103_20220330_163323.jpg

Jiří Jakoubek na tréninku v Tuřanech

Jiří Jakoubek, bývalý trenér juniorské reprezentace, dorazil v pátek 25. března do Tuřanské haly na tréninky elévů a mladších žáků. Při této příležitosti jsme se Jirky museli zeptat na několik otázek. Odpověď na ně najdete v textové podobě níže, nebo se můžete podívat na video rozhovor na našem YouTube kanále.

Jirko, proč si dnes dorazil do Tuřan?
 
My jsme tady (v Brně a okolí – poznámka redakce) měli před několika týdny Kempy talentované mládeže. Bylo domluvené, že v místních klubech uděláme ukázkové tréninky, ale kvůli COVIDu jsme museli odjet, takže jsme to domluvili na dnešek. Dnes jsme tady udělali ukázkový trénink pro mladší žáky, pro elévy, a předtím jsem zkouknul trénink přípravky, a bavili jsme se o nějakém obsahu toho tréninku.
 
Jak hodnotíš již odtrénovaný trénink?

 
Zatím jsme měli kategorii elévů. Ten trénink byl zaměřený na přihrávku. Kluci a holky se snažili. Myslím, že si každý vyzkoušel všechny ty typy nahrávek, které jsme si na začátku probrali, řešili jsme, co všechno znají za nahrávky a jaké by se chtěli naučit. Trénink byl v super tempu. 

Elévové poslouchající Jirkův výklad.
Elévové poslouchající Jirkův výklad.

 
Přijdeš se na tréninky TROOPERS někdy podívat znovu?

 
Jelikož Kempy talentované mládeže máme v několika městech, střídáme západ a východ, tak se sem zase vrátíme, a není problém tyto ukázkové tréninky znovu udělat. Hlavní trenéři výběrů, nebo asistenti, jsou připraveni na to, že udělají ukázkové tréninky v klubech, takže budeme rádi, když se sem budeme moc vrátit.
 
Pracuješ pro Český florbal. Jaká je náplň tvé práce?

 
Hlavní náplň mé práce jsou výběry. Máme je od kategorie U14 po U17, do budoucna věřím, že budeme mít potřebu i u juniorské reprezentace. A hlavní náplní té práce je komunikace a nastavování principů fungování s hlavními trenéry výběrů, pak taky komunikace s garanty florbalového výkonu, což je regenerace, kompenzace, mentálno a výživa. Takže vlastně plánujeme jednotlivé kempy, a to, co chceme za ten rok hráčům a hráčkám předat.


Rozhovor s Jiřím Jakoubkem v originální video podobě.



Jirkovi za návštěvu a rozhovor děkujeme, a těšíme se na případnou další návštěvu!