Související zápasy

TROOPERS
131_20220930_190257.jpg

Dorostenci v 1. lize dorostu

Dorostenci poprvé v historii klubu vstoupili do 1. ligy dorostenců . Jak se jim začátek sezóny podařil, a co je čeká dál si můžete přečíst v článku trenéra Marka Zvala.

Druhý turnaj v první lize dorostenců 24.9.2022

Odvážným krokem našeho klubu bylo v sezóně 22/23 přihlásit historicky nejtěžší mládežnickou soutěž – 1. ligu dorostenců, která se hraje celostátně. Začátek sezóny způsobil trenérům nejednu vrásku na tváři, a to hned ze dvou důvodů – dva důležití hráči opustili náš tým, a první turnaj v Třebíči nedopadl podle našich představ.

Naštěstí druhý turnaj v pořadí, který se odehrál na domácí palubovce ukázal, že do soutěže patříme. V prvním zápase proti Snipers Třebíč jsme sice prohrávali o dva góly, ale neustále jsme zvyšovali tlak na bránu soupeře. Bylo proto jenom otázka času, kdy se zápas zlomí na naši stranu a gólově se prosadíme. V polovině zápasu střelil důležitý gól Honza Věchet a přiblížil náš tým k vyrovnání. Následně 7 minut před koncem srovnal na 2:2 Vojta Horák a ve 42 minutě navýšil skóre Honza Věchet. Soupeř odvolal brankáře a snažil se srovnat ve hře se šesti hráči, ale nakonec inkasoval do prázdné brány a my jsme se těšili z výhry 4:2. Chválíme všechny hráče, že zápas nevzdali a dokázali ho otočit.

Do druhého zápasu proti Sokolům z Královských Vinohrad jsme nastoupili v obrovské pohodě. Celý tým se prezentoval kombinační hrou a neustálým pohybem všech hráčů po hřišti. Proto jsme dokázali hledat volné prostory v obraně soupeře a z nich zakončovat. Zápas jsme si všichni maximálně užili a byla radost se dívat na hru našich hráčů. Nemůžeme zapomenout na naše brankáře, kteří v obou zápasech dokázali tým podržet v těžkých momentech.

I přesto, že jsme v koši skončili druzí tak z něho nepostupujeme (kvůli pořadatelství klubu z Milevska). Naše kroky teď vedou daleko – až do 180 km vzdáleného Milevska, kde odehrajeme další zápasy v sobotu 8. 10., a směrem k postupu do druhého výkonnostního koše. Doufáme, že s cestovními náklady nám částečně pomůže klub a se soupeři si musíme poradit sami. :)