Oťukávaná v první třetině

Počátek utkání patřil TROOPERS. Ve dvou obrovských šancích byl Jan Daler, ale ani jednu se mu nepodařilo proměnit. Pokračovalo se tak beze změny skóre. V sedmé minutě vystřelil z poloviny hřiště Daniel Hruška, jeho střelu sice zblokoval spoluhráč Jakub Gregor, ale naštěstí pro TROOPERS byl natolik pohotový, že dokázal míček dorazit za záda gólmana Kopřivnice. TROOPERS vedli 1:0. Hned další střídání navíc Hruška našel nezištnou backhandovou nahrávkou osamoceného Matiho. Ten ale sám před gólmanem nedokázal proměnit. Mrzelo ho to o to více, že se kolem něj ve 14. minutě prohnal Daniel Šimíček a přesně zamířil na vzdálenější tyč. Srovnáno - 1:1. Zbytek třetiny se nesl v duchu juniorské hry nahoru dolu, což byl přesný opak toho, jak TROOPERS chtěli hrát.

TROOPERS si zajišťují náskok

O přestávce si TROOPERS řekli, jaké nedostatky ze své hry odstraní. Přesto se jim první polovina druhé třetiny nedařila, jak by chtěli. Díky kapitánovi Danielovi Budíkovi sice získali ve dvacáté šesté minutě vedení zpět na svou stranu, ale s předvedenou hrou rozhodně nemohli být spokojeni. Hosté několikrát běželi do přečíslení a jen zásluhou skvěle chytajícího Melichara zůstal výsledek neměnný. Ve třicáté sedmé minutě ukázal své šikovné ruce na mantinelu Jan Charvát a následně předložil nahrávku Danielovi Budíkovi, který neměl problém s navýšením skóre na 3:1. A radost TROOPERS byla o to větší, že si přesný zásah připsal i třetí útok. Daniel Minich byl v brejku nekompromisní a nedal střelou nad nohu domácímu brankáři šanci. Do šaten se tak šlo za stavu 1:4 pro TROOPERS.

Nervy až do poslední minuty

Jak už to tak ale u TROOPERS bývá, ve třetí třetině se pořádně zapotili. Ve čtyřicáté čtvrté minutě snížil na 2:4 Kostelník a o necelou minutu později proměnil svou šanci Vávra. Naštěstí to ale TROOPERS nakoplo a za pouhou minutu a dvě vteřiny si vzali zpět své tří brankové vedení. Nejprve zkompletoval hattrick Daniel Budík, který neměl problém využít skvostnou nahrávku Jiřího Knotka. A hned v následujícím střídaní ukázal sílu svého backhandu Jan Kolajta. Skóre 3:6 vrátilo TROOPERS klid na hole. Ve čtyřicáté deváté minutě byl sniper Budík vyloučen za sekání a opět hrozilo, že se Kopřivnice dostane na dostřel. Čtveřice hostujícího týmu však hrála kompaktně a Kopřivnice si nevytvořila žádnou větší šanci. Domácí se dočkali až při hře 5 na 5, kdy se prosadil opět Vávra a necelé dvě minuty po něm Opatřil. A byla tu opět situace o jednu branku. 

Tom Pavla nemohl uvěřit tomu, že se soupeři dvakrát podařilo snížit na rozdíl jediné branky.
Tom Pavla nemohl uvěřit tomu, že se soupeři dvakrát podařilo snížit na rozdíl jediné branky.

TROOPERS jako kdyby vždy tento stav nakopl a začali hrát trochu klidněji. Odměnou za to jim byl gól Dalera, který neměl problém uklidit přihrávku Petra Kadlece za záda domácího gólmana - 5:7. O pouhých šestnáct vteřin později však obrana TROOPERS udělala chybu a faulovala unikajícího útočníka Kopřivnice, za což byl nařízen nájezd. Vávrovi se však příliš nepovedl a Melichar zvýšil své šance na zisk ceny muže zápasu. Od počátku padesáté deváté minuty hrála Kopřivnice bez gólmana a TROOPERS poctivě bránili. Knotkovi se dařilo držet obránce snažící se rozehrát daleko od brány Melichara. Pro TROOPERS získal cenné vteřiny navíc, i tak ale hostující tým inkasoval z hole Opatřila a padesát tři vteřin musel bránit jednogólový náskok. To se týmu mužů ale naštěstí podařilo, a tak si vůbec poprvé vezou z kopřivnické půdy tři body.

Jak to viděli trenéři?

Komentář trenéra domácích: „Zápas byl od začátku hodně napínavý a těžký. První třetina byla vyrovnaná s mírnou převahou soupeře. Ve druhé třetině jsme si vybrali špatnou chvilku a třetí třetina byla vyrovnaná s nutností skóre srovnat. Děkuji soupeři za utkání."

Komentář hrajícího trenéra hostů Petra Kadlece: „Po dlouhé vánoční pauze jsme měli pomalejší rozjezd. Proti šikovným hráčům soupeře znamenala každá naše ztráta šanci. Potřebujeme zlepšit reakci na obranou činnost. Děkujeme soupeřům za dobrý zápas."

Muži zápasu

V zápase, který skončí 6:7, by si asi jen těžko někdo tipnul, že budou zvoleni jako muži zápasu brankáři obou družstev. V tomto zápase se tak ale stalo. Za domácí Kopřivnici byl zvolen Jan Klinka a za hostující TROOPERS Michal Melichar, který pochytal spoustu nebezpečných střel, jeden nájezd a byl nejdůležitějším hráčem na hřišti.