Související zápasy

TROOPERS

Mladší žáci Young Guns ukázali svou sílu ve dvou zápasech v Dubňanech

V neděli 19. 9. 2021 tým mladších žáků pod názvem TROOPERS Young Guns zahájil ligovou účast v přeboru starších žáků. Čekali nás v Dubňanech dva zápasy. Nejprve s T.J. Sokol Břeclav a poté derby s našimi staršími žáky TROOPERS Black.

Zápas s Břeclaví začal z naší strany nervózně a hned ve druhé minutě jsme obdrželi gól. Nicméně velké hřiště s dostatkem prostoru pro individuální techniku nám umožnovalo vyrážet na rychlé výpady, ze kterých se nám dařilo skórovat. Stav zápasu po první třetině 2:1. Když jsme v průběhu druhé třetiny vedli 4:1, zdálo se, že utkání dohrajeme v pohodovém tempu a vítězství nás nemůže minout. Opak byl však pravdou. Uplynulo 7 minut a Břeclavští se radovali z vyrovnaného stavu 4:4. Nebýt našeho rychlého gólu na 5:4, šli bychom do 3. třetiny hodně smutní z rychlé ztráty několika brankového vedení. Soupeři však v poslední třetině narostla křídla a rychlými góly nám odskočil do dvoubrankového vedení. Ke konci třetí třetiny jsme však zabrali, zatlačili soupeře do obrany a vynutili si i dvojnásobnou přesilovku. Podařilo se nám v ní snížit, ale ve hře bez brankáře, v poslední minutě, soupeř pečetil výhru do prázdné branky na konečných 8:6. Naši hráči šli do kabin smutnící z prohry, ale nás trenéry těšilo, že jsme se staršími soupeři dokázali držet krok a mohli si skoro po roce zahrát ligové utkání.

Do druhého zápasu, derby s našimi staršími spoluhráči TROOPERS Black, jsme nastupovali znovu plní očekávaní, jak bude průběh utkání vypadat. Trvalo jen 9 vteřin a již jsme lovili míček z vlastní sítě. Nicméně po minutě bylo srovnáno a nervozita z nás trochu opadla. Po 6 minutách ale svítilo na tabuli skóre 1:3 v náš neprospěch. Začali jsme troubit na poplach a hráče nabádat k větší aktivitě a rychlému napadání. Tento přistup slavil úspěch a do konce třetiny se nám podařilo vyrovnat na 3:3. Po pauze naši mladšáci pokračovali s aktivní hrou a ta vyústila ve dvoubrankové vedení, které nám pomohlo k získaní sebevědomí. Druhá třetina skončila 5:4 a dávala nám do třetí části mírný optimismus. Největší drama však skýtaly poslední 3 minuty utkání. Padlo v nich hned 5 gólů a branky se valily jedna za druhou. Nejprve srovnání na 6:6 staršími žáky, rychlé naše odskočení do vedení o gól, následné vyloučení soupeře, které jsme využili brankou, a opětovné snížení na rozdíl jednoho gólu soupeřem. Blaci pak hráli bez brankáře a snažili se dorovnat. Nicméně více štěstí jsme měli my. Vstřelili jsme gól do prázdné branky, a i přes ještě jeden obdržený gól se nám už vítězství ubránit podařilo. Byl to strhující zápas plný emocí z obou stran. Ukázal, jak se naši hráči dokáží nabudit, když hrají proti svým spoluhráčům. Kéž by se nám toto množství energie podařilo zažehnout i v dalších zápasech ligy mladších a starších žáků. Už se nemůžeme dočkat dalších florbalových utkání, kde budeme moci ukázat, co jsme se za hodiny tvrdé práce na trénincích naučili.