Elitní tým vstoupil do nové sezony výhrou

Rožnov pod Radhoštěm. Soupeř, kterého chtěl na první zápas sezony málokdo. Jak se mužskému áčku zápas povedl? Uspokojila trenéra úvodní výhra?

Opening Night

Tým TROOPERS do letošního roku vstoupil s novinkou. Nástup totiž probíhal tak, aby fanoušci poznali tým TROOPERS pro sezonu 2020/2021. Byl tak představen každý jednotlivý hráč a pro budoucnost TROOPERS se určitě jednalo o skvělý zážitek.

Nástup na hrací plochu probíhal netradičně

První třetina sezony 2020/2021 ve znamená opatrnosti

První třetina začla opatrně. První desetiminutovka větší šanci na žádné ze stran nepřinesla. Oba týmy se vzájemně oťukávaly. Z první větší šance však hostující tým ihned udeřil. Dalerovu nepřesnou nahrávku sebral hostující útočník a vyrazil do brejku, na jehož konci Ondřej Smékal bez problémů trefil prázdnou bránu. A o minutu později mohlo být hůře. Právě střelec úvodní branky totiž zatáhl míč za tělo a trefil spojnici Chrástovy branky. Rožnov mohla tato situace mrzet o to více, že hned další střídání se druhá lajna TROOPERS úspěšným napadáním zhostila míčku a Peťa Kadlec věděl, že v těchto situacích se vyplatí hledat Honzu Kolajtu – 1:1.

2. útok slaví srovnání v útkání
Druhý útok slaví srovnání v útkání

Další změna skóre nastala, když se na hřiště vrátila opět druhá lajna. Tentokrát se role proměnily a Kolajta křížnou přihrávkou našel Peťu Kadlece, který dobře mířenou střelou 30 cm "nad led" od levého mantinelu propálil vše, co mu stálo v cestě.

Honza Kolajta se raduje z gólové střely Peti Kadlece

Za tohoto stavu se také odcházelo do šaten.

Rožnov si neví rady s presingem TROOPERS

Po první třetině se TROOPERS domluvili s rozhodčími a hostujícím celkem, že změní barvu dresu, protože zelená a žlutá splývala. Dále si v šatně TROOPERS řekli, že obrana Rožnova nevypadá úplně jistě. „Začněme napadat," prohlásil nový hlavní trenér mužů Petr Kadlec. S touto taktikou jsme vstoupili do druhé třetiny a nutno podotknout, že přinesla své ovoce. Hned v prvním střídání se prosadil Jirka Knotek, který využil zaváhání hostujícího gólmana a beka Kosteleckého. Ti se sice po míčku vrhali, ale ani jeden na něj nedosáhli. Na Knotka tak zívala úplně prázdná brána a s tím zrovna on rozhodně nemá problém.

Jirka Knotek využívá chybu Rožnova a navyšuje na 3:1

A o 37 vteřin později jsme mohli mít ještě větší radost. Krásná kombinace druhé lajny TROOPERS skončila krásným krosem Peti Kadlece, na jehož konci neméně pěkně zakončil z první přes ruku Jan Daler – 4:1.

Daler proměnuje skvělou nahrávku Petra Voltnera

A presing stále pokračoval, hostující beci absolutně nevěděli, co dělat, takže jejich loby sbírali naši obránci a ihned zakládali útoky. Ve 30. minutě Rožnov ještě neměl ve statistikách pro druhou třetinu ani střelu na bránu. Na další gólovou radost domácího celku museli fanoušci čekat až do 35. minuty, kdy přečíslení 3 na 2 učebnicově vyřešilo trio Kolajta – Daler – Voltner. Kolajta akci rozběhl (ano, vážně), Daler našel ve druhé vlně Voltnera, který mu z první nahrávku vrátil a Daler měl před sebou dnes již podruhé prázdnou bránu a opět si s ní poradil. TROOPERS to stále nestačilo. David Mati trefil neskutečnou bombou břevno a aktivním presingem Rožnovu nedával ani chvíli na rozmyšlení. Následující střídání ve stejném tlaku pokračovala i první lajna a tam už napadání přineslo to, co si představujeme. Míček se dostal ke Knotkovi, který poslal žabičku na Budíka. Novopečenému otci nedělalo problém baseballově trefit poloodkrytou klec a s Rožnovem to vypadalo špatně.

