Komentář očima trenéra elévu Radka Slívka:

V sobotu 25. ledna jsme se s početnou skupinou našich elévů zúčastnili ligového turnaje na Čejkovické. Dohoda s trenéry ostatních týmů o rozděleni dětí podle zkušeností slibovala možnost sehrát několik vyrovnaných utkání. To se také potvrdilo. Děti si měly možnost vyzkoušet, co se naučily v tréninku a chválíme je za sebevědomou hru do útoku, pokusy o individuální prosazeni v situacích jeden na jednoho a v určitých pasážích i o kombinační hru. Utkaly se proti týmům Sokol Brno I EMKOCase GulliversB, Sokol Brno I EMKOCase GulliversY, TJ Znojmo LAUFEN CZ white, TJ Znojmo LAUFEN CZ black, TJ Znojmo ZŠ Mládeže, K1 Florbal Židenice Black, K1 Florbal Židenice Blue a FBK Atlas Blansko.

Tento typ turnajových zápasů je pro “ukázání se” ideální. Hraje se většinou ve školních halách s potřebným zázemím, bezproblémovou organizací a v pozitivním a nestresujícím prostředí, kde jde především o hráčský rozvoj - ne o výsledek. 

Pro nás trenéry jsou tyto turnaje určitým vodítkem, na čem dále pracovat a na co se v tréninku dále zaměřit. Jsou to především: pohyb hráčů bez míčku, individuální technika a celoplošné pojetí florbalu – všichni do útoku, všichni do obrany. Toto jsou jedny z našich základních herních principů, kterými bychom se chtěli prezentovat.

Děkujeme dětem a rodičům za velkou účast na turnaji a těšíme se na další setkání na trénincích a zápasech v barvách TROOPERS.