V posledním srpnovém víkendu se A-tým mužů zúčastnil mezinárodního turnaje Vikings cup v Kopřivnici. Dozvuky koronakrize zapříčinily, že účast byla slabší než v minulých ročnících, a proto bylo na turnaji celkem jen 5 týmů. Soupiska mužského týmu by se dala spočítat na prstech jedné ruky, ale to nám nebránilo podniknout cestu na východ.

Ivo Bartek nebere nic než výhru

Jednoznačným cílem a jediný možný výstup pro tento turnaj byla výhra. Zároveň se tým snažil svojí hrou rozdávat radost nejen divákům, ale také osobě, která TROOPERS na turnaj přihlásila. To nemůže být nikdo jiný než Ivo Bartek.

První den v režii TROOPERS

Sobota se nesla v duchu dominance. Nejdříve si tým poradil se soupeřem z naší ligy MVIL Ostrava a to v poměru 6:1. Ostravané, stejně jako ostatní tymy, měli možná převahu na střídačce, ale jak napsal tamní deník, byli jsme mnohem efektivnější v koncovce a po zásluze zvítězili.

Druhý sobotní zápas proti domácím Vikingům z Kopřivnice dopadl výhrou pro TROOPERS v poměru 5:2. Tento zápas se nesl v duchu střelce Davida (auto)Matiho, který nastřílel hattrick. Ostatní členové výpravy tomu jenom těžce mohli uvěřit, že David trefí taky něco jiného než stropní světla v hale. Vyskočily zde také námitky, že vše bylo po kombinaci do prázdné branky, ale to nám nic nebrání Davida po zásluze pochválit za tento výkon. I prázdná brána může být někdy problém.

Po sobotních výkonech se rozhodla půlka členů týmu jet domů, že zde nejsou více potřeba a turnaj máme v kapse s výhrou. Ještě večer proběhla tedy inaugurace nového kapitána týmu Jakuba Gregora©.

Nedělní výkony na ty sobotní nenavázaly

Nedělní první zápas tedy Jakub zavelel do útoku proti týmu z polské extraligy UKS Floorball Gorzów Wlkp. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a David Mati zase úřadoval v koncovce. Bohužel ani jeho bodový příspěvek nestačil na tým z Polska a brněnští hráči prohráli 4:6. UKS tedy měli najednou blíže k vítězství v turnaji než naši TROOPERS. Okamžitě se také rozjela diskuze, jestli změna kapitána byla na místě a co to udělá s psychikou týmu.

Poslední zápas bylo jasné, že ho TROOPEŘI nedostanou zadarmo, protože celek z Nového Jičína měl v názvu Warriors, což budilo respekt ještě před začátkem zápasu. O tom, že to bude tvrdý zápas se chvíli po začátku přesvědčil Vojta Potáček, který bude muset na úpravu chrupu po tomto turnaji. Celkově patřil Vojta k otloukánkům turnaje, a proto se není čemu divit, že po tomto zákroku dál nepokračoval ve hře. To byla komplikace, protože tým musel dohrávat zápas pouze v 8 lidech. Na své dno si v zápase sáhnul Jakub Andrle, který vypadal, že uběhl maratón, ale přesto bojoval jako lev. David Mati se zase pro jistotu vrátil do své klasické formy aka „netrefím ani vrata od stodoly“. Přes to všechno zápas nakonec skončil výhrou 3:2 pro nás, i když jsme celý zápas tahali za kratší konec.

Vítězství a cena pro nejlepšího hráče turnaje jde do TROOPERS

Díky těmto výsledkům a pomoci od kolegů z Kopřivnice, se TROOPERS umístili na 1. místě v turnaji a vezou tedy domů pohár nadměrné velikost. Jakub Gregor© si ho zprvu chtěl vzít domů za své obdivuhodné kapitánské a trenérské dovednosti, ale Ivo vypozoroval tento záměr a střežil pohár jako oko v hlavě.

Na turnaji se vyhlašoval také nejlepší hráč a brankář turnaje. Ačkoliv si Michal Melichar dělal zálusk na cenu nejlepšího brankáře, a měl k tomu důvod po svých výkonech, dostal ji nakonec golman z Polského celku. Michal vyhrál cenu nejvíce „osoleného“ hráče na turnaji, kterou mu udělilo trio Gregor©, Grábl, Andrle.

Nejlepšího hráče turnaje vyhrál hráč TROOPERS Honza Grábl, z něhož mají obránci a gólmani turnaje noční můry dodnes. Odehrál neuvěřitelný turnaj, zastínil všechny ostatní a nemohl být ani pochyb o tom, že tuto cenu dostane on... K tomuto úspěchu se nám podařilo získat vyjádření od Jakuba Gregora© a Jakuba Andrleho: „Mezi slepými je každý jednooký králem.“

A Honza pro vás sepsal tento článek, za což děkujeme.

Nejlepší hráč turnaje Honza Grábl
Nejlepší hráč turnaje Honza Grábl