Netradiční vstup do utkání

Hranice proti TROOPERS začaly relativně aktivně. Vedoucí tým tabulky ale uměl vysokou hostující obranu překonávat. Na začátku čtvrté minuty se Vít Mlejnek proběhl hostující obranou a přihrál Janu Dalerovi před prázdnou bránu. Ten z první vstřelil úvodní gól utkání. V čase 6:07 si na Jeskiho lob naběhl Jakub Peška a baseballovým úderem nedal hostujícímu gólmanovi šanci - 2:0. Buly po gólu vyhrál Jan Kolajta, Vít Mlejnek přihrál Petrovi Kadlecovi a ten proběhl celé hřiště a rychlým vytočením zpoza brány navýšil na 3:0. A tím to stále nekončilo. O minutu a deset vteřin později na 4:0 využil nahrávku Rudolfa Večeři opět Jakub Peška. A TROOPERS byli stále při chuti. V deváté minutě dali TROOPERS hostujícím Hranicím šanci, když byl za sekání vyloučen Vít Mlejnek. Druhý tým tabulky si s početní výhodou poradil a z hole Jaromíra Šenkeříka snížil na 4:1. 

V první třetině byli diváci svědky buly častěji než obvykle
V první třetině byli diváci svědky buly častěji než obvykle

V čase 13:26 se po nahrávce Kolajty dostal ke střele přes obránce Daler a obdobně jako Peška si připsal svůj druhý dnešní gól. Kolajta se díky asistenci vrátil na čelo kanadského bodování. TROOPERS stále makali a dostávali se do nadějných šancí. Voltner ale sám před Holčíkem nedokázal propasírovat míček za jeho záda. V čase 18:13 se krásnou akcí prezentovala druhá lajna TROOPERS, kdy si míček vyměnili všichni hráči a na konci stál Kadlec, který neměl problém trefit odkrytou svatyni. To však stále nebyl poslední gól této třetiny. Ten si připsal Jiří Knotek, který využil nahrávku Jakuba Gregora a nedal šanci přesouvajícímu se Holčíkovi. Po první třetině se šlo do šaten za stavu 7:1.

A máme tu desítku

Do druhé třetiny zřejmě měli všichni obavy, že se TROOPERS opět přizpůsobí hře soupeře. Opak byl však pravdou. Nebezpečně pálil novic v sestavě TROOPERS Aleš Muselík, Daler orazítkoval tyč, Gregor nevyužil samostatný únik. První gólovou radost v druhé třetině mohl mít až Jan Kolajta, který se prosadil po nahrávce Mlejnka. Kolajta se touto brankou osamostatnil na čele kanadského bodování a Mlejnek si dnes připsal již svou třetí asistenci. O dvě minuty později se podruhé v utkání prosadil Knotek a vyhnal Holčíka z brány. 

Hlasatel Plaček si zápas užíval o něco více než delegát Kyjovský
Hlasatel Plaček si zápas užíval o něco více než delegát Kyjovský

Ve 34. minutě byl za hrubost vyloučen Klimecký. TROOPERS si však s početní výhodou neporadili, jak chtěli. Avšak po přesilové hře se prosadila třetí lajna - jmenovitě Petr Kubala, který využil nahrávku Davida Matiho. Skóre 10:1 pro Hranice muselo vypadat děsivě. Trošku lépe se jim na něj divadlo díky tomu, že si poslední slovo ve druhé třetině vzal hostující Vladimír Blažek, který se skvěle trefil nad rameno Chrásta. Jedenáctý gól mohl po šťastném odrazu od zadního mantinelu vstřelit Knotek, ale ten nechal vyniknout botu stojícího a nic nevědoucího gólmana Kosara. Po druhé třetině byl stav 10:2.

Kdy už ten gólostroj přestane nadělovat?

Jestli si někdo říkal, že po druhé třetině domácí poleví, mýlil se. Hned ve svém prvním střídaní se po zpětné nahrávce Kolajty prosadil Daler, čímž završil hattrick. V čase 43:19 se šťastným odrazem o špičku nohy Chrásta prosadil Ondřej Hanzlíček a snížil na 11:3. O minutu a půl později zastavil hrozící brejk Aleš Muselík. Nad ničím nepřemýšlel a hned se vydal do útoku a úspěšně jej zakončil - 12:3. V čase 46:21 byl za bránění ve hře vyloučen Ondřej Souček a TROOPERS si s nabídnutou přesilovou hrou poradili lépe než v prvním případě. Večeřa nahrál Kadlecovi, který zamířil přesně a Kosar tak mohl opět tahat míček ze své branky. V padesáté druhé minutě snížil na 13:4 Jaromír Šenkeřík, ale TROOPERS to vůbec nerozházelo. Právě naopak. Opět bylo pouhou otázkou vteřin, než se prosadila druhá lajna TROOPERS - Daler vystihl křižnou nahrávku jednoho z beků Hranic a v přečíslení 2 na 1 věděl, že se vyplatí najít Kolajtu. A ten nezklamal - 14:4. O minutu později využil přečíslení 3 na 1 Mati, který si dvakrát vyměnil míček s Voltnerem a zakončil na bližší tyč. 

Radost TROOPERS po ukázkovém vyřešení situace 3 na 1
Radost TROOPERS po ukázkovém vyřešení situace 3 na 1

Do konce zápasu TROOPERS mohli ještě několikrát změnit skóre, avšak Kosar si připsal několik dobrých zákroků. Jedinou proměněnou akcí tak bylo dobře vyřešené přečíslení, kdy Kolajta nahrál Kadlecovi a ten míček uklidil za záda gólmana a v čase 59:46 zastavil skóre na stavu 16:4.

Jak to viděli trenéři?

Komentář trenéra domácích Petra Jeskiho: Dnes kvalitní výkon z naší strany a zasloužené vítězství. Velmi mě těší, že jsme v utkání neměli žádnou hluchou pasáž a po celou dobu jsme dominovali. Děkujeme soupeřům, rozhodčím a divákům.

Komentář trenéra soupeře Marka Hlocha:
Dneska bez komentáře. Příště budeme lepší. Děkujeme soupeři za utkání.

Muži zápasu

Na ceně pro muže zápasu (sirup od Borowy Dworek) si za hosty pochutná střídající gólman Jakub Kosar, který po zjištění, že byl zvolen, vypadal poněkud překvapeně. Za domácí TROOPERS si bude moci užít třešňovou příchuť sirupu pětibodový Jan Daler.