Informace, po jejichž přečtení budete chtít být součástí TROOPERS

1_20230724_170807.png

Florbalový klub TROOPERS vznikl v roce 2019 spojením FK TROOPERS Moravany a Orla Telnice a sdružuje přes 400 členů ve všech věkových kategorií.

2/3 členů jsou děti do 18 let, o které se stará tým kvalifikovaných trenérů se zkušenostmi z nejvyšší florbalové soutěže. Většina tréninků probíhá ve třech tréninkových střediskách - Brno ( MČ Tuřany), Nebovidy (Moravany) a v Telnici. Máme 4 mužské týmy na všech výkonnostních urovních, což naší mládeži zabezpečuje herní perspektivu v budoucnu.

Florbalový klub TROOPERS existuje proto, aby naši sportovci trávili plnohodnotně svůj volný čas. Florbal hrajeme proto, že nás hra a sport baví. Vychováváme z dětí nejen kvalitní florbalisty, ale především dobré a sebevědomé lidi s láskou ke sportu a smyslem pro fair play. V TROOPERS jim ukazujeme správnou cestu.

V sezóně 2023/2024 reprezentují klub v dětských soutěžích Českého florbalu 4 družstva přípravky a elévů, 2 družstva mladších, starších žáků a dorostenců, družstvo juniorů a nově i dívčí tým mladších žákyň. O kvalitě našich florbalistek a florbalistů svědčí fakt, že jsou pravidelně nominovány na výběrové kempy Českého florbalu.

Kromě pravidelných soutěží organizujeme pro naše členy letní tábory a soustředění a také se účastníme turnajů s mezinárodní účastí (Prague Floorball Cup, Open Game, Ostravské hry). Jeden turnaj i každoročně v září pořádáme a nese název TROOPERS Cup a v roce 2023 se uskutečnil jeho 7. ročník.

TROOPERS Cup 2019 - elévové
Na TROOPERS Cup 2021 se přihlásilo 44 týmů z Brna a okolí

Řadíme se do TOP družstev v rámci Jihomoravského kraje. Elitní tým hraje v národní lize, což je 3. nejvyšší soutěž v ČR. Muži v roce 2019 zvítězili na turnaji Czech Open a v roce 2022 postoupili do první ligy, což prozatím považujeme za největší úspěch. Mládež působí v nejvyšších regionálních i celostátních soutěží (1. liga dorostu, liga mladších a starších žáků).

Klub disponuje kvalitním tréninkovým zázemím a vybavením, moderním informačním systémem, dvěma plnoúvazkovými zaměstnancemi a řadou pracovitých trenérů. Na hřišti i v normálním životě se prezentujeme našimi hodnotami a herním desaterem.

Herní DESATERO

Všichni v TROOPERS se řídí tímto herním DESATEREM:

1. Hrou se bavíme.
  2. Hrajeme fair play s respektem k soupeři, rozhodčím, divákům a trenérům.
  3. Jsme tým – pomáháme si, povzbuzujeme se, jsme stále pozitivní.
  4. Hrajeme sebevědomě, kreativně, využíváme své silné stránky a rozhodujeme se sami.
  5. Jsme neustále v pohybu – všichni hráči společně brání a společně útočí.
  6. Po ztrátě balónku jej chceme zpět.
  7. Balónku se nezbavujeme, nahráváme pouze lépe postavenému spoluhráči, jinak postupujeme sami.
  8. Každý může udělat chybu – i díky tomu se poučí a zlepší.
  9. Za jakéhokoli stavu hrajeme stále naši hru.
  10. Nejde nám o výsledek, ale o dobrý pocit z předvedené hry.