TROOPERS vznikli oficiálně jako nový klub v květnu 2019 a dohromady sdružují šestnáct týmů od mužů po přípravku. Jejich dospělý celek tak převzal pozici Orla Telnice v Národní lize – východ, kterou právě předchůdci TROOPERS v loňské základní části ovládli. Jihomoravané nicméně vypadli v semifinále play-off s Rožnovem 1–3 na zápasy.

Do dalšího ročníku však vstoupili TROOPERS velmi dobře. Dosud odehráli devět utkání a mají plný počet bodů. Jejich nejbližším soupeřem v tabulce zůstávají Hranice, které také procházejí sezónou bez porážky, ale dvakrát uspěly až po normální hrací době. Na TROOPERS jim tak chybí dva body. „Sedlo si to a daří se nám. Zápasy vyhráváme poměrně s přehledem a je vidět, že nás to baví, což je nejdůležitější,“ řekl nejproduktivnější hráč družstva i celé soutěže Jan Kolajta (22+8).

Florbalisté TROOPERS zatím nastříleli dvakrát více gólů, než celkově inkasovali. Rozdíl skóre mají 84:43, když poslední tři utkání vyhráli 11:6, 12:5 a 12:4. V součtu to znamená neuvěřitelných 35 tref. Kolajtovi se mimořádně povedl právě předminulý souboj s Opavou, ve kterém se podílel na desíti brankách (8+2). „Zápas se vydařil celé naší pětce a já jsem z toho vytěžil, co se dalo. Spadlo mi tam v podstatě všechno a musím přiznat, že jsem si utkání opravdu užil,“ hodnotil Kolajta svůj výkon.

Aktuální lídr Národní ligy zahájil vítěznou sérii už na srpnovém Czech Open, kde na cestě za titulem v otevřené kategorii mužů zvládl osm duelů v řadě. Stoprocentní je i B-tým TROOPERS po šesti zápasech Regionální ligy a „céčko“ díky osmi výhrám v Jihomoravském přeboru. Klub proto momentálně působí prakticky neporazitelně.

Účastník Národní ligy se spoléhá na ostřílené hráče. Dres TROOPERS oblékají například dlouholeté opory Bulldogs Brno Petr Kadlec nebo Petr Jeski. Nechybí ani David Mati s Jakubem Gregorem, kteří dříve hrávali první ligu za Hattrick. Bohaté zkušenosti z elitní úrovně má i brankář Jan Chrást. „Panuje tu pozitivní atmosféra a sešli se tu kluci, kteří se chtějí florbalem především bavit. Navíc, každý chce nastoupit v týmu Ivoše Bartka,“ odkázal Kolajta na zakladatele klubu.

I sám lídr statistik má zkušenosti ze superligy, kde byl členem FBC Ostrava. „V Ostravě jsem byl od starších žáků a na to období vzpomínám rozhodně pozitivně. Mám z něj spoustu zážitků, které jsem prožil se skvělými spoluhráči a trenéry,“ uvedl. Na případný návrat do nejvyšší soutěže to však příliš nevidí. „Nevím. Kdybych nemusel chodit na letní přípravu a nemusel moc bránit, tak možná jo,“ přemítal v nadsázce Kolajta.

Nyní je jeho hlavním cílem uspět s TROOPERS a postoupit do první ligy. „Rozhodně můžeme ligu vyhrát. Krásné by bylo, kdybychom to zvládli bez porážky,“ uvažoval Kolajta. K tomu však vede ještě spousta duelů, přičemž ten další odehrají TROOPERS v neděli 17. listopadu doma v brněnských Tuřanech proti pátým Svitavám. „Teď nás čekají dva těžké zápasy a doufám, že naši formu potvrdíme,“ uzavřel Kolajta. O týden později totiž TROOPERS přivítá druhý tým tabulky Hranice.