Mladší žáci očima JIrky Šťastného

První ligový turnaj TROOPERS Black se uskutečnil 19. září ve sportovní hale Sportpoint a byl plný komplikací. Početná marodka a neúčast některých hráčů přinesla komplikace ještě před začátkem turnaje. Nicméně do turnaje jsme nastoupili v počtu 10+1 za pomoci Honzíka Lacha, za což mu mockrát děkujeme. Soupeři pro nás byli staří známí a to Bulldogs Brno Orange, FBŠ Hattrick Brno a TJ Znojmo LAUFEN CZ black. První dvě utkání byla herně dobrá a bez výraznějších chyb. Taky se dostavily výsledky - 3:0 a 5:1, které byly odměnou za důslednou obranu a útočnou hru. Ve třetím a posledním zápase jakoby nám došel dech. Nic nefungovalo a snad i soupeřova brána byla proti (v zápase jsme trefili asi tři tyčky). Najednou měl i Jirka v bráně plné ruce práce a prohra 1:3 se Znojmem naznačila, na čem je potřeba pracovat. Ještě jednou díky Honzíkovi za pomoc a celému týmu za bojovnost.

Starší žáci očima Radka Zuščáka

V sezóně 2019/2020 jsme u nás poprvé zavedli projekt Young Guns, který spočívá v účasti samostatného týmu mladších dětí v soutěži starší kategorie. V praxi to znamenalo, že přípravka měla vlastní tým v kategorii elévů a elévové zase samostatný vlastní tým v kategorii mladších žáků. Smyslem tohoto projektu bylo dát většímu počtu šikovných dětí možnost odehrát větší počet soutěžních utkání, a to bez narušení týmových vazeb. Na základě velmi dobrých zkušeností s tímto projektem jsme se rozhodli pro letošní sezónu rozšířit tento model i v kategorii mladších žáků.  Proto jsme přihlásili tým Young Guns do přeboru starších žáků. Během sezóny zde odehrajeme celkem 22 utkání v 11 hracích dnech. Každé utkání se zde hraje na 3×12 minut čistého času a postupně se zde střetneme jednak s „B“ týmy oddílů, jako jsou Bulldogs Brno, FBŠ Hattrick Brno, Gepardi, Gullivers Brno, TJ Znojmo či Florbal Židenice. Dalšími soupeři pak budou pro nás méně známé kluby jako jsou Husovice, Boskovice, Blansko, Kuřim a Slavkov.

Poté, co jsme v minulém týdnu odehráli 1. kolo turnajů JM ligy mladších žáků se dvěma našimi týmy, nás v sobotu 26. 9. 2020 čekala premiéra našich mladších žáků v přeboru starších žáků. Zájem o účast ze strany dětí byl vysoký a my tak řešili otázku, zda budeme schopni dát šanci všem přihlášeným. Turnaj jsme pořádali v domácí SH v Tuřanech. Protože to byla premiéra, tak jsme do obou utkání nastupovali se 17 hráči v poli.

Protože se jednalo o novou zkušenost a hrát proti o dva roky starším dětem není vždy jednoduché, k turnaji jsme přistupovali s respektem i pokorou k soupeřům.

Našim prvním soupeřem byl tým FLORBAL Kuřim. Soupeř nastoupil do utkání pouze se sedmi hráči do pole a podle toho taky vypadala jeho hra. Do utkání jsme vstoupili aktivně se snahou hrát rychlý a kombinační florbal. Soupeř však zejména v úvodu prokázal větší zkušenosti  a také efektivitu. Po dvou rychlých akcích a našich zaváháních se dostal do vedení 2:0. Na náš herní projev to však nemělo žádný vliv a ještě do konce první třetiny jsme dvěma rychlými góly dokázali srovnat na 2:2. Tím z nás opadla určitá nervozita a i díky zvýšené aktivitě při napadání soupeřovy rozehrávky jsme v dalším průběhu utkání dokázali zvyšovat svůj náskok až na konečných 7:3.

Do druhého utkání proti týmu FBC SLAVKOV jsme vstupovali jednak s dobrou náladou a také s dobrými pocity z prvního utkání. V sestavě jsme udělali hned několik změn, aby si děti vyzkoušely hru v různých formacích i na různých postech. Výsledkem byla opět velmi dobrá předvedená hra a to zejména v první třetině utkání, kterou jsem ovládli v poměru 4:0. V dalším průběhu utkání jsme se nevyvarovali určitých chyb, které soupeř dokázal potrestat, ale skóre se měnilo několikrát i na druhé straně. Výsledné skóre 10:3 potěšilo určitě všechny naše hráče i fanoušky.

Jak jsem již uvedl, tak do turnaje jsme nastoupili s vysokým počtem hráčů a všichni nás svým přístupem a výkony přesvědčili, že si zaslouží i další nominace. K pozitivnímu hodnocení turnaje určitě přispěli i rozhodčí svým kvalitním výkonem a také předvedená hra týmů, která byla s minimálním počtem faulů.

Už teď se těšíme na další utkání přeboru starších žáků a věříme, že se zde budeme prezentovat aktivní hrou a předvedeme kvalitní výkony proti všem týmům.

TROOPERS Young Guns v přeboru starších žáků
TROOPERS Young Guns v přeboru starších žáků