Dorostenci

Plas Marek

Marek Plas

Dorostenci
Trenér
48 let
1. 3. 1974

Vzdělání

Bc – Ekonomika obrany státu, Vysoká vojenská škola pozemního vojska, Vyškov

Ing – Národní hospodářství, ESF MU, Brno

MSc – Management studies, Nottingham Trent University

Zaměstnání

UniCredit Bank – Regionální ředitel, firemní bankovnictví, malé a střední podniky

Trenérská licence

D – 2018

C – 2019

Počet dětí

2

Co tě na trénování baví?

Mít vliv na formování charakteru našich dětí. Kolektivní sport považuji za úžasnou průpravu do života – vede k disciplíně, schopnostem překonávat překážky, učí děti na sobě systematicky pracovat/zlepšovat se, pomáhá jim osvojit si sociální dovednosti, vede je ke zdravému životnímu stylu. Považuji sport za nejkvalitnější způsob trávení volného času.

Co se ti vybaví, když se řekne TROOPERS?

Parta lidí, která se zbláznila do sportu, florbalu, a která se s velkým zaujetím věnuje sportovnímu rozvoji našich dětí. Mladý, úspěšný a dynamicky se vyvíjející florbalový klub.

Která hodnota TROOPERS ti je nejbližší a proč?

Radost – není nic lepšího než dělat to, co tě baví. To je dlouhodobě udržitelný model pro jakoukoliv lidskou aktivitu. Je to cesta ke šťastnému a úspěšnému životu.

Který bod z našeho herního desatera je pro tebe jako trenéra nejdůležitější?

Nejde nám o výsledek, ale o náš dobrý pocit z předvedené hry – víme, jak má naše hra vypadat, jakou hrou se chceme v dětských kategoriích prezentovat. A předvedená hra, předvedený výkon je důležitější než momentální výsledek. Je pro nás důležitější dlouhodobý vývoj hráčů nad krátkodobými výsledky. Pořád mějme na paměti, že hráč dozrává ve věku kolem 23 let. Nepotřebujeme mít „hotové“ hráče v 15, kteří pověsí florbal v 18 na hřebík.