Související zápas

TROOPERS
TROOPERSChomutov
6:7(3:3,1:1,2:3)
ne 26. 2. 2023 18:00 @ STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala), 1. liga mužů, 1. kolo
151_20230224_191647.jpg

Highlighty základní části 1. ligy mužů

Základní část 2. nejvyšší florbalové soutěže v České republice utekla jako voda. TROOPERS se ve své historické první sezoně v této lize neprobojovali do play-off. Ale i tak je na co se ohlížet. Pojďme si připomenout některé milníky a podívejme se na to, kdo ovládl týmové statistiky.

Historicky první zápas TROOPERS v 1. lize mužů

Jistě milník, který se zapíše do kronik klubu TROOPERS. Po letech, kdy jsme usilovali o postup z Národní ligy, se to mužskému týmu loni podařilo a v sezoně 2022/2023 jsme mohli poměřit síly s pro nás neznámými soupeři.

V 1. zápase proti FAT PIPE Start98 jsme k bodům měli daleko a stejně tak i v dalších zápasech. Ve druhé části sezony jsme se výrazně zlepšili, ale na postup do play-off to bohužel nestačilo.

Od florbalové legendy Petra Kadlece se může učit celá liga

Petr Kadlec zraje jako víno. Kdo ho odepisoval, mýlil se. Od počátku až do samého konce základní části se TROOPERS mohli na jeho výkony spolehnout. Přesně hledal své spoluhráče (připsal si 33 nahrávek, což ho řadí na 2. nejlepšího nahrávače ligy) a když bylo potřeba, vsítil i důležité góly. S 10 brankami a již zmíněnými 33 nahrávkami opanoval kanadské bodování týmu a v lize se umístil na 5. místě. O tom, že by si z něj měli vzít příklad i samotní TROOPEŘI svědčí fakt, že odehrál 25 z 26 zápasů (nikdo jich neměl stejně ani více).

Mladicí se začlenili do mužského A-týmu

I přes svůj juniorský věk se Marek Jedlička a Ondřej Trávníček stali stálicemi kádru elitního týmu TROOPERS. Kvalitu 1. ligy si vyzkoušeli i Marek Paulík, Richard Makyča a Matěj Blažek. A rozhodně to nebylo, že by tahali za kratší kus provazu. Spousta dalších mladíků se také pravidelně objevovala na trénincích a sbírala zkušenosti, které jistě brzy využije.

Střelce ovládli snipeři Jirka Knotek a Petr Voltner

Po odchodu Honzy Kolajty už opět můžeme soutěžit o nejlepšího střelce v týmu. Letos se o něj přetahoval Petr Voltner a Jirka Knotek. A po posledním zápase si mohli podat ruce, oba nastříleli stejný počet branek – 21.

Zlým mužem TROOPERS je Petr Voltner

V průměru 1 minutu v každém zápase proseděl na trestné lavici Petr Voltner. Jestli fauloval, nebo jen emotivně slavil své vstřelené branky, k tomu se vyjadřovat nebudeme. Každopádně může děkovat svým spoluhráčům, kteří za něj ubránili nejedno oslabení.

Brankářské statistiky vynášejí do čela Kryštofa Bartka

Stálice v bráně Honza Chrást a Michal Melichar se pravidelně střídali. Tým se však jen těžké zžíval s lepším bráněním, efektivnějšími brejky a tak oba mají zhruba 6,5 obdržených branek na zápas. Kryštof Bartek, který v základní hrací části, nastoupil ke 2 utkáním si především díky zápasu s FAT PIPE Start98 statistiky vylepšil a vyšvihl se před své kolegy díky průměru obdržených branek ve výši 4,5.

Ve statistice procentuální úspěšnosti zákroků opět zvítězil Bartek, a to s 83 %.

Na venkovních zápasech TROOPERS lákali diváky

V lize byli TROOPERS 3. nejnavštěvovanějším týmem na venkovních utkáních. Jestli to bylo proto, že jsme nováčci, nebo proto, že všichni chtěli vidět na vlastní oči Ivo Bartka, tím si nejsme jistí.

Základní část je minulosti. Začíná play-down

Abychom mohli podobné statistiky sbírat i v příští sezoně 1. ligy, musíme vyhrát dvě série. Ta první s DDQ Florbal Chomutov začínají již tuto neděli 26. února v 18:00 na hale STAREZ Vodova v Brně-Králově Poli. Přijďte nás podpořit, ukažte Chomutovu, že na nás nechodí diváci jen venku, a odškrtněte si s námi 1. ze 7 fajfek.