Hodnocení týmu přípravky Young Guns očima Zdeňka Makyči

V sobotu se náš tým přípravky Young Guns zúčastnil turnaje elévů v Tuřanech. Setkali jsme se s nejlepšími týmy v lize. Čekalo nás TJ Znojmo ZŠ Mládeže, K1 Florbal Židenice Blue, TJ Znojmo LAUFEN CZ black a Bulldogs Brno Black.

Do turnaje se nám podařilo vstoupit vítězně. Porazili jsme K1 Florbal Židenice Blue. Kluci spolupracovali a díky velkému množství nahrávek a zároveň prosazování se  v individuálních herních situacích se nám zápas proti Židenicím vydařil.

Další zápasy jsme s ohledem na kvality soupeře nedokázali tak dobře spolupracovat. Přesto jsme viděli velké množství pěkných herních situací. Posledním soupeřem nám byl tým Bulldogs Brno Black, který hrál již nad možnosti dětí naší přípravky.

Přesto jsme hráli do posledního okamžiku a odjeli jsme z turnaje s dobrými pocity. Na turnaji se vystřídali v brance tři brankáři – Radim, Honzík a Alex. I díky jejich výkonům se naše přípravka zhostila turnaje, jakoby jsme již byli o rok starší.

Hodnocení týmu elévů očima Táni Dolečkové

Na stejné hale a ve stejný den se turnaje účastnil i tým elévů. Tým TROOPERS se postavil v prvním zápase proti GEPARDI DDM HELCELETKA BRNO, s nimiž jsme minulý víkend vytvořili společný tým na Prague Floorbal Cupu, a tak to byl velmi napínavý souboj, který jsme však s přehledem vyhráli. 

Další utkání proti TJ Znojmo LAUFEN CZ white si naši kluci vyloženě užili a vyzkoušeli si několik hezkých herních situací. Tým Bulldogs Brno Orange, který nás čekal jako další soupeř, hrál sice velmi útočně, ale ani tentokrát náš tým neodešel s porážkou a s přehledem zvítězil. 

Poslední soupeř, tým FBO Orel Boskovice, nás z počátku zaskočil několika brankami, což považuji za čistě naši chybu, protože kluci  soupeře podcenili a do utkání nastoupili nesoustředění a s přesvědčením o své neporazitelnosti. Velmi rychle ale začali hrát "svou hru" a konečně sepli i v hlavě a nad každým svým krokem přemýšleli. Po napínavém utkání plném nervy drásajících situací jsme i tentokrát slavili úspěch. 

TROOPERS do tohoto turnaje nastoupili s 5 hráči + brankářem, což určitě není ideální počet. Kluci ukázali, že poctivá příprava na tréninku se vyplácí, protože i v tomto počtu odehráli krásné zápasy a po fyzické stránce je zvládli s naprostým přehledem. Prostor pro zlepšení je určitě v přesnosti střel na bránu, obraně, psychickém zvládnutí vypjatých situací a v neposlední řadě respektu k jakémukoliv soupeři!

Děkujeme všem týmům, se kterými jsme hráli, za hezká utkání!

Hodnocení týmu mladších žáků očima Jana Nováka

Tým mladších žáků TROOPERS White zamířil na další turnaj Jihomoravské ligy do Dubňan, kde jej čekali silní soupeři Bulldogs Brno Black ("A" tým mladších žáků), K1 Florbal Židenice Black a domácí tým Florbal Hodonín. 

Ráz prvního zápasu s Florbal Hodonín určila naše rychlá branka po pouhých třech vteřinách hry. Domácí trenér znervózněl a přenesl svou náladu na celý svůj tým. My jsme produkovali pěkný kombinační florbal, drželi otěže zápasu pevně v rukou a postupně navyšovali naše vedení až na konečných 6:1.

V druhém utkání nás čekal soupeř nejtěžší - Bulldogs Brno Black. Zápas byl zpočátku vyrovnaný, ale postupně se projevovala větší technická kvalita a rychlost soupeře, který do osobních soubojů přistupoval o vteřinu dříve než my. Zejména jejich první lajna nás občas dostávala pod velký tlak. Díky bojovnosti, nasazení, kvalitní práci v obraně, nebezpečným brejkům a výbornému výkonu brankářky Kláry Makyčové jsme drželi nerozhodný stav. A když už se soupeř dostal do vedení, podařilo se nám rychle vyrovnat. Jelikož již další branky nepadly, utkání skončilo 1:1. Při srovnání ostatních zápasů Bulldogs Brno Black (jasná převaha a jednoznačná vítězství 5:0 a 10:1) musíme kluky a holku za předvedený výkon pochválit.

V posledním zápase jsme narazily na tým K1 Florbal Židenice Black. Zápas byl vyrovnaný, a to zejména tehdy, když byly na hřišti první útoky. Šance se střídaly na obou stranách, ale díky větší kvalitě našeho druhého útoku postupně narůstalo naše vedení až na 5:1. Soupeř již pouze korigoval v závěrečných sekundách na konečných 5:2.

Za turnaj musím Klárku a kluky pochválit. Předvedli kvalitní výkony, za což byli odměněni dvěma vítězstvími a remízou. Přesto nesmí hráči  usnout na vavřínech a nadále se zlepšovat, aby i v dalších turnajích předváděli výkony, které budou dělat radost jim i jejich fanouškům.

Hráči v kabině provádí rozbor utkání po vítězném zápase
Hráči v kabině provádí rozbor utkání po vítězném zápase