Přesvědčivý náskok v první třetině

Zápas začal opatrně z obou stran. Šance byly k vidění na obou stranách, ale pozorní gólmani míček za svá záda nepustili. V šesté minutě byl za nadzvedávání hokejky vyloučen Jiří Blaha a TROOPERS dostali možnost přesilové hry. Ta byla sehrána perfektně. Skóre se mohlo měnit snad 5x, ale štěstí bylo vždy na straně Třebíče. Až v čase 6:45 po nahrávce Petra Kadlece využil přesilovou hru střelou do víka z úhlu Petr Jeski a poslal TROOPERS do vedení. A tím odstartoval gólostroj. O minutu později z poloviny hřiště nachytal hostujícího gólmana Jakub Peška a navýšil na 2:0. V jedenácté minutě po zámku v pásmu našel Petr Kadlec volného Jana Dalera a ten z první trefil odkrytou bránu - 3:0. A to stále nebylo vše. Na počátku 13. minuty si svou druhou branku v utkání připsal Petr Jeski, kterému pozici připravil domácí sniper Jirka Knotek, který si po nahrávce na Jakuba Pešku připsal i asistenci na tento gól. S nahrávkami ale není tak spokojený jako s góly, takže v čase 14:31 se rozhodl nenahrávat a využil kros Jakuba Pešky. Zápas tak byl od patnácté minuty víceméně rozhodnutý. Třebíč sice sem tam vytáhla růžky, ale gólově se neprosadila. I když k tomu měla velkou příležitost v podobě trestného střílení. Jan Chrást hájící branku TROOPERS si na něj ale zkušeně počkal a tak si mohl říct své typické "Hop na špek". Do šaten se tak šlo za stavu 5:0 pro TROOPERS.

Druhá třetina ve znamení menšího nasazení

Vedoucí tým Národní ligy - východ však tento výsledek uchlácholil a nasazení ve druhé třetině tomu odpovídalo. Hned po třinácti vteřinách Třebíč upozornila, že by ještě neměla být odepisována, když se trefil Martin Žák. V čase 1:45 vrátil pětibrankový rozdíl na stranu TROOPERS Petr Voltner, který využil nahrávku Davida Matiho. 

Voltner je žijícím důkazem, že neplatí přímá úměra mezi počtem kanadských bodů a počtem absolvovaných tréninků
Voltner je žijícím důkazem, že neplatí přímá úměra mezi počtem kanadských bodů a počtem absolvovaných tréninků

O necelé tři minuty později využil standardní situaci na velkém brankovišti Lukáš Štveráček a snížil na 6:2. Pouhých dvacet pět vteřin po tomto gólu ale Kadlec nahodil míček na bránu, ten ve vzduchu tečoval Kolajta a do prázdné jej dorazil Daler - 7:2. Následovala pasáž hry, během které měly šance oba týmy, ale gólově se prosadil až Jakub Gregor, který využil nahrávku Petra Voltnera. Jak poznamenal Tonda Propiska v online přenosu, jednalo se skutečně o výjimečnou událost:

32:04 Neuvěřitelné se stává skutečností a Gregor střílí gól, diváci šílí, vybíhají do ulic a rabují přilehlý Kaufland

O 21 vteřin později si Jakub Peška nenechal líbit řeči obránce Třebíče, rukou mu naznačil, že si je má nechat od cesty a vysloužil si od rozhodčích trest 2+10 minut. V přesilovce se ale Třebíči dařilo asi tak jako ve zbytku zápasu. Daler vystihl křížnou nahrávku, míček lobnul na Jana Charváta a ten pelášil z boku sám na bránu a nadvakrát překonal brankáře. Třebíč se dočkala až ve 37. minutě, kdy Chrásta na vzdálenější tyč prostřelil Michal Machálek. A v čase 38:49 snížil na 9:4 Jaroslav Dlabač, čímž trochu zchladili hráče TROOPERS.

V klidu dohraná třetí třetina

Ve druhé přestávce si TROOPERS vyslechli, že se i dnes hraje 3x20 minut, a tak jim nezbývalo nic jiného, než opět vyrazit na hrací plochu. Na začátku třetí třetiny byli opět nebezpečnější Snipeři. Chrást však byl na svém místě a podržel svůj tým. Ve 49. minutě byl vyloučen Kuželka a nabídl TROOPERS dnes již druhou přesilovou hru. Domácí si však nepočínali tak jako v první početní výhodě a branku si i díky tomu, že se stejně jako Chrást činil i Bazala, nepřipsali. Na střelu Petra Kadlece z padesáté první minuty byl ale krátký - 10:4. Do konce zápasu už se událo jen to, že Petr Jeski dostal dvě trestné minuty za sekání, Daler spálil dvě tutové šance, Chrást pochytal několik dalších tutovek a patnáct vteřin před koncem na konečných 11:4 skóre uzavřel Petr Voltner po nahrávce Petra Kubaly.

Jak to viděli trenéři?

Komentář trenéra domácích Petra Jeskiho: Štěstí, že je utkání za námi, byly to pro nás povinné tři body a za výhru jsme rádi. Děkujeme soupeřům, že vážili tak dlouhou cestu a přejeme jim hodně štěstí v záchranářských soubojích, dále děkujeme rozhodčím i divákům.

Komentář trenéra hostů Michala Pazderníka: Utkání bylo rozhodnuto po první třetině, když si domácí vytvořili rozhodující náskok. Myslím, že některé zákroky si mohli odpustit. Děkujeme soupeři za utkání.

Muži zápasu

Odměnu pro muže zápasu v podobě sirupu Borowy Dworek si k radosti většiny přítomných diváků na hale SportPoint odvezl Jakuba Gregor. Na straně hostů si mohl osladit cestu zpět Michal Machálek, který si v zápase stejně jako Gregor připsal jednu branku.