Dobrá první třetina - základ ke třem bodům

TROOPERS přijeli do Svitav bez několika svých pilířů základní sestavy, když chyběli zejména oba centři prvních dvou formací -  Peška a Daler - a dále obranný val v čele s Mlejnkem, Kubalou a Pavlou. Poprvé se tak v černozeleném dresu mohla představit nová posila Aleš Muselík, pro kterého byla jeho premiéra velmi pikantní. Za domácí Svitavy totiž odehrál v minulosti v různých věkových kategoriích celkem šest sezón. Do zápasu vstoupili aktivněji domácí a odměnou jim byla brzká úvodní branka. Ve třetí minutě nahazoval od levého mantinelu míček backhandem Kužela a ten se odrazil od clonících hráčů za bezmocného Melichara. Hosté vyrovnali rychle využitou přesilovkou v desáté minutě, kdy Jeskiho perfektní přihrávku na zadní tyč stačilo Budíkovi pouze nastavením své čepele usměrnit do branky. 

Budík čeká na chvíli, kdy bude moci začít slavit
Budík čeká na chvíli, kdy bude moci začít slavit

Ve dvanácté minutě poslal hosty do vedení Kolajta, když využil rychlý kontr střelou z první od pravého mantinelu za záda domácího brankáře Lamaře. Závěrečná pětiminutovka prvního dějství potom zřejmě rozhodla o celém utkání. Nejprve se na středu uvolnil Mati, naznačil střelu tahem, ale míček předložil Voltnerovi, který jej backhandem uklidil do prázdné. Bezprostředně po buly ukázal svou šikovnost Knotek, když na dlouhou ruku propíchl míček za domácího obránce Zacha, čímž vytvořil přečíslení, které dopadlo dle předpokladů. Nahrávka na Budíka, úspěšné zakončení a během necelých pěti vteřin se mohli hosté radovat ze dvou branek. Navíc v čase 18:36 byl podruhé v zápase vyloučen domácí Hynek a opět na trestné nevydržel pykat celé dvě minuty. Kadlec naznačil střelu z výběhu, ale hledal v předbrankovém prostoru Kolajtu. Jeho jemnou teč ještě usměrnil za záda svého brankáře nešťastník Zach. Do šaten se šlo za stavu 1:5 pro hostující celek.

Neproměněné šance ve druhé třetině

Druhá třetina přinesla zklidnění hry i nárůst ve skóre. Domácí se jen těžko prosazovali ke střelám přes dobře fungující obranu TROOPERS. Naopak hostům se několikrát podařilo domácí obranu rozkombinovat, ale dobré šance Horáčka, Gregora a Večeři zůstaly nevyužity a Matiho střelu po pěkně vyřešeném brejku zastavilo břevno. Jediným úspěšným střelcem hostů tak byl ve druhé části Suchomel. Knotek našel chytrou dlouhou nahrávkou zpoza brány na vrcholu Jeskiho, který rychle posunul na Suchomela k pravému mantinelu a ten křižnou střelou z první propálil vše - 1:6. Dobrý pocit z druhé třetiny zkazilo hostům asi jen poslední střídání, kdy si po ojedinělé, nevinně vyhlížející akci domácích srazil nahrávku zpoza brány do vlastní sítě nohou Minich.

Kontrola vítězství s "klidným" závěrem

S polštářem čtyřbrankového vedení nastupovali hosté do závěrečného dějství. Ve čtyřicáté sedmé minutě utnul veškeré snahy o dramatizaci zápasu Kolajta, když usměrnil ze vzduchu za Lamaře chytré nahození Muselíka od pravého mantinelu. Ten tak okořenil svůj dobrý výkon i ziskem prvního kanadského bodu. V čase 49:32 potom přidal osmou branku hostí Minich, když dorazil střelu agilního Matiho

Minich si v zápase připsal 2 góly. Radost měl ale pouze z toho druhého, který trefil do správné brány
Minich si v zápase připsal 2 góly. Radost měl ale pouze z toho druhého, který trefil do správné brány

V závěru ovšem přišlo ze strany hostí polevení. Nejprve necelé dvě minuty před koncem přišli hráči druhé pětice o míček na středu hřiště a vzniklé přečíslení využil domácí Brýdl střelou bez přípravy do pravého horního rohu. Sedm vteřin před koncem potom neudržel své nervy na uzdě domácí Pakosta. Nejprve byl vyloučen za sekání a na trestné lavici ještě počastoval rozhodčí zápasu - mimochodem dvě slečny - peprnými výrazy, za což si vysloužil ještě trest 2 + 10 za nesportovní chování. TROOPERS chtěli svou převahu na hřišti maximalizovat na nejvyšší možnou míru a po odvolání Melichara se k rozehrání standartky postavilo šest hráčů v zeleném proti pouhým třem bránícím. S rozehrávkou ale hosté naložili prachbídně, čehož využil domácí Zach a přes celé hřiště poslal míček do prázdné klece a snížil na konečných 4:8.

Pakosta neudržel své nervy na uzdě a sedm vteřin před koncem dostal osobní trest
Pakosta neudržel své nervy na uzdě a sedm vteřin před koncem dostal osobní trest

Jak to viděli trenéři?

Komentář vedoucího družstva domácích Jiřího Beneše: Prvních 10 minut se zápas zdál vyrovnaný. Bohužel po 10. minutě se hra překlopila na stranu soupeře a získal tak náskok. I když jsme přidali do tempa, už se nám nepodařilo výsledek zvrátit. Děkujeme soupeři za zápas.

Komentář hrajícího trenéra hostů Petra Jeskiho:
 Z naší strany povedené utkání, které rozhodla první třetina. Na rovinu jsme čekali od dnešního zápasu více a spoléhali jsme, že nás toto utkání prověří směrem k play off. Jsem velmi rád, že z naši strany nebyla jakákoliv hluchá pasáž a utkání jsme s klidem dohráli do vítězného konce. Přejeme domácím hodně štěstí v bojích o play-off a také děkujeme rozhodčím a divákům.

Muži zápasu

Odměnu pro muže zápasu si převzali za domácí autor úvodní branky Vojtěch Kužela. Za hosty z TROOPERS pokračoval ve sbírání cen pro muže zápasu, ale hlavně přesných zásahů (dle zápisu "pouze") dvougólový Jan Kolajta.