První třetina patřila Letce

Jak vstoupil tým TROOPERS do předchozího zápasu s Aligators Klobouky Teamstore.cz, tak vstoupil i do zápasu s Letkou. Hráči soupeře vyhrávali osobní souboje, byli hladovější a po zásluze ve třetí minutě vstřelili úvodní gól zápasu. V deváté minutě byla navíc za sekání vyloučena posila pro tento zápas - hráč Bulldogs Brno Dominik Sláma, který může v týmu TROOPERS nastupovat na střídavé starty. Letka přesilovku využila za pouhých osmnáct vteřin a odskočila na rozdíl dvou gólů. TROOPERS jako by se stále nemohli dostat do hry. Všude byli později a nebýt Michala Melichara v bráně, mohlo být mnohem hůře. I on byl ale krátký na střelu Lokši, který se z předbrankového prostoru po chybě v rozehrávce TROOPERS nemýlil - 3:0 pro Letku. Na počátku osmnácté minuty navíc Daler fauloval při úniku domácího útočníka a tak Melichar musel čelit trestnému střílení. Dalibor Ondruch si ho ale nezapíše mezi ty povedené, protože se mu nepovedlo ani zakončit.

TROOPERS začínají diktovat tempo utkání

Do druhé třetiny vstoupil tým TROOPERS úplně obráceně než do té předchozí. Odměnou jim za to byla branka Petra Kadlece, který ve dvacáté čtvrté minutě poprvé našel recept na Fučíka. Když navíc o dvě minuty později snížil střelec Kolajta na rozdíl jediného gólu, šlo na Letce vidět, že lehce znervózněla. To nečekali, že za další dvě minuty už bude srovnáno, kdy po individuální akci zakončil backhandem za bezmocného Fučíka opět Kadlec. Jak rychle tým TROOPERS srovnal, tak rychle o remízový stav i přišel. V čase 29:12 se rovněž po individuální akci prosadil Kopp, kdy nedal Melicharovi sebemenší šanci a vrátil svému týmu vedení. Ve zbytku třetiny měli hosté šanci vyrovnat, ale přesilovou hru nevyužili.

Vedení až v poslední minutě

Do třetí třetiny vstoupily oba týmy relativně opatrně. Šance měla především Letka, ale její hráči nemohli prostřelit skvěle chytajícího Melichara. V čase 46:03 ale uděřili TROOPERS. Dělovkou propálil hostujícího gólmana David Mati, Pouhých deset vteřin ale trvalo Letce, aby si vzala vedení zpět na svou stranu. Vyhrané buly, dvě rychlé nahrávky, střela ze středu a 5:4. S brankami se ale protrhl pytel. O pouhých dvacet vteřin později využil Knotek skvělého napadání Budíka a vychutnal si Fučíka, který neměl sebemenší šanci na zákrok. Zřejmě klíčový moment nastal v padesáté druhé minutě. Petr Kubala byl vyloučen za sekání a o padesát pět vteřin později Budík za hrubost. Déle než minutu trvající přesilovku pět na tři ale hosté v čele s Melicharem ubránili, když se Letka nedostala do žádné výraznější šance. V čase 55:29 si TROOPERS vzali timeout, načerpal síly, stáhl hru na dvě petice a zapli na vyšší rychlostní stupeň. 

Klíčovým momentem celého utkání bylo, že Letka neproměnila přesilovku pět na tři
Klíčovým momentem celého utkání bylo, že Letka neproměnila přesilovku pět na tři

Letka se od té chvíle jen bránila. Střela za brankovou čarou ale skončila až 58 vteřin před závěrečnou sirénou. Kubala rozehrál na mantinel na Dalera a ten střelou na bližší tyč rozvlnil síť. Letka si vzala timeout, odvolala brankáře a hrála v šesti, ale opět si nepřipsala sebemenší šanci. Když navíc 18 vteřin před koncem trefil prázdnou branku Knotek, bylo to jasné: TROOPERS berou všechny body.