Související zápasy

TROOPERS

Hodnocení turnaje mladších žáků TROOPERS Young Guns

V neděli 13.2.2022 jsme se s týmem mladších žáků zúčastnili v pořadí již 7.turnaje JM Přeboru straších žáků. Na základě předchozích velmi dobrých výsledků se nám podařilo postoupit mezi 5 nejlepších celků v přeboru a do sportovní haly TEZA v Hodoníně jsme cestovali jako nováček 1.výkonnostního koše.

Účast mezi nejlepšími si kromě našeho celku TROOPERS YOUNG GUNS zajistili také týmy Bulldogs Brno B, Florbal Hodonín, ŠSK ZŠ Očovská Hodonín Blue a FBC Dragons. Dobře jsme tedy věděli že nás čekají kvalitní soupeři nicméně předchozí kola nám ukázala, že i my máme kvalitní hráče a  můžeme odehrát velmi dobrá utkání. Pro tento turnaj se nám podařilo složit velmi dobrý tým našich 11 mladších žáků, který jsme navíc posílili o 3 zkušené starší žáky.  Chlapci, kteří jsou ročník 2008, měli za úkol především usměrňovat své mladší spoluhráče a svými zkušenostmi pomáhat v jejich rozvoji v těžkých zápasech.

TROOPERS vs. Bulldogs Brno B

(Detail utkání je vpravo v liště, nebo dole pod článkem)

V prvním utkání v Hodoníně jsme měli nastoupit proti B týmu Bulldogs Brno. Tento tým v letošní sezóně ze 14 utkání utrpěl pouze jednu porážku 2:3 s Florbalem Hodonín a bylo jasné že to nebude lehký soupeř. Nakonec však Buldoci přijeli s týmem, který byl doplněn o 5 mladších žáků a síly se tak částečně vyrovnaly. My jsme však šli do utkání jako vždy s cílem hrát svoji hru bez ohledu na kvality soupeře. Utkání jsme proto začali nebojácně a po rychlé akci ve druhé minutě otevíráme skóre utkání 1:0. Soupeř je možná zaskočen a my dál hrajeme aktivně a máme i další šance. V polovině 1.třetiny se však trefuje i soupeř a skóre je vyrovnané. Dál však pokračujeme v aktivní hře a máme mírně navrch. Ve druhé části pak utkání rozhodujeme a třemi góly získáváme rozhodující náskok. Tahle pasáž nám opravdu vyšla, a i herní projev týmu je líbivý což oceňují i naši fanoušci. V úvodu třetí části se nám podařilo využít přesilovou hru nicméně soupeř ukázal svoji kvalitu i zkušenosti a utkání se mu dvěma góly podařilo ještě zdramatizovat. Přesto v utkání vítězíme 5:3 jdeme se připravit na druhé utkání.

TROOPERS vs. ŠSK ZŠ Očovská Hodonín Blue

V něm nás čeká domácí tým Očova, který ve svém prvním dnešním utkání porazil Florbal Hodonín 8:7 na samostatné nájezdy. I když se i v případě Očova jedná o jejich B tým, určitě je to kvalitní soupeř a tým je složen výhradně z hráčů ročníku 2007 a 2008 až na jednu výjimku a tou je talentovaný Pavel Labaj, který patří mezi nejlepší hráče i v kategorii starších žáků. Abychom umožnili našim hráčům všestranný rozvoj dodržujeme původní plán a v naší sestavě dochází k několika změnám v rozestavění. Obránci z prvního utkání nastupují tentokrát v útoku, a naopak jiní hráči si zase zahrají v obraně.  Přestože jdeme do utkání dobře připraveni, úvod zápasu nám vůbec nevyšel.  Již v 8 vteřině inkasujeme po rychlé akci soupeře první gól.  Utkání pokračuje a soupeř je přece jen více nebezpečný a v polovině první třetiny se prosazuje dalšími dvěma góly. Nám se naštěstí podaří obratem snížit na 1:3 nicméně do konce 1.části pokračují Očovští ve svém tlaku a my můžeme být rádi, že se skóre v 1.část už nenavýšilo…. O přestávce důrazně promluvíme s hráči a náš tým nastupuje do 2.třetiny se snahou utkání zvrátit ve svůj prospěch.

Úvod opět přináší rychlý gól, ale tentokrát se už v 11 vteřině radují naši hráči. Výborný vstup do 2.části pak potvrzujeme ještě dalšíma 2 góly, a to stále v průběhu 1.minuty 2.třetiny. Tohle byla prostě minuta snů!!! Soupeř je tímto zvratem notně zaskočen nicméně v průběhu 2.části se hra přelévá ze strany na stranu a oba týmy dokáží vstřelit po 3 brankách. Stav 6:5 po dvou třetinách je sice mnohem lepší, ale zkušený soupeř se jistě bude snažit utkání zvrátit ve svůj prospěch. Hráče proto nabádáme, aby poslední část utkání zvládli lépe než v zápase s Bulldogs a nepolevovali ze své aktivní hry. V závěrečné části pak přidáváme dalších 6 branek, a naopak inkasujeme jen jednou. Konečné skóre je tedy 13:7.

Předvedená hra celého týmu a skvěle zvládnutý obrat v utkání je odměnou pro hráče, trenéry i rodiče za tento turnaj. A protože všechna ostatní 3 utkání na turnaji se rozhodovala až v samostatných nájezdech, čeká nás za dva týdny bezesporu ještě hodně zajímavá podívaná. Už teď se proto těšíme do Hodonína na pokračování tohoto turnaje.