52_20210916_233120.jpg

Elévové a mladší žáci zanechali na TROOPERS Cupu dobrý dojem

Tradiční vstupní turnaj do sezony, který pořádáme již 6. rokem, se konal i letos. Jak si vedli elévové a mladší žáci, se dočtete ve článku.

Elévové TROOPERS se museli rozdělit hned do 4 týmů

Dne 4. 9. 2021 se tým elévů zúčastnil turnaje TROOPERS cup. Turnaj byl rozdělen na skupinu „hobby" a „výkonostní".

Nominováni na turnaj byli všichni, kteří se přihlásili. Děvčata utvořila vlastní tým a soutěžila již dopoledne v turnaji přípravek, kde obsadila skvělé 3. místo. Děvčata nám svým výkonem vyrazila dech a chlapce gólově vůbec nešetřila.

Ostatní byli původně rozděleni do 2 týmů, ale při odhlášení jednoho týmu hostů z výkonostní skupiny jsme vytvořili 3 týmy. Dva stejně silné týmy byly nasazeny „výkonostní" skupiny a jeden do „hobby".

Tým „hobby", kde byli i nezkušení hráči, kteří ještě nepoznali kouzlo turnaje, vstoupili do turnaje beze strachu a zajistili si účast v semifinále. Bohužel v semifinále s týmem Židenic i v souboji o třetí místo jejich snaha nepřinesla úspěch. I když je ostatní týmy převyšovali počtem i zkušenostmi, hráči bojovali až do konce a zachovali si radost ze hry i proti silnému soupeři.

Naše týmy ve „výkonostní” skupině bez větších zaváhání postoupili do semifinále turnaje, kde je však rozlosování postavilo proti sobě. Tým, který prohrál, se postavil k zápasu o třetí místo, ve kterém s přehledem zvítězil.

Ve finále jsme potkali tým Hattrick Brno. Zápas byl velice vyrovnaný, s velkým nasazením na obou stranách. Bohužel stav 3:4 jsme nedokázali už změnit a skončili na skvělém, zároveň však bezprostředně po utkání smutném, 2. místě.

Turnaj byl pro většinu první prověrkou po delší zápasové pauze. Překvapivě se zápasový výpadek neprojevil na předváděné hře a naši svěřenci ukázali, že florbal stále hrát umí a nezapomněli nic z toho, co se již naučili. Je pro nás povzbuzující zprávou, která byla vidět i v těch pár uskutečněných trénincích, že máme pořád šikovné hráče, které hra baví a těší se na další zápasy.

Trenéři Zdeněk, Jura a Luboš

Týmy mladších žáků se představily v Tuřanech i Měníně

6. ročník domácího florbalového turnaje přinesl opět zajímavé novinky. Poprvé od roku 2016 se turnaj uskutečnil na 2 místech souběžně. Důvodem byl rostoucí zájem účastníků, což nás vedlo k uspořádání dvou souběžných turnajů v kategorii žáků. Aby byl turnaj navíc zajímavý pro všechny zúčastněné týmy, rozhodli jsme se dát přihlášeným týmům možnost, aby se sami určily, zda poměří své síly se silnějšími týmy ve „výkonnostní” skupině, nebo si raději zahrají turnaj s týmy v kategorii „Hobby”. Do turnaje mladších žáků se nám nakonec přihlásil doposud rekordní počet 10 týmů. Ty byly rozděleny do dvou pětičlenných skupin. Nám se podařilo složit pro turnaj 2 týmy mladších žáků. Těšit nás může především velký zájem našich hráčů o účast na vlastním turnaji. Z aktivních hráčů se turnaje zúčastnili prakticky všichni.

SKUPINA TUŘANY

Do této „výkonnostní” skupiny se přihlásily týmy Gullivers Brno, Snipers Třebíč, Gepardi Brno, Hattrick Brno a náš tým TROOPERS Black. Systém turnaje určil, že se nejdříve sehrají zápasy základní části, kde se utká každý s každým na 1×15min a následovat bude play-off, do kterého se zapojí týmy z 1.–4. místa.

Náš tým byl z velké části složen z hráčů, kteří před čtyřmi týdny zvítězili na turnaji Ostrava Cup a ve vítězném  duchu vstoupili hráči  i do domácího turnaje. V prvním utkání se nám postavil silný tým Gullivers Brno, nicméně díky naší kombinační hře jsme vstup do turnaje zvládli a připsali jsme si důležitou výhru v poměru 3:1. Ve druhém utkání jsem se potkali pro nás poprvé s týmem z Třebíče. Snipers se našeho turnaje zúčastnili letos poprvé. Je jen dobře, že zájem o účast na TROOPERS Cupu přitahuje i mimobrněnské kluby. V utkání jsme soupeře přehrávali a připsali jsem si tak druhou výhru v poměru 4:1. V dalším utkání nás čekal další brněnský tým, kterým tentokrát byli Gepardi Brno. Naše vzájemná utkání jsou vždy velmi napínavá a nejinak tomu bylo i tentokrát. I tohle utkání jsme zvládli a připsali si další výhru. Kromě útočné kombinační hry se nám dařila i obranná fáze a v každém utkání jsme soupeři dovolili pouze jeden úspěšný zásah.

V posledním utkání náš čekal nejsilnější soupeř, a to Hattrick Brno. Utkání samotné nabídlo velmi kvalitní florbal z obou stran, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. K vidění byla spousta pěkných florbalových akcí. Konečná výhra 2:0 jen potvrdila naši dobrou aktuální formu a do play-off jsme tak postoupili z 1. místa.

