vyměnil gólmany, což naše borce nakoplo. Druhou třetinu jsme vyhráli 2:0. Co je velmi povzbudivé, tak hra byla opravdu kvalitní. Zlín se musel strachovat o výsledek, proto opět sáhl po prvním brankáři a hru stáhl na dvě pětky. Stav se přeléval až do stavu 5:5, pak se štěstí i individuální kvalita přiklonily na stranu Lvů. Zápas nám ukázal drobnosti, na kterých stále musíme pracovat. Na druhou stranu se zde objevila celá řada velmi dobrých momentů a naše snažení na tréninku pomalu ale jistě přináší ovoce. Celkově zápas hodnotíme kladně a i přes prohru 5:8 se může stát odrazovým můstkem pro další turnaje.

Ve druhém zápase byl našim soupeřem celek Panthers Otrokovice, se kterým jsme se potkali v minulém ligovém kole. Soupeř již tedy pro nás nebyl neznámou a my jsme věřili, že můžeme zopakovat výhru z posledního společného měření sil. Svým způsobem povinnou, protože Otrokovice se nachází na samotném chvostu tabulky. Tento zápas jsme vyhráli 6:2. Celek Otrokovic celou dobu velmi pečlivě bránil a vyrážel do protiútoků. My jsme se s tímto pojetím hry dlouho nemohli srovnat, ale následně přeci jen zvítězila naše kvalita. 

Starší žáci TROOPERS odehráli 2 zápasy proti soupeřům ze zlínského kraje
Starší žáci TROOPERS odehráli 2 zápasy proti soupeřům ze zlínského kraje


Zápas s Otrokovicemi prověřil hlavně náš mentální výkon. Přes některé ne zcela pozitivní části hry, kdy jsme ztráceli koncentraci, jsme ale dokázali zlepšeným výkonem ve druhé třetině a také v závěru třetí třetiny ukázat, že máme na čem stavět a nadále se v tomto ohledu zlepšovat. Ponaučení je však jasné. Pokud hrajeme se slabším protivníkem, neměli bychom se přizpůsobit my jim, ale měli bychom naopak naši hrou takového soupeře výrazněji přehrát

Soupeřům děkujeme za utkání, všem zúčastněným rozhodčím za výkony a hlavně bychom chtěli poděkovat našim věrným fanouškům, kteří s námi strávili pěknou florbalovou neděli. Za tým starších žáků naši TROOPERS rodiny bychom chtěli všem popřát klidné svátky plné rodinné pohody a bohatého florbalového Ježíška!