Elévové na Prague Games vyhráli 11 zápasů

V minulém týdnu tým elévů ročníků 2011 byl v Praze na turnaji Prague Games. Na turnaji elévové odehráli celkem 12 zápasů ve 3 dnech.

Během turnaje se naším elévům dařilo a předváděli moc hezký florbal. Naše hra byla plná zajímavých individuálních akcí, pěkných nahrávek a kombinací.

Bavilo nás sledovat naše hráče ze střídačky. Velkou oporou byl Alex v brance. Hráči Kuba, Vašík, Honzík, Tom, Tobiáš, Radim si zkoušeli všechny možné kličky a průniky směrem na soupeřovou branku a přitom nezapomínali na hru nazpět při ztrátě balónku.

Velkou výzvou byly zápasy se silnějšími týmy, jako byly na turnaji týmy 1. SC TEMPISH Vítkovice, Kanonýři Kladno, ACEMA Sparta Praha a další. Proto nás velmi těší, že se nám proti týmům na turnaji podařilo získat 11 výher a nastřílet spoustu gólů.

Pozápasová děkovačka fanouškům
Pozápasová děkovačka fanouškům

Pouze s jedním týmem 1. SFK Havířov jsme prohráli 3:5, ale hned další den jsme s tímto týmem měli plánovaný ještě jeden zápas, který se podařilo elévům vyhrát ve stejném skóre: 5:3. Takže se dá říci, že jsme všechny naše plánované soupeře přehráli.

Na turnaji jsme porazili všechny, koho jsme mohli
Na turnaji jsme porazili všechny, koho jsme mohli

Na turnaji byly použité menší branky, které vedou děti ke kombinaci a přesnějšímu zakončení. Bylo to pro nás poprvé, kdy jsme si je vyzkoušeli, a v průběhu turnaje se nám to více a více zamlouvalo. V následujících ročnících by se měly tyto branky zavést do ligy elévů.

V průběhu turnaje jsme ještě nasadili Toma Lacha a Jáchyma Sedláka, mladší bratry od našich hráčů, kteří si to ve dvou zápasech také úspěšně zkusili.

Jsme velice rádi, že jsme na turnaj vyrazili. Hráči měli velmi hezké zážitky a odehráli spoustu herního času. Toto se bude jistě projevovat při dalším trénování a motivuje nás i hráče k další práci. Hráči a trenéři si odvezli na památku památeční medaile, které obdrželi všechny týmy. Proto nám bylo potěšením se dívat na spoustu radostných tváří ze všech týmů při závěrečném ceremoniálu.

Bez medailí ani ránu
Bez medailí ani ránu

Krásné léto všem.

Trenéři Luboš a Zdeněk

Mladší žáci dokráčeli až do B-finále

Zatímco v přechozích letech znamenala účast na brněnském turnaji Hummel Open Game konec sezóny a minimálně měsíc volna, letos jsme se rozhodli prodloužit si florbalovou sezónu o další dva týdny a tým TROOPERS v kategorii B13 se vydal do našeho hlavního města na další velký turnaj PRAGUE GAMES 2021.

I když se jednalo o naši premiérovou účast na Prague Games, zkušenosti s pražskými turnaji již máme z ledového Prague Floorbal Cupu. Protože jsme se v roce 2021 tohoto turnaje účastnit nemohli, rozhodli jsme se vyzkoušet právě červencové Prague Games. Rozlosování nás poslalo do skupiny A základní části, ve které jsme se střetli s týmy SK Meťák České Budějovice, TJ Slovan Havířov, ACEMA Sparta Praha, FBC Coyotes Jablunkov a Tatran Střešovice (kteří nakonec nedorazili). Jedna výhra tedy byla připsána kontumačně, ale mrzelo nás, že jsme přišli o možnost kvalitního zápasu.

První den jsme nezačali dobře

Do Prahy jsme dorazili už o den dříve a v klidu jsme se tak mohli vyspat a připravit na první hrací den. Zde nás čekaly dva zápasy, a to proti Jablunkovu a SK Meťák České Budějovice. Favorizovaný Jablunkov jsme na Open Game dokázali po skvělém výkonu porazit a doufali jsme proto, že se nám to může podařit i zde. Soupeř však od počátku dával jasně najevo, že tentokrát to bude on, kdo bude slavit a nám se za celé utkání nepodařilo najít cestu jak efektivně jejich hru překonat. Nejen výsledek, ale hlavně naše předvedená hra byla zklamáním, ale nebylo třeba panikařit, protože celý turnaj stále začínal. V mezičase před druhým utkáním jsme tak trávili volno fotbálkem a taky jsme si namísto zrušeného utkání proti Střešovicím udělali krátký florbalový trénink. Ve druhém utkání nás pak čekal pro nás zcela neznámý tým z Českých Budějovic – Meťák. Zápas byl vcelku vyrovnaný, nicméně tým stále hledal svoji tvář a dlouho se nedokázal prosadit hlavně střelecky. Ve druhé polovině nám soupeř odskočil o čtyři branky a my jsme dokázali v závěru pouze korigovat stav dvěma našimi góly.

