Související zápasy

TROOPERS

Mladší žáci a jejich stoprocentní turnaj v Křenovicích

V sobotu 11.12.2021 se odehrálo v pořadí již 5.kolo JM přeboru starších žáků. Náš tým „mladých pušek“ již druhou sezónu nastupuje jako jediný celek v této soutěži složený z hráčů kategorie mladších žáků.

Jednalo se zřejmě o nejvydařenější turnaj našich mladších žáků v letošní ligové sezóně.  Pojďme si však postupně přiblížit co se vlastně v Křenovicích odehrálo. 18 přihlášených týmů do JM přeboru starších žáků bylo v úvodu sezóny   rozděleno do 4 výkonnostních košů. Náš tým mladších žáků Young Guns začínal soutěž ve 3.koši a během úvodních 8 utkání sezóny jsme zde zaznamenali 5 výher a pouze 3 těsné porážky s impozantním skórem 96:44. Díky tomu jsme byli přeřazeni do 2.výkonnostního koše, kde nás během dalších dvou kol čekají týmy FBC Dragons Kyjov, TJ Sokol Břeclav, Aligators a TJ Znojmo LAUFEN. Zatímco s týmy z Kyjova a domácími Aligators jsme se letos zatím nepotkali, tak s týmy Břeclavi a Znojma jsme se letos už střetli v úvodních kolech a v obou případech se radovali z vítězství soupeři. Samotný postup do vyšších pater přeboru lze požadovat za úspěch a hráčům tahle herní praxe přináší možnost hrát s kvalitnějšími soupeři a rozvíjet tak i lépe své dovednosti. Pro Křenovický turnaj se nám podařilo složit tým 12 mladších žáků jehož věkový průměr nedosahoval ani 12 let a i když v týmu chyběli někteří stabilní hráči jednalo se bezesporu o velmi kvalitní výběr.

TROOPERS vs. FBC Dragons

(Detail utkání je vpravo v liště, nebo dole pod článkem)

V prvním utkání jsme nastoupili proti týmu FBC Dragons Kyjov, který již měl za sebou výhru nad domácími Aligators 6:5. Naši hráči vstoupili do utkání velmi sebevědomě a bez ohledu na kvality soupeře předváděli od začátku aktivní hru. Současně jsme si ale byli vědomi kvality soupeře, a proto jsme hráli zodpovědně a nechtěli dát soupeři zbytečně šance ke skórování. Po úvodních 4 minutách přišla první gólová radost na naší straně a jako by soupeř vypadl z tempa podařilo se nám přidat další 3 branky a dokonce 1.třetiny navýšit skóre na 4:0 v náš prospěch. Takový začátek utkání byl sice skvělý, ale věděli jsme, že soupeř má svoji kvalitu a utkání ještě není zdaleka vyhrané.

Zatímco v první části měli Kyjovští problém zejména se zakončením tak v druhé části už byli přesnější a skóre se tak začínalo postupně srovnávat. I nám se naštěstí 2x podařilo ve druhé části skórovat, a tak jsme si stále drželi mírný náskok. Když se však soupeři podařilo 5 minut před konec snížit na rozdíl jedné branky nevypadalo to dobře. My jsem však využili oddechový čas k uklidnění hráčů a přeskupením sestavy se nám podařilo utkání dohrát aktivně aniž bychom soupeře pustili do jakéhokoli tlaku. Konečné vítězství v poměru 6:5 bylo možná překvapivé, ale plně zasloužené což uznal i trenér soupeře.

TROOPERS vs. T.J. Sokol Břeclav

Ve druhém utkání nás čekal silný tým Sokola Břeclav, který ve svém prvním utkání s přehledem zvítězil nad Znojmem 9:2. Do utkání jsme vstoupili s respektem k soupeři, nicméně vědomi si svých schopností a povzbuzeni výhrou, a především dobrým výkonem z prvního utkání. Bohužel se nám nepodařil úvod utkání a hned z první šance soupeř skóruje 0:1. Nám však vyšla rychlá odpověď a po dalších 10 vteřinách hry je nařízeno trestné střílení v náš prospěch. Je vyrovnáno! Utkání má strhující tempo, oba týmy se snaží o útočný florbal a skóre a přelévá z jedné strany na druhou. Žádnému týmu se však nedaří odskočit více než o jednu branku. Po dvou třetinách tedy svítí na ukazateli vyrovnané skóre 6:6. Rozhodne tedy poslední část utkání.

Dosavadní průběh utkání však jasně ukazuje, že zatímco soupeř má jasnou výškovou i fyzickou převahu, tak my jsme rychlejší a rozhodně florbalovější což se snaží i trenéři říct hráčům před poslední částí. Když se nám podaří po 3 minutách poslední části vstřelit branku, soupeř již na tento úspěch nedokáže reagovat jinak než fauly a nám tak dává šanci utkání dohrávat v přesilových hrách. V těch si počínáme zkušeně a s přehledem, hrajeme aktivně na míčku a snažíme se kombinacemi překonávat obranu soupeře. Do konce utkání se nám podaří vstřelit další 2 branky a zápas s přehledem kontrolujeme.

Mladší žáci vstupují pokřikem do zápasu!

Dvě výhry jsou jistě úspěchem, nicméně nás mnohem více těší výkon týmu, předváděná hra i přístup hráčů v klíčových fázích utkání.

Další kolo JM přeboru starších žáků čeká až 22.ledna a tam jistě zabojujeme o možnost postupu do nejvyššího koše přeboru. Do té doby nás však několik dalších utkání v kategorii mladších žáků, takže už teď se těšíme na příští víkend 18.-19.12.21 a dva ligové turnaje našich týmů.