Související zápasy

TROOPERS
173_20240116_125314.jpg

Jak se zatím daří mužům Delta? Zhodnocení trenéra Martina Kašparovského

Muži Delta jsou jedním ze čtyřech mužských týmů, který hraje v našich barvách. Jak zatím jejich dosavadní působení v Jihomoravském přeboru mužů hodnotí trenér Martin Kašparovský?

Ohlédnutí za průběhem letošní sezony by bylo nejlepší začít na konci té předcházející. Sezóna 2022/2023 nebyla z pohledu družstva Delta příliš úspěšná, konečné umístění v polovině tabulky, záporné skóre a skupina A, vhodná zejména pro milovníky cestování za krásami jižní Moravy, nemohly v součtu těšit nikoho. Bylo tedy jisté, že se musí dojít k určitým změnám. A jak očekáváte, ty přišly. Soupiska přišla o několik tváří, kterým i touto cestou zpětně děkuji za odvedenou práci a třeba se opět někdy potkáme mezi mantinely. Spolu s odchody se na soupisce objevily tváře nové, které tým obohatily svou hrou a zkušenostmi. Další v pořadí byla změna na postu hlavního trenéra, aktuální sezona je již od plně v rukou Jana Blažka. Tým se vrátil zpět do „brněnské“ skupiny B a poslední novinkou bylo týmové soustředění příměstského typu, během kterého proběhl detailní rozbor úprav herního systému tak, aby byl systém plně kompatibilní se sportovní strategií celého klubu.

Hráč a trenér mužů Delta - Honza Blažek
Hráč a trenér mužů Delta - Honza Blažek

Sezóna 2023/2024

Všechny změny se velmi pozitivně projevily již od začátku sezóny, kdy Delta držela až do listopadu neporazitelnost a hned v úvodu sezony, jako dosud jediná, porazila aktuálního lídra tabulky. Po vydařeném úvodu se na konci kalendářního roku šňůra vyhraných zápasů překlopila na opačnou, tentokrát nepříliš lichotivou sérii porážek, ze které se však podařilo díky silnému týmovému duchu vymanit a nyní jsou cíle stále ty nejvyšší. Soutěž je poměrně vyrovnaná, tabulka stále zamotaná a nadcházející zápasy nevyzpytatelné. Perličkou letošní sezony jsou nerovnovážné situace, které se v podání Delty staly nebezpečnou zbraní v očích soupeřů, celou sezonu patří naše přesilové hry mezi nejlepší v lize, v deseti oslabeních jsme zatím neinkasovali jedinou branku a třešničkou budiž vstřelená branka v oslabení 3 na 5.

Lídr přeboru v kanadských bodech - Petr Kořenek
Lídr přeboru v kanadských bodech - Petr Kořenek

Kdybych chtěl vyzvednout konkrétní hráče, jistě bych u každého našel něco, co by stálo za zveřejnění, každý hráč je platným členem týmu a má svou roli. Při pohledu na statistiky družstva však nelze nezmínit duo Petr Kořenek a Jindřich Jedlička, které od začátku soutěže vévodí statistikám kanadských bodů a už dnes mají překonána svá loňská maxima v počtu kanadských bodů, vstřelených branek či v počtu asistencí. Osobně jsem zvědavý, kam až mohou jejich čísla vyrůst. Zejména Petr Kořenek je s více než dvěma vstřelenými brankami na zápas noční můrou brankářů celé ligy. Mé druhé uznání patří hrajícímu trenérovi Janu Blažkovi, jehož cit pro hru a strategii je stejně obdivuhodný jako jeho schopnost rychlého rozhodování v nesnadné pozici hrajícího trenéra. Nesmím také zapomenout poděkovat fanouškům za jejich návštěvu domácích utkání, atmosféra se díky nim od národní ligy téměř nelišila. Závěrem bych rád zmínil stále se rozvíjející vzájemnou spolupráci mezi mužskými týmy a juniory, ze které mohou profitovat všechny strany. Přál bych si, abychom tuto spolupráci dále smysluplně prohlubovali a nadále tvořili unikátní systém možností pro všechny.

Statistika lídrů Jihomoravského přeboru mužů - skupina B
Statistika lídrů Jihomoravského přeboru mužů - skupina B

Mnoho štěstí všem kategoriím, týmům i jednotlivcům v pokračující sezoně!

Za tým Delta

Martin Kašparovský