Přípravka z Tuřan

Tým z Telnice zlepšil svoji hru v obraně a soupeřům nedovolil tolik ohrožovat svoji branku. Také v útočné fázi si hráči uměli vytvářet více šancí, které častokrát gólem nekončily. Hráčům pořad chybí rychlejší pohyb po hřišti a větší „hlad“ po míčku soupeře. Připisujeme si jedno vítězství v zápase s Letovicemi a tři porážky proti brněnským celkům a Znojmu.

Tým z Telnic vedený Ivošem Bartkem
Tým z Telnice vedený Ivošem Bartkem

TROOPERS GREEN (Nebovidy) 

Nastoupili v prvním zápase proti Gepardům, kde tento mladý tým složený z nových hráčů i hráčů minipřípravky vysoko přehráli. Kluci se prezentovali aktivní hrou a bojovností, proto soupeřům nenabízeli množství šancí. Překvapil nás sebevědomí výkon nejmladšího hráče Luboše Pěničky, který přispěl k výhře 3 góly a několika asistencemi. Druhý zápas proti Guliverům byl výrazně těžší, museli jsme zrychlit hru a lépe bránit. Nakonec se podařilo vyrovnaný zápas otočit na naši stranu a zvítězit. 

Tým TROOPERS Green (Nebovidy)
Tým TROOPERS Green (Nebovidy)

Znojmo nás potrápilo nejvíc, protože jsme přestali hrát svoji hru. Naši hráči se vyrovnaného soupeře lekli a začali preferovat přihrávky nad individuálním řešením. Také se nám trenérům nelíbilo zbytečné soustředění našich hráčů na výsledek, proto jsme to museli s hráči po zápase probrat. Zápas nakonec skončil remízou, ale to nepovažujeme za důležité. Deváté pravidlo TROOPERS zní: „Za jakéhokoli stavu hrajeme stále naši hru.“ Dodržíme to? To ukáže třeba až příští turnaj, který se uskuteční 4. 12. ve Znojmě.  


Tým minipřípravky

Ve 13:00 (po skočení turnaje přípravek) si naše nejmladší florbalové naděje z minipřípravky zkusili odehrát svůj druhý turnaj. Herní výkony rozhodně nebudeme hodnotit, ale za zmínku stojí, že děti ztratily ostych a hrály výrazně lépe než na prvním turnaji. Doufáme, že si to děti opět užily a těšíme se na další turnaj.

Trenér Ivo Bartek s týmem minipřípravky Telnice
Trenér Ivo Bartek s týmem minipřípravky Telnice

Přípravka TROOPERS White z Tuřan

V neděli se v hale Start Lesná představil s dobrými výkony i tým TROOPERS White (Tuřany), který nastoupil do turnaje se 2 nováčky. Těší nás, že kluci si dokázali rychle zvyknout na zápasové tempo a sbírat zkušenosti. Jejich herní projev se postupně zlepšoval, což těšilo hlavně trenéra Honzu Pešku, který se už nemůže dočkat na další turnaj v prosinci.