Související zápasy

TROOPERS

Je super, že jsme v čele tabulky, ale nebylo to lehké, prozradil "borec týdne" Jelínek

Juniorům se v půlce sezóny podařilo probojovat do vrchu tabulky. Tadeáš Jelínek hodnotí stávající průběh sezóny a prozradil své očekávání na Final-four.

Naši junioři se tuto sezónu rozhodně nenudí. Po výpadku 12 hráčů A-týmu se velká část z nich zapojila do základní sestavy, a jezdí s Áčkem na většinu výjezdů a domácích zápasů. K tomu stále hrají 2. ligu juniorů, ve které se jim o uplynulém víkendu podařilo probojovat na první místo tabulky. Stalo se tak i díky skvělé práci dua Vojta Horák a Tadeáš Jelínek, kteří vyrovnali zápas na 8:8 v poslední vteřině utkání. Jak se to klukům podařilo, a jak Tadeáš hodnotí sezónu a své roční působení v Bulldogs Brno? Na to vše jsme se ho zeptali.

Čau Tadeáši, junioři mají za sebou půlku sezóny. Jak ji zatím hodnotíš z pohledu týmu?

Myslím si, že první půlka sezóny je zatím velmi povedená. Hrajeme naši hru, dáváme góly a ztratili jsme za tu dobu jenom 4 body. To bych bral velmi pozitivně.

O uplynulém víkendu se vám podařilo probojovat se do čela tabulky po výhře nad oběma nejtěžšími soupeři. Jaký jsi z toho měl pocit?

Je super, že jsme v čele tabulky, ale nebylo až tak lehké vyhrát o víkendu. Zlín hrál velice dobře od druhé třetiny, kde jsme dostali dost gólů, naštěstí jsme se z toho nesesypali a pokračovali dál a v třetí třetině nám tam padlo dostatek gólů na vyrovnání. Nájezdy nám taky vyšli, když jsme já a Vojta Horák zvládli oba nájezdy a Tom Ursacher výborně vychytal zbytek. Znojmo už byl lehčí soupeř, protože dojeli se sestavou dorostu. První třetinu jsme řídili v našem tempu, druhá už byla o něco horši, ale zápas jsme v klidu dohráli jak jsme chtěli, a hlavně jsme vyhráli.

Sám jsi nemalým dílem přispěl k výhře nad Zlínem, když se vám s Vojotu Horákem povedlo dát gól v poslední vteřině základní hrací doby. Popsal bys nám jak se to stalo, a čekal jsi to?

V posledních sekundách třetí třetiny bylo buly v rohu soupeře a my jsme ho vyhráli, míček se dostal ke mně na půlku a já jsem vystřelil, protože už nezbývalo moc času. Míček se nedostal k bráně, ale odrazil se k Vojtovi, který pohotově vystřelil a dal gól. Popravdě jsem moc nečekal, že tam ten gól padne, protože jsme neměli moc času. Naštěstí to tam padlo.

Junioři slaví gól

Byli jste celkem znatelně oslabení výjezdem mužů a museli vás tak posilovat dorostenci. Jak se ti s nimi hrálo?

S klukama z dorostu to bylo fajn. Snažili se ze sebe vydat maximum a pomoct týmu. Jsem rád, že nám pomohli, a že jim tam padlo pár gólů.

Minulou sezónu jsi strávil hostovačkou u Bulldogs Brno. Co ti tahle zkušenost dala?

Zkušenost to byla skvělá. Florbal byl jiný než jsem byl zvyklí ale myslím že mi to dost pomůže do budoucna protože budu umět hrát více stylů florbalu.

Proč jsi se nakonec rozhodl vrátit se zpět do TROOPERS?

Rozhodl jsem se vrátit, protože jsem si chtěl zahrát už dospělý florbal. Bylo to docela těžké se rozhodnout kam chci jít, protože mě lákal i florbal nejvyšší juniorské ligy (CE soutěž), a proto jsem rád, že se mi Bulldoci ozvali s možností na střídavé starty. Takže když nehraji za TROOPERS tak jdu hrát za Bulldoky.

Sám jsi jedním z juniorů co už si vyzkoušel hraní za A-tým. Jaké to pro tebe je?

Je to super, že už takhle v mladém věku hraju za A-tým. Jsem rád, že už tam mám svoje “místo” a že mě Ivoš bere na zápasy.

Máte s klukama v plánu vyhrát letošní final-four?

Ano, rozhodně by jsme chtěli vyhrát final-four, protože se nám to ještě v juniorech nepovedlo a myslím že tento rok máme určitě na to aby jsme to vyhráli.