Související zápasy

TROOPERS

Juniorský dvojzápas na domácí půdě v Tuřanech

V sobotu 11.12. hráli naši junioři dva zápasy na domácí palubovce. První zápas hráli proti Mikulovu, druhý odehráli proti FBC Slovácku.

TROOPERS vs. FRC Mikulov

(Detail utkání je vpravo v liště, nebo dole pod článkem)

V prvním zápase proti papírově slabšímu celku z Mikulova. Předvedená hra v první třetině měla k optimální hře velmi daleko, ale i přes to jsme vyhráli první třetinu 3:1. Ve druhé třetině se obraz hry změnil a naši junioři začali přehrávat soupeře, kterému odcházela fyzická kondice. Třetí třetina byla v celá v naší režii podobně jako ta druhá a obě jsme vyhráli poměrem 6:2. I přes vysokou výhru 15:5 měli trenéři výhrady k předvedené hře směrem k druhému zápasu, kde nás čekal papírově silnější soupeř.

Kuba Umlašek precizně vybírá místo nad golmanovým ramenem

TROOPERS vs. FBC Slovácko

Druhý zápas jsme nastoupili proti FBC Slovácko, kde značná část týmu již stabilně nastupuje i v za A-tým mužů. První třetinu jsme předváděli zbytečný respekt k lepšímu soupeři a nebyli jsme schopni si vytvořit šanci ke skórování. Stále více se objevovaly chyby v rozehrávce, které zkušený soupeř trestal. Ve druhé třetině jsme trochu srovnali krok se soupeřem, který však stále trestal naše chyby a navyšoval svůj náskok. Po dvou třetinách na časomíře svítilo nepříznivé skóre 1:5. Byli jsme nuceni stáhnout hru na 2 pětky a odvrátit debakl. Ve třetí třetině jsme přebrali iniciativu zápasu a za 4 a půl minut snížili stav z 1:6 na 5:7 a donutili tím Slovácko k timeoutu. Téměř dvě minuty před koncem utkání se nám ještě podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale poté jsme inkasovali na konečných 6:8 a zkušený celek ze Slovácka si už vedení nenechal vzít.

Honza Věchet se snaží dohnat protihráče ze Slovácka

Hlavně z druhého utkání plyne ponaučení, že hrát vyrovnané zápasy můžeme s kterýmkoliv týmem, jen nesmíme nastupovat do utkání se zbytečně velkým respektem k papírově lepším týmům. Chtěl bych klukům poděkovat, že utkání za stavu 2:7 nevzdali a bojovali až do konce.