Nepřesvědčivá první třetina

TROOPERS si nemohli přát lepší vstup do třetiny. Už po dvanácti vteřinách využil krosovou nahrávku Jiřího Knotka do prázdné branky kapitán Daniel Budík. Jakoby toto rychlé vedení ale muže uspalo. V čase 2:20 potrestal chybu Jana Charváta Jan Lacina, který střelou nad nohu nedal Charvátovi šanci. Od této chvíle MVIL lehce přebral otěže zápasu a hrozil ze zbytečných chyb. V deváté minutě vstřelil z výjezdu gól na 2:1 domácí Patrik Němec. Možná byste si říkali, že to už konečně TROOPERS nakopne, ale opak byl pravdou. První třetina byla ze strany TROOPERS nepřesvědčivá. Nebýt dobře postavené brankové konstrukce, mohlo to být klidně 4:1. Takto byl stav po první třetině pouze 2:1.

TROOPERS poprvé ve vedení

Začátek druhé třetiny dopadl přesně tak, jak jsme nechtěli. V první minutě překvapil výhoz domácího gólmana bránící pětici TROOPERS natolik, že byl najednou Karel Skupník sám před Chrástem a se štěstím proměnil. Průběžný výsledek 3:1 - to měl být signál, aby vedoucí celek Národní ligy - východ konečně zapnul. Pořád to ale nebylo ono. Domácí držel brankář Kořínek. Ve 31. minutě byl vyloučen střelec úvodní branky této třetiny Skupník a početní výhodu TROOPERS rychle zužitkovali. Jan Daler našel v předbrankovém prostoru Jiřího Knotka a ten se v těchto situacích nemýlí - 3:2. Navíc došlo k vystřídání gólmanů, jelikož Kořínek si při zákroku přivodil zranění. Minutu na to ale právě střelec poslední branky dostává dvě minuty za sekání brankáře. Oslabení se ale TROOPERS podařilo bez problémů ubránit a co víc, pouhých třináct vteřin po návratu hříšníka na hřiště, si právě Knotek připsal srovnávací gól, když využil nahrávku Jakuba Pešky. A ve třicáté deváté minutě bylo ještě veseleji. Poprvé v zápase TROOPERS vedou. A to opět zásluhou dvojice Budík - Knotek, kdy se prosadil domácí kapitán. Do šaten se tak šlo za stavu 3:4.

Přestřelka ve třetí třetině

Vstup do třetí třetiny se TROOPERS opět moc nepodařil. Ve čtrnácté vteřině nebezpečně pálil Lacina. Naštěstí mimo. V čase 42:22 byl za útočný faul vyloučen Rudolf Večeřa a o minutu a šestnáct vteřin později za ním přibyl Jan Charvát, který zbytečně odpálil míček po odpískání. S početní výhodou pět na tři si poradil Denis Kubiczek a svou dorážkou srovnal utkání na 4:4. Padesát vteřin na to ale Knotek skvěle zpracoval výhoz Jeskiho a tváří v tvář domácímu gólmanovi si zkušeně poradil a vrátil vedení zpět na stranu TROOPERS. Gól byl o to cennější, že byl v oslabení. Vyrovnání ale netrvalo dlouho. Třicet jedna vteřin po Knotkově gólu totiž po sporném momentu na polovině hřiště, který však k údivu Petra Kadlece rozhodčí nechali bez povšimnutí, srovnal opět Kubiczek - 5:5. Kadlec na sobě cítil křivdu a zapnul na vyšší obrátky. Odměnou za to byl gól v čase 48:32. Obehrál snad celou pětici, poslednímu hráči nasadil jesličky a střelou nad nohu nedal gólmanovi šanci. Hned v následujícím střídání ale bylo srovnáno. Lacina trefil horní roh branky. V padesáté druhé minutě přeběhl celé hřiště Petr Kadlec a přehodil gólmana, díky čemuž vrátil vedení zpět na stranu TROOPERS - 6:7. A o minutu a dvacet vteřin později zkompletoval hattrick, když využil lahůdkovou přihrávku od Rudolfa Večeři. Opět ale netrvalo dlouho a došlo ke snížení skóre. Dvacet tři vteřin po Kadlecově zásahu se prosadil Němec a snížil opět na rozdíl  jednoho gólu. MVIL to ještě zkusil bez gólmana, ale zkušení TROOPERS už si vedení vzít nevzali. A co víc, po nahrávce Kadlece neměl problém trefit prázdnou branku Večeřa. Skóre se tak zastavilo na stavu 7:9 a TROOPERS mají další tři body.

Jak to viděli trenéři?

Komentář domácího Vojtěcha Kořínka: Jsem smutný z toho, že jsme neuhráli žádný bodík, i když soupeře jsme dnes v určitých věcech přehráli, měli jsme na to! škoda zranění a některých klukovin a chyb, které zkušený soupeř trestal. Moc děkuji hráčům za výkon, bojovali jsme a jdeme dál!! A velké poděkování naším fandům, a soupeřům přeji pohodovou cestu domů.

Komentář trenéra hostí Petra Jeskiho:
Kvalitní zápas ve slušném tempu. Naše prospaná první třetina nás v dalším vývoji utkání stála mnoho sil. Utkání rozhodl lehce sporný moment, který probudil gólostroj Petra Kadlece. Musíme uznat, že předvedená hra domácích určitě neodpovídá jejich postavení v tabulce, a přejeme jim hodně štěstí do závěru sezóny. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům.

Muži zápasu

Na straně domácích si cenu pro muže zápasu převzal Jan Lacina. Za TROOPERS byl zvolen nejlepším hráčem střelec hattricku Petr Kadlec, který čtyřmi body ve třetí třetině strhl vítězství na stranu TROOPERS.