Tam náš čekal tým z 4. místa po základní části, kterým byl tým Gepardi Brno. V zápase, který se hrál na 2×12 min jsme navázali na dobré výkony z prvního utkání a po vyrovnané první části se nám podařilo zápas gólově rozhodnout a postoupit do finálového utkání.

Ve druhém semifinále proti sobě nastoupily týmy Hattricku a Gullivers a stejně jako v základní skupině se jednalo o vyrovnané utkání, které rozhodl pouze jeden gól. Hattrick zvítězil fotbalovým výsledkem 1:0.

V zápase o 3. místo zvítězili Gullivers nad Gepardy a my se už těšili na poslední utkání v turnaji, kterým byl finálový zápas TROOPERS vs. Hattrick Brno.

Narazily na sebe dva nejlepší týmy na turnaji a podle toho taky zápas vypadal. My jsme se během celého turnaje prezentovali výbornou obrannou hrou, kdy jsme soupeřům nedovolovali mnoho střel a když už nějaké střely byly, tak byla v brance připravená opět skvěle chytající Nela. Ve hře dopředu nás opět zdobila především rychlost a kombinace. Výsledkem bylo několik krásných akcí i gólů. I když Hattrick hrál velmi dobře, konečný výsledek utkání hovořil v náš prospěch 4:1. Po závěrečném hvizdu rozhodčích už následovala oslava našich hráčů i fanoušků a na závěr se všichni mohli ještě radovat ze získaných medailí a poháru pro vítězný tým.

Hráč Hattricku Brno si jde pro cenu za 2. místo
Hráč Hattricku Brno si jde pro cenu za 2. místo

SKUPINA MĚNÍN

Náš druhý tým mladších žáků se zúčastnil TROOPERS cupu ve skupině „Hobby”, která se hrála poprvé ve sportovní hale v Měníně. V Měníně vyrostla krásná, nová a moderní sportovní hala, ve které jsme měli skvělé podmínky pro odehrání turnaje.

Náš tým tvořilo 12 hráčů, především ročníku 2010. Pro většinu to byl po dlouhé době první velký turnaj.

V základní části jsme hráli se všemi týmy ve skupině – Hornets Brno 0:4, Florbal Rosice – Štiky 1:4, Pitbulls Ivančice 8:1 a FbC Aligators 3:1.

Výsledkově jsme v trochu zamotané základní části skončili na druhém místě. V prvním zápase nás tým Hornets zatlačil na naši polovinu a nepustil nás do žádné akce. V druhém zápase naše hra vypadala organizovaněji a kluci si vzpomněli, že hrát florbal umějí. Ve třetím zápase s Pitbulls Ivančice hráči už rychle střídali a na velkém hřišti se lehčeji pohybovali. S přibývajícím skóre stoupalo sebevědomí a hráči si začali i jistěji přihrávat. S vítězstvím v hlavě jsme vstoupili do posledního zápasu ve skupině. Při dodržování stejné taktiky a zvýšené bojovnosti se nám podařilo vyhrát i se silnějším soupeřem. Hráči si věřili a bylo vidět, že mají z výsledku i předvedené hry radost.

Střídačka TROOPERS v Měníne
Střídačka TROOPERS v Měníne

Do semifinále jsme bohužel nastoupili až po hodině a půl. Soupeřem nám byl tým FbC Aligators. Na naší hře byla pauza znát, nestihli jsme se ani úplně připravit, protože předchozí semifinálový zápas skončil již po první polovině. Florbal Rosice vzdal zápas proti Hornets. Zápas byl bojovný, nasazení nám nechybělo, ale přihrávka již trochu vázla. Krátce před koncem se nám podařilo srovnat stav na 2:2. Zápas šel samostatných nájezdů. Po prvních třech seriích byl výsledek vyrovnaný 1:1, když se za nás prosadil jen Kuba Zeman. Ve čtvrté sérii jsme již neměli štěstí a namísto finálového zápasu nás čekalo utkání o 3. místo.

Pokřík a jde se na to!
Pokřík a jde se na to!

V tom nás čekal Florbal Rosice – Štiky. Zápas probíhal ve stejném duchu jako předchozí zápas. Hráči se snažili, ale zbytečnými individuálními chybami se připravili o šanci na lepší umístění. Konečné 4. místo bylo vzhledem k předvedené hře a průběhu zápasů pro hráče zklamáním. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem byla velmi tenká (neproměněný nájezd). Byla by škoda hodnotit turnaj podle umístění. Všichni odvedli své maximum a mnozí svým výkonem, soustředěním a bojovností příjemně překvapili. Hráči ukázali, že i když měli delší zápasovou pauzu, hrát rozhodně nezapomněli. Za předvedený výkon i přístup k turnaji si zaslouží pochvalu.

Oba turnaje pro nás byly velkým přínosem, protože se nám do nich podařilo zapojit 22 našich mladších žáků a i když spousta z nich měla opravdu dlouhou zápasovou pauzu, bylo vidět, že se na turnaj těšili a jistě si ho užili.

Trenérům pak turnaj ukázal i naše slabší stránky, kterým se budeme věnovat  v tréninku a věříme, že hráči budou mít dostatek chuti a vůle na sobě pracovat a tím se zlepšovat.