Marku, mohl by ses v krátkosti představit a popsat svou sportovní minulost?

Mám 29 let a vystudoval jsem analytickou biochemii na Masarykově univerzitě. Po ukončení studia jsem pracoval jako pedagog ve středisku volného času, kde jsem se podílel na rozvoji klubu Gepardi Brno, a také jsem 4 sezóny působil jako trenér v Bulldogs Brno. Nyní pracuji pro Český florbal jako regionální metodik. Moje aktivní sportování začalo na střední škole, kde jsem byl členem klubu netradičních sportů. Hrávali jsme různé sporty jako intercross, ringo, indiaca, ale florbal se mi zalíbil nejvíc. Proto jsem hrál 2. slovenskou ligu za Prievidzu.

Proč ses rozhodl být sportovním manažerem zrovna v TROOPERS?

Po 4 sezónach v Bulldogs jsem potřeboval změnu. Hledal jsem klub s kvalitním tréninkovým procesem, kde panuje přátelská atmosféra. To byl hlavní důvod, proč jsem si vybral TROOPERS. Funkce sportovního manažéra spojuje zlepšování klubu a trénování mládeže, což jsou stránky, kde se cítím být silný.

Jaké máš od svého působení očekávání?


Očekávám, že pomůžu klubu se zlepšovat a stát se silným hráčem v Brně a okolí.

Jaké jsou tvé cíle v nové pozici?

Mým cílem je pomáhat trenérům zlepšit tréninkový proces a odbourat jim část administrativy, aby se mohli soustředit co nejvíc na trénování, protože to dělají ve svém volném čase. Dlouhodobým cílem u hráčů je pracovat s nimi tak, aby dosáhli svého maximálního potenciálu.

S čím se na tebe mají lidi obracet?

Rád pomůžu trenérům v oblasti přípravy tréninků, tvorby cvičení nebo plánování sezóny. Od příští sezóny budu intenzivně spolupracovat i s rodiči přípravky a nově příchozích hráčů. Z organizačního hlediska budu připravovat florbalové kempy pro naše hráče a mám na starosti trenérský program XPS.  Obracet se na mě může kdokoli. Rád poskytnu informace nebo odkážu na někoho pověřenejšího.

Marku, díky za rozhovor a ať se ti v TROOPERS líbí.

Také děkuji