O klubu

O klubu

Florbalový klub TROOPERS vznikl v roce 2019. Ve svých aktivitách navazuje na F. K. TROOPERS Moravany a Orel Telnice. Domovská aréna a základna klubu se nachází v Brně-Tuřanech

Klub sdružuje přes 300 členů v družstvech všech věkových kategorií hrajících soutěže pod hlavičkou Českého florbalu. 2/3 členů jsou děti do 18 let, o které se stará tým kvalifikovaných trenérů se zkušenostmi z nejvyšší florbalové soutěže. Nejmenší hráči a hráčky trénuji ve 3 tréninkových skupinách - v Brně-Tuřanech, Nebovidech a Telnici. Mužské týmy jsou 4, což mládeži zaručuje, že se mají kam posouvat.

Florbalový klub TROOPERS existuje proto, aby naši sportovci trávili plnohodnotně svůj volný čas. Florbal hrajeme proto, že nás hra a sport baví. Vychováváme z dětí nejen kvalitní florbalisty, ale především dobré a sebevědomé lidi s láskou ke sportu a smyslem pro fair play. V TROOPERS jim ukazujeme správnou cestu. 

V sezóně 2021/2022 reprezentují klub v dětské jihomoravské lize pořádané Českým florbalem 3 družstva přípravky, 3 družstva elévů, 3 družstva mladších a starších žáků, 1 družstvo dorostenců a juniorů. Tým minipřípravky se prozatím soutěží neúčastní, ale děti dochází na pravidelné tréninky. O kvalitě florbalistek a florbalistů vychovávaných trenéry TROOPERS svědčí fakt, že jsou pravidelně nominovány na výběrové kempy Českého florbalu.

Kromě pravidelných soutěží se jednotlivá družstva účastní turnajů s mezinárodní účastí v tuzemsku i zahraničí (Prague Floorball Cup, Prague Games, Open Game, Ostrava Cup). Jeden takový turnaj TROOPERS i každoročně pořádá. Nese název TROOPERS Cup a v roce 2021 se uskutečnil již jeho 6. ročník.

TROOPERS Cup 2019 - elévové
Na TROOPERS Cup 2021 se přihlásilo 44 týmů z Brna a okolí

V mužských kategoriích se svou velikostí a nasazením družstev klub řadí do TOP 5 v rámci Jihomoravského kraje. Elitní tým hraje v Národní lize, což je 3. nejvyšší soutěž v ČR. Muži v roce 2019 zvítězili v amatérské části největšího florbalového turnaje na světě Czech Open, což je prozatím považováno za největší klubový úspěch. 


Herní DESATERO

Všichni v TROOPERS se řídí tímto herním DESATEREM:

  1. Hrou se bavíme.
  2. Hrajeme fair play s respektem k soupeři, rozhodčím, divákům a trenérům.
  3. Jsme tým – pomáháme si, povzbuzujeme se, jsme stále pozitivní.
  4. Hrajeme sebevědomě, kreativně, využíváme své silné stránky a rozhodujeme se sami.
  5. Jsme neustále v pohybu – všichni hráči společně brání a společně útočí.
  6. Po ztrátě balónku jej chceme zpět.
  7. Balónku se nezbavujeme, nahráváme pouze lépe postavenému spoluhráči, jinak postupujeme sami.
  8. Každý může udělat chybu – i díky tomu se poučí a zlepší.
  9. Za jakéhokoli stavu hrajeme stále naši hru.
  10. Nejde nám o výsledek, ale o dobrý pocit z předvedené hry.