Druhý den ve znamení vyřazovacích bojů

Druhý dne ráno naši hráči nastoupili proti týmu TJ Slovan Havířov s odhodláním vyhrát a zvrátit nepříznivé výsledky zápasů z minulého dne. To se nám povedlo a těsným výsledkem jsme zápas vyhráli. Posledním soupeřem ve skupině byl tým ACEMA Sparta Praha. Ani jeden ze soupeřů neměl před utkáním nic jistého a jednalo se tak o přímý souboj o druhé místo ve skupině. Do utkání jsme rozhodně nešli v roli favorita, nicméně jsme podali do té doby náš nejlepší výkon na turnaji, čímž jsme možná i soupeře zaskočili. Konečná remíza 7:7 nám sice v pořadí ve skupině nepomohla, ale rozhodně nám zvýšila sebevědomí a naše předváděná hra a přístup všech hráčů již odpovídali i našim představám.

Po zápase se Spartou
Po zápase se Spartou

4. místo v základní skupině pro nás znamenalo účast v předkole play-off, kde jsme se měli setkat s dalším pro nás novým týmem ASK Lovosice. Tým, který zde v kategorii B14 dokráčel až do finále, zde však neměl zdaleka tak silný tým a průběh celého utkání byl víceméně jednoznačný v náš prospěch. Druhý hrací den jsme tedy završili postupem do čtvrtfinále playoff, kde na nás už čekal vítěz skupina B pro nás dobře známý tým 1. SC Tempish Vítkovice, který přijel do Prahy prakticky ve stejném složení jako hrál na brněnském turnaji.

Všechna čtvrtfinálová utkání se hrála v UNYP Aréně na Podvinném Mlýně, kde jsou pro hráče skvělé podmínky a tomu i odpovídal průběh utkání. I když utkání mělo jasného favorita, my jsme po celé utkání dokázali se soupeřem hrát odvážně a sebevědomě a odměnou nám bylo i několik vstřelených branek. Konečná porážka pro nás nebyla takovým zklamáním, protože jsme jednak respektovali sílu soupeře, a navíc jsme věděli, že porážkou ve čtvrtfinále pro nás turnaj nekončí, ale budeme mít šanci v Play-off B, kde poměříme síly s dalšími vyřazenými čtvrtfinalisty.

Našim dalším soupeřem pro páteční odpoledne tak byl tým FBC Štíři České Budějovice, který podlehl ve čtvrtfinále pražské SPARTĚ. Zatímco další porážka by už znamenala konec v turnaji a cestu domů, případné vítězství by nás posunulo do B-finále Play-Off a my bychom tak v Praze museli zůstat až do závěrečného dne.

Začátek zápasu byl od nás velice nervózní a soupeř měl mírnou převahu. Ve druhém poločase jsme však zpřesnili náš herní projev a otočili skóre v náš prospěch. Euforie hráčů a trenérů z postupu do byla obrovská. Ještě večer na pokojích se pěly vítězné písně a křepčilo se, jako bychom měli hrát finále mistrovství světa.

Společná fotka se Štíry z Českých Budějovic
Společná fotka se Štíry z Českých Budějovic

Mladší žáci ve finále B vyřazovacích bojů

Ve finálovém zápase nás čekal tým TJ Slovan Havířov (tým z naší základní skupiny). Před prvním buly proběhl slavnostní nástup obou mužstev, státní hymna a představení první pětice hráčů z každého mužstva. Atmosféra byla úžasná, jen naši diváci trochu chyběli. Zápas se odehrával v podobném duchu jako v základní skupině s tím rozdílem, že tentokrát jsme museli vždy dotahovat náskok soupeře my. Od stavu 2:2 se však střelecky prosazoval jen náš tým a postupem času bylo jasné, že tohle utkání zvládneme a zasloužené si dokráčíme pro medaile z turnaje Prague Games 2021.

S medailemi z Prague Games
S medailemi z Prague Games

Tento turnaj, na kterém jsme byli poprvé, byl pro děti i nás trenéry neuvěřitelným prázdninovým zážitkem, na který budeme ještě dlouho vzpomínat. Chtěli bychom moc poděkovat všem hráčům a jejich rodičům za podporu a budeme se těšit, snad za rok, na dalším ročníku Prague Games na viděnou.

Tým trenérů mladších žáků