Související zápasy

TROOPERS

Jak se vyvedla herní sobota našim mužům Delta

Sobota 13.11. byla pro družstvo TROOPERS Delta dalším hracím dnem. Třináctka sama o sobě bývá vnímána jako číslo pro někoho šťastné, pro jiného vyloženě nešťastné. Ne snad, že by naše výkony závisely na kalendáři, nicméně byly podobně rozpolcené jako sobotní datum. Zcela rozdílné zápasy Vám přiblíží útočník Petr Kořenek a obránce Adam Peitl.

TROOPERS vs. Hornets Brno ZŠ Horní

(detail utkání je možné rozkliknout v liště vpravo)

Utkání očima Petra Kořenka:

Náš první soupeř byl tým Hornets Brno. Pikantní to bylo i kvůli vzájemnému postavení v tabulce. Horneti aktuálně s 10 body byli jen příčku pod námi, ovšem mají 2 zápasy k dobru.Věděli jsme, že soupeř hraje nepříjemný, důrazný florbal, a že nás čeká těžký zápas.

Utkání začalo svižně, šance na obou stranách, ale branka nepadla. První branku zápasu vstřelil soupeř v čase 5:05. TROOPERS se ale nezalekli, naopak za 6 sekund po buly po rychlé a přímočaré akci vyrovnával náš kapitán Marek Těšlík na 1:1.Hornets si ale vzali vedení nazpět ještě v první třetině, a to v čase 11:39. Na vyrovnání však diváci opět dlouho nečekali. Na 2:2 dával premiérovou trefou Martin Havlát v čase 12:50, a tím stanovil skóre po první třetině.

O přestávce náš trenér změnil taktiku, čímž jsme vyztužili jinak poměrně zmatenou obranu. Tento tah se vyplatil, protože soupeř zbývající třetiny nepřidal ani gól. Za to Delta se rozjela. Na 3:2 se trefil po velmi šťastném odrazu od soupeře Mark Grishchenko. Poté ještě zafungovala bratrská spolupráce Kořenků, kdy starší Martin vyzval mladšího Petra, a ten se nemýlil. 4:2 pro Deltu po 2. třetině.

3. třetina přinesla ještě jednu gólovou radost. V čase 30:37 vrátil nahrávku na první gól kapitán Těšlík a M. Grishchenko si připsal 2. gól v zápase. Útočil i na hattrick, ale trestné střílení bohužel neproměnil. Ke konci zápasu soupeřům trošku utekly nervy. Rozhodčí vyloučili ovšem na obou stranách za nesportovní chování. Zápas už se poté dohrál v relativním klidu a TROOPERS se mohli těšit z vydřených 3 bodů.

Brankář Adamova v problémech

TROOPERS vs. FBC Sokol Adamov

Utkání očima Adama Peitla:

Druhý zápas dne jsme hráli proti Adamovu. V zápasu nám vyšla první třetina. Do té druhé jsme šli s náskokem 2:1. Po třech minutách jsme dokonce navýšili náskok na 3:1. Soupeř ale nepolevil a v 18. minutě začala smršť gólů na které jsme nedokázali reagovat. Během minuty a osmnácti vteřin jsme dostali pět gólů. Většinou ze stejné situace. Náš tlak na bránu, soupeřův přečíslený protiútok a gól. Do konce druhé třetiny se nám podařilo ještě snížit, nicméně soupeř si vzal tříbrankový náskok zpět. A tak třetí třetina začala za stavu 4:7. Třetí část skončila 1:2. Celkový výsledek na konci zápasu byl tím pádem 5:9 v náš neprospěch. Ačkoli výsledek vypadá jednoznačně, zase tolik jednoznačné to nebylo. V útočném pásmu jsme strávili mnohem více času než soupeř. Soupeř hrál pouze na protiútoky, ale nám se nedařilo je bránit. Zuby jsme si vylámali také na úspěšnosti střelby, zejména na nespočtu zvonění na brankové konstrukci soupeře.

Shrnutí zápasu zakončím slovy našeho trenéra. „Tyčka je taky vedle, jenom to jde víc slyšet.”