V první třetině soupeř trestal chyby TROOPERS

Do zápasu TROOPERS vstupovali s tím, že se bude jednat o vyrovnaný zápas. Jejich soupeřem byl tým, který je ze všech týmů zatím potrápil nejvíce. Vstup do utkání se však TROOPERS nepodařil. V páté minutě vystihl Gregr Dalerovu křížnou nahrávku a přichystal pro Líznara akci, s jejímž zakončením neměl druhý zmiňovaný problém. O necelé dvě minuty později Aligators odskočili o dva góly, když stejná dvojice využila brejk. To ale stále nebylo vše. Aligators, kteří do zápasu vkročili koncentrovaní a nahecovaní, chtěli mnohem více. Výsledkem jejich zodpovědné práce byl třetí gól v síti TROOPERS, kdy se prosadil Zbořil. Do konce třetiny se hra uklidnila a přinesla snížení po trefě Kolajty. I tak ale tým TROOPERS nemohl být se svým výkonem spokojen.

Aligators navyšují náskok a odskakují na rozdíl čtyř gólů

Do druhé třetiny si TROOPERS řekli jasné úkoly, které povedou ke snížení brankového rozdílu. Stal se však pravý opak. I když Aligators nevstoupili do druhé třetiny tak dobře jako do té první a museli odolávat tlaku TROOPERS, v páté minutě se neuvěřitelnou backhandovou střelou z úhlu prosadil opět Zbořil a navýšil na 1:4. TROOPERS svou hru nezměnili. Stále se snažili tvořit hru, ale ne a ne přijít na recept na obranu hostů. Těm se naopak dařilo snad vše, na co sáhli. Ve třicáté minutě Líznar vstřelil svůj třetí gól a o tři minuty později po střele z poloviny hřiště z hole Gregra odskočili Aligátoři dokonce o pět branek. Zbytek třetiny se hrál nahorů dolů s šancemi na obou stranách hřiště. Proměnit se podařila až poslední šance, kdy se navrátilec do sestavy Knotek trefil po zemi na bližší tyč a vykřesal naději na obrat zápasu. Stav po druhé třetině 2:6 ale jasně ukazoval, že to nebude nic lehkého.

Střídačka TROOPERS byla v situaci, na kterou není zvyklá
Střídačka TROOPERS byla v situaci, na kterou není zvyklá

Knotek míří přesně a srovnává 

Třetí třetina začala pro TROOPERS snově. První dvě střídání první lajny přinesly dva góly. Nejprve se prosadil Večeřa a po něm Knotek. Ve druhé minutě Zbořil nedovoleně poslal Mlejnka na tribunu a dostal trest na pět minut. To byla voda na mlýn pro TROOPERS. Ti si však v přesilovce nevěděli rady a vstřelili gól až tehdy, když na trestnou lavici vedle Zbořila usedl ještě Michal Fila. Hattrick dokonal po křižné nahrávce Budíka Knotek - 5:6. Aligators však hráli stále trpělivě a v padesáté první minutě z hole Michala Fily odskočili na rozdíl dvou gólů. TROOPERS to ale nevzdali. V padesáté třetí minutě nahodil míček na bránu Kadlec a ten se odrazem od hostujícího obránce dostal až za záda gólmana - 6:7. O minutu později se diváci TROOPERS dočkali. Večeřa od mantinelu vymetl víko a vyrovnal. To navíc neunesl Babíček, prohodil pár slov směrem k rozhodčím a dostal dvou minutový trest. Zřejmě klíčový okamžik zápasu, kdy TROOPERS mohli poprvé vést, však zůstal nevyužit. V čase 56:25 si navíc svůj čtvrtý gól v zápase připsal Zbořil a zařídil vedení 7:8. TROOPERS věděli, že musí zabrat, pokud chtějí sezonu dohrát bez ztráty kytičky. Aligatoři TROOPERS donutili, aby odvolali gólmana. Na všechny body ale nedosáhli. Čtyřicet devět vteřin před závěřečným hvizdem srovnal kdo jiný než Knotek. Po základní hrací době se tedy šlo do prodloužení.

Trefená prázdná brána a TROOPERS berou jen bod

Na úvodní buly se postavil Rudolf Večeřa. Vyhrál jej a to byl signál pro domácího gólmana, který utekl na střídačku a vpustil do hry čtvrtého hráče. Po chybné rozehrávce Kadlece se však dostal míček k hostujícímu Kučerovi, který míček vyhodil a Zbořil už neměl problém s tím, aby trefil odkrytou bránu. Aligatoři si připisují dva body.

Jak to viděli trenéři?

Komentář trenéra domácích (Kadlec Petr): Dnes nás soupeř jednoznačně předčil v bojovnosti a nasazení. Zaplať pánbůh, že jsme ze sebe vyždímali poslední zbytky morálky a vyrovnali. Musíme pogratulovat soupeři k zasloužené výhře. Děkujeme rozhodčím a skvělým divákům.

Komentář trenéra hostů (Gremmel Jakub): Dobrá obrana a smrtící brejky nás dostaly až k vedení 6:2. Našim nepohlídaným nástupem do třetí třetiny jsme soupeři dovolili zápas vyrovnat. Naštěstí jsme se do toho opět dostali a v prodloužení urvali důležitý bod. Kdyby nám to někdo řekl před zápasem, dva body bereme, za průběh zápasu je bohužel bod ztráta. Klukům děkuju za odmakaný výkon a výbornou obranu.

Muži zápasu

Na straně domácího celku si sirup Borowy Dworek pro nejlepšího hráče utkání převzal sniper Jiří Knotek, který se vrátil po zranění a hned se přímo podílel na 5 gólech TROOPERS. Za hostující celek si sirup odvezl Lukáš Gregr, který perfektně nacházel své spoluhráče a v zápase si připsal stejný počet bodů jako Knotek.