Související zápasy

TROOPERS

Junioři a jejich výherní debakl ve Valticích

V sobotu 13. 11. nás čekal dopolední turnaj juniorské 2. ligy, který se uskutečnil ve Valticích. Věděli jsme, že nás čekají 2 kvalitní soupeři a že si zase otestujeme činnosti, na kterých kontinuálně pracujeme na trénincích.

TROOPERS vs. FBŠ Hattrick Brno B

(detail utkání je možné rozkliknout v liště vpravo)

První zápas jsme odehráli s FBŠ Hattrick Brno B. Zápas byl opravdu v dobrém tempu a aktivní hra z obou stran přinášela řadu brejků, napadání a tím pádem i řadu šancí na obou stranách. V první třetině byl ve střelbě úspěšnější Hattrick, takže se dostal do vedení 3:1. V druhé třetině oba celky neustále zvyšovaly tempo a i díky kvalitní hře v přechodu z naší poloviny se nám podařilo srovnat hru i skóre, takže třetí třetina začala za stavu 5:5. Ve 3. třetině začaly oběma celkům docházet fyzické síly a hra se zpomalila. V závěru se nám podařilo brankou minutu a půl před koncem překlopit zápas na naší stranu. Nic na tom nezměnila ani power-play soupeře.
Ze zápasu si odnášíme řadu dobrých momentů plynoucí z naší aktivní hry a zároveň také činnosti, na kterých budeme dál pracovat, jako je hra pod tlakem a střelba.

Honza Věchet se snaží uniknout hráči ze Znojma

TROOPERS vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ

Ve druhém sobotním utkání na nás čekal průběžně vedoucí tým ze Znojma. Naši kluci do zápasu vstupovali povzbuzeni vítězstvím nad Hattrickem a malým počtem hráčů soupeře, který do Valtic dorazil v počtu 8+1. Naše namachrovanost se brzy proměnila v noční můru – 0:5 po první třetině a 0:8 v polovině utkání. Byli jsme zralí na ručník. Kluci ze Znojma byli v každém souboji dříve, hráli na rozdíl od nás důsledně, nevypustili žádný souboj, nevzdali žádný míček a na hřišti jich bylo plno, a to bez ohledu na stav utkání – hráli zas a znova svoji hru, které jsme většinou pouze přihlíželi – nepřesně jsme si přihrávali, velmi pomalu kombinovali, nechtělo se nám vracet do obrany, volili individuální řešení nad rychlou kombinační hrou.

Do druhé poloviny utkání jsme však v sobě našli zbytky morálních sil,
pokusili se udělat tlustou čáru za více než nepovedenou první půlkou utkání a začali jsme se vracet k našemu hernímu pojetí. Už nebylo co ztratit a nám šlo o nalezení ztraceného sebevědomí a předvedení soupeři i divákům, jak vypadá naše hra. Druhou polovinu utkání jsme odehráli 5:5 s cílem vyhrát poslední třetinu, což se nám povedlo stavem 3:2. Za druhou polovinu utkání zaslouží naši hráči velkou pochvalu – není to nikdy lehké najít v sobě síly a odhodlání v situaci, kdy máte pocit, že je již vše ztraceno a nedává vám smysl s danou situací bojovat. Kluci to ale dokázali.

Junioři se radují ze vstřeleného gólu proti Znojmu

A ponaučení? NIKDY se nevyplácí podceňovat soupeře, VŽDY nastupujeme do utkání mentálně připraveni, připraveni odevzdat na hřišti naše maximum, plně soustředěni na naši hru, a se sebevědomím, že nás naše hra dovede k úspěchu!