168_20231103_220421.jpg

Klubové legendy: Co dělají po odchodu z Áčka?

Představení nových dresů nebylo jediné překvapení, které si klub pro fanoušky přichystal na zápase s Panthers. Proběhlo i rozloučení s klubovými legendami, které opustili naše Áčko. Co teď dělají a proč v Áčku skončili? Na to vše jsme se jich zeptali.

Daniel Budík

Kapitán a tahoun mužů A na počet odehraných zápasů - Daniel Budík, s 324 odehranými zápasy za TROOPERS a se skoro 20 lety dlouhé kariéry se řadí mezi nejzkušenější hráče, kteří kdy klubem prošli. Jako většina Brněnských veteránů začínal Dan v Bulldogs Brno v roce 2006. Na rok si odskočil zahrát za VSK MENDELU, načež už definitivně přestoupil do Orla Telnice v létě 2010. Za svou dlouholetou kariéru nasbíral neuvěřitelných 567 kanadských bodů, z toho 352 branek a 215 asistencí. Dana můžete stále potkat v dresu TROOPERS na zápasech našeho B-týmu. 

A co nám řekl ke svému konci v A-týmu? 

"Hraju za Béčko, abych se trošku hýbal a byl v kontaktu s klukama. Jsem rád, že se mi takto podařilo skloubit hraní, které mě stále baví s rodinnými povinnostmi :)

Daniel Budík (druhý z leva dole) a Jakub Peška (třetí zprava) slavící postup do 3. ligy (2013)
Daniel Budík (druhý z leva dole) a Jakub Peška (třetí zprava) slavící postup do 3. ligy (2013)

Jakub Peška

Kuba začal svou florbalovou kariéru stejně jako Dan v brněnských Bulldogs, ale hned o 4 roky dříve - v roce 2002. Prosadil se i jako reprezentant a z MS 2007 si přivezl jako junior stříbro. V roce 2009 ukončil svou Bulldočí kariéru a na 2 roky se usadil v týmu Tri LAMY Brno. Nakonec své útočiště našel v Orlu Telnice a to v roce 2011. Za svou 21 letou florbalovou kariéru se mu podařilo odehrát skvělých 230 zápasů za TROOPERS, nasbírat 429 KB, 214 gólů a 215 asistencí. Kuba s florbalem definitivně skončil po letošní baráží s Opavou.

"Co se týče mého života ve florbalovém důchodu, tak se snažím čas především věnovat rodině, protože těch úterků, čtvrtků a Chomutovů bylo hodně. Florbal jako takový mi nechybí, ale chybí mi tým s kamarády okolo, bůh, klub, to jsem však věděl již dopředu a za příčetného stavu se takto rozhodl. Nicméně bych ocenil občasné setkání na pivu s kluky po zápase a o to více se pak těším na vánoční večírek. Kromě rodiny a práce se věnuji dálkovému běhu, což ostatně byla moje vášeň i při aktivní kariéře, avšak někdy těžko skloubitelná. Mám na to více času než za posledních cca. 15 let, co jsem s během začal. Vnímám ho jako skvělý relaxační nástroj v této uspěchané době a soudě dle velikosti mého oblečení je vidět, že se do toho i pomalu dostávám :-)"

Jakub Peška a zbytek reprezentace na MS juniorů po výhře bronzu, rok 2007
Jakub Peška a zbytek reprezentace na MS juniorů po výhře bronzu, rok 2007

Rudolf Večeřa

Ruda začal taktéž u Bulldogs Brno, a to v roce 2007. Za svou 16 let dlouhou kariéru byl věrný pouze dvěma klubům - Bulldogs a Orlu Telnice (TROOPERS) a to od roku 2013. Rudovi se podařilo odehrát 185 zápasů za TROOPERS, nasbírat neuvěřitelných 394 kanadských bodů a vstřelit 181 branek - skoro jedna branka na zápas. Ruda odehrál PD s Chomutovem ale baráže s Opavou se již nezúčastnil. 1. 4. 2023 odehrál svůj poslední zápas. Plánuje nastoupit za TROOPERS B-tým.

"Časově mě teď nejvíce vytěžuje starání se o miminko. Jinak se snažím chodit na hokej a občas na fotbálek. Dokonce se mi již podařilo dojít i na jeden trénink B týmu mužů a chystám se na svoji první letošní ligu. :)"
Výhra TROOPERS na turnaji Czech Open, rok 2019 | foto: Floorball in Prague
Výhra TROOPERS na turnaji Czech Open, rok 2019 | foto: Floorball in Prague

Jiří Knotek

Jirkovo florbalová kariéra začala stejně jako Dan a Kuba - v Bulldogs a to v roce 2006. Do Orla Telnice zavítal až v roce 2014, a na 3 roky si v roce 2015 odskočil nabrat cenné zkušenosti do Hattricku. Během své kariéry odehrál za TROOPERS přesně 174 zápasů a s průměrem 1,4 gólů na zápas se zasloužil o přezdívku snipera. Celkem 243 skvělých gólů a 230 asistencí. Jirka, stejně jako Kuba, svou florbalovou kariéru ukončil.

