Horní Suchá jako první soupeř výrazněji prověřila mužské áčko

V neděli 4. října se proti sobě v brněnských Tuřanech postavily týmy TROOPERS a FbK Horní Suchá. O tom, že to nebude lehký zápas, svědčilo postavení obou týmů v tabulce, kdy TROOPERS vedli a FbK Horní Suchá okupovala 3. místo.

Opatrný vstup

Domácí začali zápas aktivněji. Hned v úvodních vteřinách se úspěšným napadáním Jirky Knotka do šance dostal Dan Budík a po něm i sám Jirka Knotek. Skóre se však zatím neměnilo. Byla to však Horní Suchá, kdo se ve čtvrté minutě dostal do vedení. Jiří Třinecký se z předbrankového prostoru nemýlil. To hosty nakoplo a na chvíli převzali iniciativu ve hře. V tom jim pomohl i Dan Budík, který nedovoleně zastavil brejk hostů a dostal 2 minuty za hrubost. Přesilovka se však Horní Suché vůbec nepovedla a co víc, nedostala se ani k nějaké vážnější střele. Ve 12. minutě našel Kuba Gregor na středu Davida Matiho, tomu se však nepovedlo trefit poloodkrytou bránu. O minutu později však došlo k vyrovnání. Honza Grábl úspěšne napadal, oběhl gólmana a chybělo jen vytáhnout míček zpoza brány před ní a zasunout. Podařilo se mu dostat míček do předbrankového prostoru, kde si jej hostující obránce Kuruc srazil do své brány. Srovnáno. Po vyrovnání se hra opět uklidnila a nebýt přesné střely Dana Hrušky v čase 18:59, šlo by se do šaten za nerozhodného stavu. Dan Hruška byl však proti, ukázal své šikovné ruce, proháčkoval se a střelou do vzdálenějšího víka nedal gólmanovi Horní Suché šanci. Do šaten se šlo za stavu 2:1 pro TROOPERS. Horní Suchá však TROOPERS přestřílela v poměru 9:10.

TROOPERS začínají Horní Suchou přehrávat

I do 2. třetiny vstoupili aktivněji TROOPERS. Narozdíl od 1. třetiny se jim však povedlo navýšit skóre. Petr Kubala dostal přesnou nahrávku od Davida Matiho a šancí nepohrdl. Bohužel pro TROOPERS však hned následující střídání došlo ke snížení ze strany Suché, kdy se ze vzduchu v předbrankovém prostoru trefil Urbančík. A o devět vteřin později se nechal vyloučit Krajíček a TROOPERS dostali možnost přesilové hry. Ta však dopadla stejně jako přesilovka Horní Suché, takže stav zůstával stále 3:2.

Zápas byl plný osbních soubojů

V čase 26:33 se ale přeci jen mohli radovat, protože po krásné individuální akci Petra Kubaly gólmana hostí prostřelil David Mati. O necelou minutu později byl za mantinel nedovoleně poslán Mlejnek hostujícím Večeřou a s nabídout přesilovkou si už domácí poradili. Kuba Peška na polovině hřiště natáhl a Dan Minich míček s klidem dorazil. V následující pasáži se Horní Suchá mohla vrátit zpět do zápasu, ale proti byl po zranění navrátivší se Michal Melichar, který jim jasně ukázal, že není snadné ho překonat, ani pokud je před střelcem odkrytá část branky. V čase 30:25 se po akci "Nedáš, dostaneš" prosadil Petr Voltner a náhle byl stav 6:2. Horní Suchá však stále nehodlala skládat zbraně a začala být agresivnější při obranné činnosti. A tak 37. minuta patřila hostům. Nejprve se podruhé v zápase prosadil Urbančík a ani ne o minutu později se trefil Šimek a rozdíl ve skóre byl najednou pouze dva góly. Do obrovské šance se po napadání Knotka dostal Budík, ale nedokázal proměnit. Za stavu 6:4 se šlo do kabin.

TROOPERS si vítězství vzít nenechali

Letos poprvé šli TROOPERS do 3. třetiny s relativně vyrovnaným stavem. Bylo o co hrát. V první pětiminutovce si něklik důležitých zákroků připsal Melichar a uklidnil tak svůj tým. V čase 45:54 byl poněkud přísně za zdržování hry vyloučen Voltner a hostující si nyní počínali o poznání lépe. Ze standardní situace se dostal míček ke Kopiovi a ten míček poslal na bránu. Nejprve ho zblokoval Muselík, ale míček stále hopsal dál, až dohopsal za Melichara. Stav 6:5 a drama bylo tady. Ale kdo jiný by se měl přihlásit o slovo, než dnes skvěle hrající havířovský rodák Petr Kubala. O necelou minutu později tak byl stav opět o dvě branky. Ve 48. minutě se po akci druhé lajny dotkli míčku všichni útočnici - Grábl přihrál Dalerovi, ten Minichovi a bylo to 8:5. Tato branka donutila Horní Suchou k timeoutu. Dalo se očekávat, že hosté budou napadat, a tak se také stalo. K velkým šancím to ale nevedlo. V 53. minutě Petr Kubala nahodil míček na bránu, hostující obránce jej trefil nepovoleně a bylo nařízeno trestné střílení. K němu se postavil Dan Minich. I když gólmana vymíchal, nepodařilo se mu zakončit mezi tři tyče.

Danovi Minichovi se nepodařilo překonat gólmana soupeře

V 55. minutě mohlo dojít k navýšení skóre, ale Jirka Knotek nevyužil přečíslení dvou proti jednomu. Do konce utkání už se nic důležitého nestalo. TROOPERS si tak připsali další důležité tři body za výhru a osamostatnili se na čele tabulky.

Jak to viděli trenéři?

Komentář trenéra domácích: Konečně zápas proti soupeř, který cítil body. Úplně jsme nevěděli, co si můžeme v zápase dovolit, ale v rozhodujících chvílích se na naší straně našli dva tři hráči, kteří dokázali určité situace zvládnout nadstandartně. Velká škoda, že jsme soupeře za stavu 6-2 pustili do utkání. Díky soupeři, rozhodčím a dívákům za zápas.