Budík se raduje ze svého 1. gólu v sezoně

V poslední minutě se navíc prosadil i Petr Voltner, který v sestavě nahradil zraněného Aleše Muselíka. Backhand koníkem skončil až za zády nic netušícího gólmana. Druhá třetina skončila 5:0 pro TROOPERS a do šaten se šlo ve velmi pozitivním duchu.

Zhoršený výkon ve třetí třetině

Jestli je něco hlavním problémem TROOPERS, tak to, že se často nechají ukolébat a jsou spokojeni se svým výkonem. Na to se dnes chtěli zaměřit a svůj výkon v poslední třetině ještě zlepšit. Do poslední dvacetiminutovky jsme vstoupili nabuzení. Ve svém premiérovém zápase za TROOPERS se prosadil Honza Grábl, který neskutečnou bombou od pravého mantinelu využil nahrávku nastávajícího taťky Peti Kubaly. Všichni obdivovali Gráblovu střelu, jen Peťa Kubala viděl zásluhy jinde:

"Ještě, aby to netrefil, když jsem mu to nahrál do prázdné."

Honza Grábl tak mohl být spokojený, protože si dnes domů odnese míček. Možná došlo k polevení, možná ne, každopádně další střídání jsme inkasovali. Krásnou střelou do bližšího rohu branky se trefil Jakub Štůsek. Rožnov to trochu nakoplo, takže domácí gólman Chrást musel vytáhnout pohotový zákrok maskou. Že jsou ale TROOPERS stále při chuti, dokázal Dáva Mati, který zatáhl míček za tělo a prosadil se střelou na bližší tyč pod gólmanovu ruku. A o chvíli později si TROOPERS mohli připsat 10. gól. Opět skvělý forčeking, na jehož konci našel Daler Mlejnka, který si míček nechal na backhand, počkal, až si gólman lehne a bez problémů zavěsil – 10:2. Rožnov však nemínil tento zápas vzdát, takže hned v dalším střídání se prosadil. Štůsek ze středu nedal Chrástovi šanci. Ve 48. minutě se do statistik zapsala i naše další letošní posila Kuba Andrle, který podle rozhodčích nadzvedl hokejku útočníkovi Rožnova a dostal za to dvouminutový trest.

Dan Minich zaklekává, aby neprošla střela zvrchu přesilovky

Přesilovka Rožnova však zůstala nevyužita. Hned 16 vteřin po ní navíc Grábl nebezpečně vystřelil a hostujícího brankáře v této třetině již počtvrté zachráila branková konstrukce. Od 52. minuty si fanoušci, kteří zavítali do haly na Měšťanské ulici, opět připomněli, na koho se TROOPERS mohou spolehnout. Honza Kolajta během necelých šesti minut zkompletoval čistý hattrick a skóre mělo desetigólový rozdíl. To se však nelíbilo Štůskovi, který dnes již potřetí propálil Chrásta a změnil skóre na 13:4. Snížit na rozdíl 8 gólů mohl hostující Smékal, který se po sekyře Mlejnka postavil k trestnému střílení, ale Chrást mu nedal sebemenší šanci na úspěch. Utkání tak skončilo 13:4 a A tým si připsal první důležité 3 body do tabulky.

Jak to viděli trenéři?

Komentář trenéra domácích: „Děkujeme soupeři za hru, myslím si, že se projevila delší herní pauza, výkon gradoval ve druhé třetině, škoda, že jsme ho ale nezopakovali v té třetí, kdy jsme dost polevili."

Komentář trenéra hostů: „Po kvalitně zvládnuté letní přípravě, jsme bohužel nedokázali potvrdit fyzickou a taktickou připravenost. Jsme si vědomi, že v utkání nám toho spoustu nefungovalo a budeme pracovat na zlepšení. Soupeř podal dobrý výkon a zaslouženě vyhrál, děkuji zúčastněným.

Muži zápasu

Na straně domácích byl jako nejlepší muž zápasu zvolen Peťa Kadlec, který si připsal 4 body za 1 gól a 3 nahrávky. Od druhé třetiny působil v obraně, ale i tak zakládal spoustu nebezpečných akcí.

Na hostující straně nemohl sirup Borowy Dworek dostat nikdo jiný než Jakub Štůsek, který byl u všech gólů svého týmu.