Muži "A"

Peška Jakub

Jakub Peška #18

Muži "A"
útočník
32 let
28. 1. 1989
pravé

FLORBAL

1. Jak ses dostal k florbalu?
Bylo mi dvanáct, kdy mě kariéra stěží polonadějného fotbalisty omrzela, Tou dobou se můj starší bratr uchytil v amatérském florbalovém klubu Dohoda Brno. Díky jeho tehdejší orientaci na trhu jsem se zúčastnil prvního tréninku v brněnském Sokole I. pod vedením Robina Šimíka.

2. Jak dlouho už florbal hraješ?
Od 12 let.

3. Kdo je tvůj nejoblíbenější spoluhráč, se kterým jsi kdy hrál?
Z minulosti již nehrající Ondra Vrána, absolvovali jsme spolu nemálo sezón v Bulldogs včetně reprezentačního cyklu a mistrovství světa. Měl dvoje plíce a nikdy nebyl skoupý na přihrávku, díky čemuž jsem byl vidět i já. Ze současnosti určitě Jirka Knotek, hodně se na hřišti hledáme, někdy až moc. Herně si však sedíme a víme, co může jeden od druhého čekat.

4. Co je podle tebe důležité pro to, aby někdo ve florbale něčeho dosáhl?
Kliše typu cílevědomost a píle rozvádět nebudu, jsou to samozřejmě klíčové vlastnosti, pěstovat je v sobě musí však každý a jedná se o základní stavební kámen. Nebudu-li však trénovat správně, budou mi tyto vlastnosti z dlouhodobého hlediska k ničemu. V dnešní době bych kladl velký důraz na atletickou/gymnastickou připravenost + práci v rychlosti s hokejkou. V současné době spousta dětí neumí pořádně běhat, nemluvě o abecedě, protažení apod. návycích. Důležitý je motorický rozvoj od nízkého věku a případné pilování technických dovedností daného sportu - tím myslím zkvalitnění a zrychlení provedení. Pořád dokola. Taktika i silový trénink mají čas a přijdou ve chvíli, kdy je dítě na 100% rozhodnuté pro florbal či jakýkoli jiný sport.

5. Na jakého trenéra nejradši vzpomínáš a proč?
Nejraději vzpomínám na Robina Šimíka ze Sokola Brno I., jeho smysl pro kolektiv a schopnost zaujmout i ty nejmladší natolik, aby do florbalu dali maximum. Samozřejmě musím zmínit i telnického boha, lodivoda Ivoše, který na úkor svého volného času investuje velké úsilí do nás všech.

6. Co považuješ za svůj největší úspěch?
Rozhodně stříbro z juniorského mistrovství světa 2007. A taky postup s Telnicí do národní ligy. :)

7. Jakou florbalovou značku a typ hokejky máš nejradši?
Do smrti Fatpipe, ideálně lehká tyčka a čepel ORC. Hrával jsem s lecčím, ale u žádné značky jsem nevydržel dlouho.

TROOPERS

1. Co se ti v/na TROOPERS líbí ?
Na TROOPERS mám rád koncept rodinného klubu se spoustou zapálených dětí, rodiče nevyjímaje. U mužského kádru zase výbornou partu a mírné sklony k alkoholismu.

2. Co se ti vybaví, když se řekne TROOPERS?
Brčálově zelená barva, kterou osobně úplně nemusím.

3. Na co bys nalákal diváky, aby šli podpořit TROOPERS na domácí zápasy?
Počty gólů, které v našich utkáních padají, by mohly být jistou zárukou atraktivity. Hrajeme poměrně otevřený a technický florbal umocněný bohatou tombolou.

4. V čem si myslíš, že je klub TROOPERS jiný než ostatní kluby?
Nemám velký přehled, jak jsou na tom ostatní kluby v Brně, natož po republice, každopádně TROOPERS vyčnívají svým rodinným zázemím a jelikož se jedná o mladý klub, ve kterém je zainteresovaná nemalá část mužského kádru, lze v něm prosadit věci, které by jinde třeba nedostaly prostor. 

OSOBNÍ

1. Jak nejraději trávíš svůj volný čas?
Volný čas trávím nejraději s manželkou a synem, který se nám narodil v červnu 2019, takže rodina především. Pokud nejsem s rodinou a kamarády, zbytek svého volného času proběhám, kromě florbalu se věnuji horským ultramaratonům, takže příprava na ně zhltne dlouhé hodiny tréninku týdně. Dál je to klasika - četba, hudba, filmy...

2. Jakou posloucháš hudbu? (klidně vyjmenuj interprety)
Převážně poslouchám hudbu druhé poloviny 20. století. Od poválečného jazzu přes folkové 60ky až k rocku 70./80. let a zase zpět k současným jazzovým interpretům.

3. Jaký je tvůj nejoblíbenější film?
Útěk do divočiny natočený dle knižní předlohy Jona Krakauera.

4. Volná kategorie - napiš, co chceš, aby o tobě čtenáři věděli.
Doufám, že mi stejně jako v předchozích letech zůstane funkce kondičního trenéra A týmu během letní přípravy a že letos uvidím víc oveček pod kopci v Anthroposu a Holedné. :)

5. ... zvol osobu, která o tobě něco napíše - manželka DITKA
Kuba je můj neoblíbenější hráč Troopers. Je boží, má pěkný nohy, umí dobré kříže na Sypače a nebojí se vzít na sebe odpovědnost i za cenu oražení zdi vysoko nad brankou soupeře. Kromě běhu v horách, florbalu a svých spoluhráčů, má velice rád piví, ale už se propil i k Birellu.
Miluje taky mě (svoji ženu) a našeho synka Huga, kterému už prakticky skládá hokejku. Žít s ním je senzační, každý by měl mít svýho Kubu Pešku.