Debakl Mickey's Teamu

Důležitým pokynem pro první zápas bylo nepodcenit papírově slabšího soupeře Mickey's Team. Z předchozích střetnutí jsme si byli dobře vědomi jejich nepříjemné hry a tendence k emotivnímu průběhu utkání. Dobře připraveni jsme se chladnokrevně již v prvních minutách ujali tříbrankového vedení. Podle očekávání se hra začala trochu vyhrocovat. Nadbytek emocí soupeře však hrál převážně v náš prospěch. Skóre utkání tak mezitím narostlo v pětibrankové vedení TROOPERS. Za daného stavu se čestným úspěchem přece jen blýskl nejlepší hráč soupeře, majitel nejvyššího počtu kanadských bodů naší ligy. Tímto čestným úspěchem Mickey’s Teamu se příval dalších branek na chvíli pozastavil. Nic však netrvá věčně. TROOPERS opět převzali otěže zápasu a v poklidu jej dovedli k hezkému vítězství 9:1. 

Oslava jedné z branek TROOPERS
Oslava jedné z branek TROOPERS

Zápas tentokrát řídila druhá formace (Marek Těšlík 1+4, Oldřich Langášek 3+0, Adam Hanáček 2+1), jejíž hra dosud budila trochu rozpaky. Neměli bychom zapomenout i na dvě využité přesilové hry, které obvykle nepatří k naším doménám.

Drama do poslední minuty s Gladiators

Druhý zápas s Gladiators už nabídl zajímavější průběh. Po úvodní brance TROOPERS se téměř vzápětí prosadili i Gladiátoři a vyrovnali na 1:1. Tím však probudili „spícího draka“ alias bodového lídra TROOPERS Jindřicha Jedličku, který dal svými čtyřmi brankami jasně najevo, kdo by si měl z tohoto duelu odnést body do tabulky. Brankový rozdíl postupně narostl až na 6:1, kdy by se mohlo zdát, že utkání spěje k jasnému výsledku. Mysleli jsme však i na diváky. Poměrně jednoznačný průběh zápasu by je mohl trochu nudit. Po druhé brance soupeře se začal měnit obraz hry a s ním i stav, který se koncem zápasu zastavil na 6:5 pro TROOPERS. Kdyby se zdálo, že napětí bylo přece jen málo, minutu a půl před závěrečným hvizdem přišlo ještě vyloučení z našich řad, a tak začalo jít opravdu do tuhého. Tato poslední facka opět probudila naši bojovnost. Rozhodně jsme nechtěli ztratit body v zápasu, který měl být vlastně už dávno rozhodnut. Facka zabrala, utkání jsme i přes infarktový závěr dotáhli k výhře poměrem 6:5.

Amici Brno utrpěli první prohru v sezoně

Po dvou dopoledních zápasech zbývalo „už jen“ odehrát zápas s dosud neporaženými Amici Brno. K zápasu jsme tak nastupovali jako outsider, což se nám sice nestává zase tak často. O to raději však takový stav máme. Bezbrankový stav porušili po opatrném začátku TROOPERS. Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat. Amici byli naší konzistentní hrou citelně zaskočeni. To oni by přeci měli určovat ráz utkání. Nic naplat, hustý les šancí Amici tentokrát narazil na kůrovce s T na dresu a zbyla z něj téměř mýtina. Neústupností ze své hry jsme dosáhli až na průběžné skóre 5:1 pro nás. Vítr do plachet soupeři trochu zafoukal, když se přesilovkový tlak po našem vyloučení rozhodli ještě znásobit odvoláním brankáře. Nátlaková metoda vyústila ve druhou branku Amici. Power play pokračovala nadále, i když do konce utkání zbývalo necelých šest minut. Dosavadní průběh nás stal hodně sil, rozhodně jsme se vítězství nehodlali vzdát. Amici inkasovali ještě jednou a konečná trefa do prázdné branky zpečetila nejen nečekanou výhru, ale i ještě nečekanější výsledek 7:2 pro TROOPERS.

Nebezpečný výběh hráče TROOPERS
Nebezpečný výběh hráče TROOPERS

Hrací den se nedá hodnotit jinak než ryze pozitivně. Skvělou týmovou hrou a perfektním dodržováním pokynů jsme dosáhli nejen na devět bodů do průběžné tabulky, ale i na porážku dosavadního lídra ligy. Zůstáváme tak na druhém místě tabulky. Zápas s námi stál Amici zřejmě dost sil, protože se Amici podařilo prohrát ještě jednou. Bodový rozdíl mezi nimi a TROOPERS tak zhubnul na pouhé dva body. Příští turnaj odehrajeme 7. března opět na hale Hattrick.