První třetina ve znamení nedůrazu v brankovišti

Počátek utkání byl poměrně vyrovnaný. Šlo vidět, že Opava měla jasné pokyny, a to pečlivě bránit a vyrážet do nebezpečných brejků. V šesté minutě se Opava dostala do vedení, když byl Marek Klečka důraznější než obránci TROOPERS a nedal Melicharovi šanci. O dvě minuty to bylo pro TROOPERS ještě horší. Střelou do horního rohu brány se prosadil opět Klečka. TROOPERS však věděli, že času je stále spousta a zbytečně nepropadali panice. O pouhých osmnáct vteřin později skóroval - kdo také proti tomuto soupeři jiný - Jan Kolajta a snížil na 2:1. V čase 10:00 se do šance dostal David Mati, ale radost mu překazilo břevno branky. To, že tato šance zůstala neproměněna, hráče TROOPERS mrzelo o to víc, že ve 13. minutě se prosadil opět Klečka a vrátil dvoubrankové vedení na stranu domácího celku. Ve zbytku třetiny se střídaly šance na obou stranách, ale proměnit se podařilo až tu poslední. Rudolf Večeřa na polovině hřiště udržel míček, zatáhl jej za tělo a střelou nad nohu snížil na 3:2. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

TROOPERS dotahují a dotahují

Do druhé třetiny TROOPERS vlítli přesně tak, jak chtěli. Hned ve svém prvním střídání provětral brankáře domácího celku Petr Kadlec. Tato šance zůstala neproměněna. O necelou minutu později už se ale TROOPERS dočkali a Jakub Gregor se dvojitou dorážkou zapsal do listiny střelců - 3:3. Hned v dalším střídání navíc Daniel Minich vypálil neuvěřitelnou jedovku, ale Bezděk vytáhl neskutečný zákrok levou rukou. V čase 24:15 vrátil vedení na stranu Opavy kapitán Lukáš Rychlý, který využil chyby v domácí obraně. A za necelou minutu se prosadil (dnes již počtvrté) Klečka, který byl zase důraznější než obránci a z dorážky navýšil na 5:3. V čase 25:45 snížil Kolajta na 5:4 a s brankami jako by se roztrhl pytel. Jenže to opět netrvalo dlouho a Opava opět odskočila. Tentokrát úspěšně proměněným brejkem Vojtěcha Repčeka, který neměl problém trefit odkrytou bránu bezmocného Melichara. Ve 32, minutě se podruhé v utkání prosadil Gregor, kterého krásnou křížnou nahrávkou do prázdné brány našel David Mati. Stav 6:5 zůstal na tabuli svítit i po druhé třetině. O vyrovnanosti utkání svědčí i poměr střel, který byl 15:15.

Dobývání opavského betonu

V poslední třetině TROOPERS zapli na vyšší rychlost, avšak nedařilo se jim dostávat do větších šancí. A když už tam nějaká byla, končila buď úspěšným blokem, anebo zákrokem Bezděka. V čase 50:59 Opava chybně vystřídala a po rychle rozehrané standardní situaci se Kolajta mohl radovat. Bohužel ale pouze chvíli, protože dle rozhodčích míček nestál, kde měl, a rozehrávka se tak musela opakovat. Pravda se však ukázala, jelikož ještě v tom stejném střídání se po střele Jana Dalera dostal k odraženému míčku Kolajta a ten se v těchto situacích nemýlí - 6:6. Třetí třetina se dohrávala ve vysokém tempu. Opava čekala na chyby, ale ty tentokrát z holí TROOPERS nenastávaly. Jelikož další branka do konce základní hrací doby nepadla, následovalo prodloužení.

Bod navíc berou TROOPERS

TROOPERS se o přestávce domluvili, že v případě, že vyhrají buly, odvolají gólmana a půjdou do čtyř. Na buly se postavil Rudolf Večeřa a jak už to tak bývá, vyhrál. Melichar chytil míček, hodil ho Dalerovi a na hřiště vpustil Kadlece. Čtveřice TROOPERS ve složení Kadlec-Daler-Večeřa-Kolajta vyčkávala na svou šanci a nenechávali bránící trojici odpočinout. První šanci sice TROOPERS nevyužili, když byli po chaotickém střídání soupeře tři sami před gólmanem, ale vzápětí našel Kadlec krosovou přihrávkou přes brankoviště osamoceného Kolajtu, který si připsal čtvrtý gól. Především však zařídil, že zápas končí výhrou 6:7 v prodloužení a bod navíc berou TROOPERS. Tímto vítězstvím se stali jistým vítězem základní části Národní ligy - východ.

Jak to viděli trenéři?

Komentář vedoucího družstva domácích Vladimíra Černína: Dnešní zápas nebyl jak ten minulý, takový trapas. Dobrá obrana nám dnes uhrála bod, skvělý morál, dobrá hra na tři pětky, v prodloužení soupeř prokázal svou velkou individuální kvalitu. Díky divákům, rozhodčím a soupeři. Zdravíme marody.

Komentář hrajícího trenéra hostů Petra Jeskiho:
Dnes diváci viděli velmi kvalitní utkání s množstvím gólů a zajímavých příležitostí na obou stranách. Směrem k play-off to byla výborná příprava. Děkujeme rozhodčím, divákům a soupeři za super hru.

Muži zápasu

Odměnu pro muže zápasu si převzali dva čtyřgóloví střelci. Na domácí straně Marek Klečka a na straně hostujícícho týmu TROOPERS Jan Kolajta. Ten měl o to větší radost, protože cenou byl salám, a domů si ho rozhodně nepřivezl.