53_20210928_211338.jpg

Elévové a mladší žáci se předvedli na Moravian Cupu

V polovině září jsme vyslali 2 týmy do Olomouce, aby poměřili své síly s ostatními soupeři. Hodnocení sepsali trenéři Zdeněk a David.

Elévové opanovali turnaj

V polovině září proběhl turnaj Tempish Moravian Cup v Olomouci. 6 našich elévů si zahrálo se 7 elévy týmu Bulldogs Brno, se kterým vytvořili jeden společný tým. Obě lajny se pravidelně střídaly a v průběhu turnaje se navzájem hráči podporovali a spolupracovali tak, že by nikdo nepoznal, že se jedná o děti ze dvou rozdílných klubů.

Mix TROOPERS a Bulldogs Brno, který vyhrál Moravian Cup
Mix TROOPERS a Bulldogs Brno, který vyhrál Moravian Cup

Přes základní skupinu, kde jsme v sobotu postupně společně porazili všechny 4 soupeře, jsme se probojovali do nedělních vyřazovacích zápasů. V nich se nám dařilo a zápasy byly kvalitnější. Zejména se nám všem líbil zápas s FBŠ Hattrick Brno, který byl velmi napínavý. Tento zápas jsme vyhráli a dostali jsme se do finále s týmem Olomouc Rangers. Zápas o zlaté medaile jsme již odehráli v poklidnějším tempu a děti zaslouženě vyhráli 3:0. Chtěli bychom poděkovat Janě Lachové za velkou podporu (catering :)) a všem rodičům za podporu v hledišti i doma.

Mladší záci ví, na čem mají zapracovat

Před novou sezónou se pořádal v Olomouci již 7. ročník florbalového turnaje Tempish Moravian Cup. Minulý rok jsme se s mladšími žáky na tento turnaj vydali poprvé, a i když jsme se neprobojovali přes první kolo play-off, turnaj si hráči užili a slíbili jsme si, že se určitě další rok vrátíme.  

Po vítězství na srpnovém turnaji Ostrava Cup jsme si věřili a prakticky s totožným týmem se vydali na turnaj do Olomouce. Turnaje se v kategorii mladších žáků účastnilo celkem 16 týmů. Los nás poslal do skupiny „A“ spolu s FBC Hornets Brno, FBS Olomouc Stars a FbC Coyotes Jablunkov. 

První zápas proti Jablunkovu byl pro nás velkou neznámou. S klukama ročníku 2008 jsme se v minulosti již setkali a vždy to byl velmi vypjatý zápas. Tentokrát proti nám ale nastupovaly ročníky 2009 a 2010, které jsme vůbec neznali. Nástup do zápasu byl s respektem, ale zároveň s odhodláním soupeřovi nedat nic zadarmo. Po několika minutách bylo jasné, že vítězství bude naše. Rychlé protiútoky a kombinační hra nám zajistila vítězství 9:1. 

Druhý zápas nás čekal až odpoledne proti našim starým známým FBC Hornets. Abychom načerpali síly, navštívili jsme nedaleký Restaurant Jízdárna, kde nám připravili skvělý oběd.

Posilnit se v Jízdarně a pak honem na zápas
Posilnit se v Jízdarně a pak honem na zápas

Následoval přesun na jinou halu, rozcvička formou fotbalové brasilky a mohli jsme do zápasu. Ze začátku byl zápas vyrovnanější, ale v pozdější fázi jsme převzali otěže a stejnými herními prvky jako v prvním zápase jsme kráčeli k vítězství. Výsledek 7:2 v náš prospěch hovořil za vše.   

Dokud je venku hezky, rozcvičujeme se venku
Dokud je venku hezky, rozcvičujeme se venku

Do posledního zápasu základní skupiny proti FBS Olomouc Stars jsme vstupovali s tím, že jedině výhra nebo remíza nám zajistí postup do play-off z 1. místa a tím pádem papírově slabšího soupeře ze 4. místa skupiny „B“. Zápas měl od začátku rychlý spád. Gólové šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Brankáři a obránci na obou stranách však byli bezchybní. Střelci se nedokázali prosadit. Několik minut před koncem se ale soupeři podařilo nahodit míček z rohu do předbrankového prostoru a nešťastnou tečí našeho obránce dostat míček do branky. Utkání skončilo 0:1 a radoval se tým z Olomouce. My věděli, že nás druhý den čeká tým z 3. místa tabulky skupiny „B“, což v této skupině neznamenalo nijak slabého soupeře. Byl to tým FbC Přerov.  

Zápas play-off (osmifinále) proti Přerovu se nesl v podobném duchu jako předchozí zápas proti Olomouci. Měli jsme spoustu gólových šancí, ale ani jednu jsme nedokázali proměnit. Poločas skončil výsledkem 0:0. Ve druhé polovině začal lépe soupeř a po jedné přízemní střele a krásně umístěné střele ze standardní situace vedl 2:0. Naši hráči se však nevzdávali a bojovali až do konce. Konečně se podařilo vstřelit branku a korigovat skóre na 1:2. Jednu minutu a čtyřicet sekund do konce jsme odvolali brankáře a pokusili se srovnat skóre s vědomím, že pokud se to podaří, následují nájezdy a štěstí se snad přikloní na naší stranu. Avšak gól do naší prázdné branky jednu sekundu před koncem nás poslal domů. Skončili jsme stejně jako minulý rok v osmifinále. Jak řekl trenér Radek: „Když nedáš gól, nemůžeš vyhrát, aneb už víme, na čem pracovat.”  

Po předchozích úspěších jsme na turnaj odjížděli možná s medailovými ambicemi, které jsme nesplnili, nicméně i tak vidíme v účasti na turnaji přínos a zmíněné těsné porážky s týmy Olomouce a Přerova, které se nakonec probojovali až do společného finále, jsou pro nás ponaučením do další práce. 

Z turnajového pavouka jsme sice vypadli, ale čekal nás ještě domluvený přátelský zápas s týmem FbK Orlicko-Třebovsko. Utkání se neslo v přátelském duchu, kde nešlo ani tak o výsledek, jako o to, zahrát si další utkání a zakončit tak jinak příjemný florbalový víkend.

S hráči z Orlicka-Třebovska
S hráči z Orlicka-Třebovska