Aktivita Pelhřimova v první třetině

Velkolepá show započala nejdůležitější utkání základní části pro domácí Pelhřimov. Videomapping promítaný na jednu ze stěn haly nakopl fanoušky a ti od počátku velice hlasitě povzbuzovali svůj tým. TROOPERS to očekávali, ale i tak byli aktivní obranou domácího celku překvapeni. Šance, které z toho plynuly, naštěstí pochytal pozorný Jan Chrást. Na úvodní branku se čekalo až do třinácté minuty. Daniel Minich natáhl na levém křídle, poslal kros na Davida Matiho a ten měl dostatek času na to, aby si míček zpracoval a následně ho poslal za záda Kuchaře. 

David Mati vstřelil úvodní gól utkání, kdy si zkušeně počkal a prostřelil Kuchaře
David Mati vstřelil úvodní gól utkání, kdy si zkušeně počkal a prostřelil Kuchaře

A TROOPERS mohli mít ještě lepší náladu, protože hned následující střídání se prosadila elitní lajna. Jan Charvát našel kapitána Daniela Budíka a ten se v těchto situacích málokdy mýlí - 0:2. V 16. minutě se ale zaradovali i domácí fanoušci. Horní roh brány totiž trefil Viktor Vlach a hostujícímu celku jasně ukázal, že Pelhřimov se rozhodně nevzdává. První třetina skončila za stavu 1:2. Aktivitu Pelhřimova potvrzuje i to, že přestříleli TROOPERS v poměru 12:9.

TROOPERS ukazují svou sílu ve vlastním oslabení

Jestli si Pelhřimov něco řekl v šatně, určitě se jim to nepodařilo v prvním střídání druhé třetiny. Ve 31. vteřině totiž po nahrávce Charváta nahodil míček na bránu Jakub Peška, Jiří Knotek proběhl před Kuchařem a aniž by míček tečoval, doskákal kulatý nesmysl za brankovou čáru - 1:3. Ve 23. minutě byl za blokování hokejky vyloučen Jan Charvát a nabídl Pelhřimovu, aby se vrátil do hry. Stal se však přesný opak. Nejprve byl v samostatném úniku zastaven Jan Kolajta, za což byl nařízen nájezd, ke kterému se postavil sám faulovaný. Střelou pod horní tyč nedal Kuchařovi šanci. Za minutu se navíc podobná akce opakovala, jelikož byl nedovoleně zastaven Jakub Gregor. K trestnému střílení se postavil Jiří Knotek. Pelhřimov chtěl snipera TROOPERS znervóznět, a tak vystřídal gólmana, nájezd však skončil stejně jako ten Kolajtův. Tvrdý se po kličce Knotka natahoval marně. Ve 29. minutě se po poněkud šťastné střele prosadil Vojtěch Mozt a z jeho radosti šlo vidět, že Pelhřimov se dnes ještě rozhodně nevzdává. Ve 31. minutě se po dobrém forčekingu dostal k míčku Daniel Minich, poslal jej na Jakuba Gregora a ten vrátil klid na stranu TROOPERS - 2:6. Po tomto gólu však TROOPERS začali být méně aktivní a Pelhřimov je přehrával. Odměnou jim za to byl gól ze standardní situace. Zeď druhé lajny TROOPERS prostřelil Poduška. Po této situaci zároveň došlo k vystřídání gólmanů na domácí straně, kdy Kuchaře nahradil Tvrdý. I ve zbývajících čtyřech minutách byl Pelhřimov aktivnější, ale gólově si již neprosadil. Stav po druhé třetině tak byl 3:6. Domácí byli střelecky aktivnější (konkrétně 18:15).

Drama TROOPERS nepřipustili

TROOPERS chtěli, aby se zápas zbytečně nezdramatizoval. Třígólový náskok nechtěli zbytečně promrhat. Jak však třetina končila, tak i začala. Pelhřimov povzbuzovaný svými fanoušky se dočkal v čase 44:33, kdy se ze standardní situace prosadil Fučík. A ještě veseleji mohlo být o minutu a dvacet vteřin později. Vlach se proháčkoval na střed hřiště a střelou do víka nedal Chrástovi šanci - 5:6. Hráčům TROOPERS jakoby v tomto okamžiku došlo, že ještě zbývá spoustu času a zápas není rozhodnutý. Hra se uklidnila a v 52. minutě se TROOPERS opět mohli uklidnit, protože Daniel Budík rozehrál standardní situaci na Jakuba Pešku a ten střelou z rohu hřiště našel skulinu pod rukou Tvrdého. O minutu později navíc Vít Mlejnek vytáhl míček ze své poloviny, předložil jej Janu Kolajtovi a ten se střelou po zemi nemýlil a vstřelil dvoustý gól TROOPERS v této sezoně. V čase 54:56 byl za hru vysokou holí vyloučen Vít Mlejnek a Pelhřimov nabídnutou příležitostí nepohrdl. Blažek trefil z levého křídla prázdnou bránu a dostal fanoušky zpět do transu. Drama se ale nedělo, protože třetí gól v dnešním utkání vstřelil Jakub Peška, který se prosadil opět po nahrávce Budíka střelou z levého mantinelu. 

Tříbodový Daniel Budík byl ve třetí třetině u dvou důležitých gólových situacích, při kterých se prosadil Jakuba Peška
Tříbodový Daniel Budík byl ve třetí třetině u dvou důležitých gólových situacích, při kterých se prosadil Jakuba Peška

V čase 57:18 si Pelhřimov vzal timeout, začal hrát bez gólmana, ale TROOPERS pečlivě bránili. Když Minich chytil míček a předložil jej Matimu, mohl se začít radovat, protože Mati, jak prokázal již na Czech Openu, prázdné brány trefuje. Do konce zápasu se již moc zajímavého neudálo, a tak se skóre zastavilo na stavu 6:10. Tím, že Pelhřimov nevyhrál, musel spoléhat na to, že Svitavy nevyhrají. To se jim nakonec vyplnilo, a tak i přes prohru s TROOPERS postoupili z osmého místa do vyřazovacích bojů. TROOPERS díky dnešní výhře zakončili základní část bez prohry v základní hrací době.

Jak to viděli trenéři?

Komentář trenéra domácích Petra Zajíčka: Neodehráli jsme špatný zápas, výborné okamžiky se bohužel střídaly s horšími. Soupeř potrestal každou naší chybu a tím si odvezl tři body. Děkuji výborným divákům a soupeři za zápas.

Komentář hrajícího trenéra hostujících Petra Kadlece: Domácí by si za nasazení asi zasloužili vyhrát více, ale byli jsme šikovnější při řešení šancí. Děkujeme za pěkný zápas a přejeme hodně štěstí do dalších bojů.

Muži zápasu

Na straně domácích se mužem zápasu stal Viktor Vlach, který dvakrát našel recept na jinak skvěle chytajícího Chrásta. Na straně TROOPERS si pro cenu pro muže utkání v podobě olomouckých tvarůžků došel Petr Kadlec, který hrál v tomto zápase v obraně a zlikvidoval nejednu akci.