O klubu

O klubu

Florbalový klub TROOPERS vznikl v roce 2019. Ve svých aktivitách navazuje na F. K. TROOPERS Moravany a Orel Telnice. Domovská aréna a základna klubu se nachází v Brně-Tuřanech

Klub sdružuje téměř 300 členů v 17 družstvech všech věkových kategorií hrajících soutěže pod hlavičkou Českého florbalu. 2/3 členů jsou děti do 18 let, o které se stará tým kvalifikovaných trenérů se zkušenostmi z nejvyšší florbalové soutěže. Nejmenší hráči a hráčky trénuji ve 3 tréninkových skupinách - v Brně-Tuřanech, Nebovidech a Telnici. 

Klub TROOPERS existuje proto, aby vychovával nejen kvalitní florbalisty, ale především dobré lidi s láskou ke sportu. Individuální přístup zaručí, že děti florbal nebudou hrát proto, že je do toho někdo nutí, ale proto, že je baví. 

V sezóně 2019/2020 reprezentují klub v dětské jihomoravské lize pořádané Českým florbalem 4 družstva přípravky, 4 družstva elévů, 3 družstva mladších žáků, 1 družstvo starších žáků a 1 družstvo juniorů. Tým minipřípravky se prozatím soutěží neúčastní, ale děti dochází na pravidelné tréninky. O kvalitě florbalistek a florbalistů vychovávaných trenéry TROOPERS svědčí fakt, že jsou pravidelně nominovány do výběrů jihomoravského kraje. Jedna členka TROOPERS reprezentuje i ve výběru celorepublikovém.

Kromě pravidelných soutěží se jednotlivá družstva účastní turnajů s mezinárodní účastí v tuzemsku i zahraničí. Jeden takový turnaj TROOPERS i každoročně pořádá. Nese název TROOPERS Cup a v roce 2019 se uskutečnil již jeho 4. ročník.

TROOPERS Cup 2019 - elévové
Na TROOPERS Cup 2019 se přihlásilo 9 týmů
Hodnoty TROOPERS
Na čem TROOPERS staví

V mužských kategoriích se svou velikostí a nasazením družstev klub řadí do TOP 5 v rámci Jihomoravského kraje. Elitní tým hraje v Národní lize, což je 3. nejvyšší soutěž v ČR. Muži v roce 2019 zvítězili v amatérské části největšího florbalového turnaje na světě Czech Open, což je prozatím považováno za největší klubový úspěch. 

TROOPERS je iniciátorem a zakládajícím členem „Brněnské florbalové akademie", na které spolupracuje s dalšími brněnskými týmy. Cílem akademie je zvýšit konkurenceschopnost brněnského florbalu v celorepublikové konkurenci.