"Svou kariéru jsem ukončil především z časových důvodů. V posledních sezónách jsem již musel vyvažovat čas mezi rodinou, prací, kamarády a florbalem, a už to moc nešlo. Navíc, když něco dělám, tak na 100% a cítil jsem, že je už z důvodu času florbalu nedávám, a také to není fér ke klukům v kabině. Nyní se věnuji práci, manželce Hance a především dětem Alfredovi a Apolence, abych se udržoval začal jsem trochu více běhat."
Postup do Národní ligy, rok 2017
Postup do Národní ligy, rok 2017

Tomáš Suchomel

Tomáš, narozdíl od ostatních, nezačal u Bulldoků, ale u Tišnovských Paladins v roce 2009. Odtud zavítal do Kuřimi a v roce 2014 se usadil v Orlu Telnice. Odehrál úctyhodných 166 utkání, vstřelil 59 branek a zajistil si 86 asistencí. Tomáš, také svou florbalovou kariéru ukončil, a to před PLAY-DOWN.

"Florbal už nehraju. Kromě práci a rodiny jsem rád, když si stihnu jít zaběhat, na kolo nebo plavat. Nejvíc mi vadí, že už se nepotkávám s klukama."

Petr Kadlec

Trenér, bývalý reprezentant a ostřílený veterán, Petr Kadlec začal svou kariéru kde jinde než u Bolldogs Brno, kde se zaregistroval v roce 2006. Členem ČF od roku 1999, Bulldogs byl věrný po největší část své kariéry, a do Orla Telnice přestoupil až v roce 2018. Za svou 24 letou kariéru odehrál 457 zápasů a z toho 125 pod TROOPERS. Vystřílel si famózních 523 kanadských bodů a na trestné si odpykal přesně 4 třetiny. Petr se vrátil se svým kořenům a hraje veteránskou ligu za Bulldogs. 

"V Áčku jsem skončil kvůli věku - svému (moje tělo už nefunguje tak, jsi bych si přál), svých dětí (dorostly do věku, kdy samy začínají chodit na různé kroužky) a svých spoluhráčů (pro TROOPERS je dobře, že mladí šikovní odchovanci převzali vůdčí roli v týmu). Ve volném čase hraji florbal za veterány. Když je možnost, rád si jdu zahrát i jiné sporty jako futsal a hokej, na které jsem dříve čas neměl. "

Petr Kadlec (6. v dolní řadě) a zbytek reprezentace po výhře bronzu na juniorském MS 2003.
Petr Kadlec (6. v dolní řadě) a zbytek reprezentace po výhře bronzu na juniorském MS 2003.

Tomáš Pavla

Za jeho dvacet let trvající členství v Českém florbalu nosil Tomáš dresy jen třech týmů - Bulldogs, Orel Telnice a TROOPERS. Do Bulldogs, stejně jako Petr, Jirka a Dan, zavítal v roce 2006. Vydržel tam dlouhých 10 let a sezónu 2017/2018 odehrál již pod dohledem Iva Bartka. 224 utkání, z toho 104 pod Orlem a TROOPERS, během kterých si vstřelil 56 branek a zajistil 117 asistencí. Tomáš vypomáhá TROOPERS C a stejně jako Petr i Bulldočím veteránům.

"Hraju za Céčko, občas Béčeko a Veterány. Nemám tolik času, abych mohl kvalitně působit. Držím vám palce.

Petr Jeski

Poslední z Bulldočích odchovanců - Petr Jeski svou kariéru ukončil ze zdravotních důvodů už v roce 2020, ale vrátil se na PLAY-DOWN a baráž, aby vypomohl týmu a svým dobrým kamarádům, které poznal v roce 2008 v Bulldocíh. Svou kariéru však začal už v roce 2001 v Torpédu Havířov. Petr se podíval na půl roku v roce 2012 do zahraničí, a to konkrétně do Finska, kde si zahrál za extraligové Ilves Tampere. Petr má na kontě 307 zápasů, z toho třetinu odehrál v našich barvách. Připsal si 201 kanadských bodů a vstřelil 78 branek. Dlouhodobě zastává pozici klubového šéftrenéra a má v plánu naskočit do hry za B-tým.

"Po skončení i před jsem se věnoval mládeži - to je to podstatné pro rozvoj klubu. Jsem na soupisce veteránů, ale po všech zraněních jsem ještě nebyl ready nastoupit. Na Áčko se rád chodím dívat se synem a fandím jim."

Orel Telnice v nově postavené SH Tuřany, rok 2017
Orel Telnice v nově postavené SH Tuřany, rok 2017

Děkujeme všem našim klubovým legendám za roky odchozených tréninků, odehraných zápasů, nastřílených branek, a hlavně za inspirování mladších generací. Bez vás by klub nebyl tam kde je dnes.