Muži A získali první tři body z venku

Ve 2. kole se proti TROOPERS postavil tým FBC Hranice. Tým, který v loňském roce jako nováček soutěže skončil na třetím místě základní části, do utkání vstoupil s velkým respektem a zřejmě i proto byl průběh utkání takový, jaký byl.

V nezvyklé sestavě se proti sobě postavily týmy domácích FBC Hranice a hostujících TROOPERS. Oběma chyběly jejich opory. Další specialitou utkání bylo, že pokud chtěl Honza Kolajta, útočník TROOPERS, dát dnes gól, musel prostřelit svého bratra. Povedlo se mu to? To záhy zjistíte.

Dobývání betonu Hranic v první třetině

Jen co se písklo, Hranice se zatáhly a vyčkávaly na své polovině, co se bude dít. Hráči TROOPERS byli lehce zaskočeni, kolik mají času, ale místní povrch a nedostatečně rychlá a přesná kombinace jim neumožňoval akce dohrávat až do konce. Po úvodním oťukávání se do šance dostal Daler, ale nepodařilo se mu trefit odkrytou branku. Nemuselo ho to ale dlouho mrzet, protože v čase 7:32 se prosadil kapitán Dan Budík, kterému ve své premiéře nahrával benjamínek týmu Ondra Beránek.

1. lajna se prosadila a TROOPERS vedou 1:0. Zdroj: Flickr FBC Hranice

Tento gól TROOPERS nakopl, začali být aktivnějši, ale své šance ne a ne využít. Stav utkání se měnil až v 18. minutě, kdy Kolajta krosem našel Honzu Dalera a ten zprvní bekhandem trefil odkrytou klec – 0:2.

Honza Daler měl v 1. třetině několik šancí, proměnit se mu ale podařilo pouze 1. Zdroj: Flickr FBC Hranice

Muži mohli jít do šaten s klidnou hlavou, jenže to by nemohli zahrát poslední střídání tak, jak jej zahráli. Petrovi Voltnerovi se nepodařilo nadvakrát nahrát přes bránícího hráče, míček se dostal k Tomáši Andrýskovi a ten jej přes celé hřiště vytáhl a střelou vyřešil přečíslení 3 na 2. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

Ve druhé třetině si TROOPERS budují náskok

Do druhé třetiny TROOPERS vstoupili aktivně a opět napadali rozehrávku domácího týmu. Oproti prvnímu zápasu s Rožnovem však nebyla taková efektivita v zakončení, takže se stav i přes několik šancí dlouho neměnil. Až v čase 27:39 si premiérovou branku v zeleném dresu TROOPERS připsal Kuba Andrle, který nad ničím nepřemýšlel a trefil z půlky víko. A o dvě minuty později bylo ještě veseleji. Kuba Andrle nahrál Danovi Budíkovi, ten rychlou kličkou oběhl beka a gólmana Kolajtu nezištně prostřelil mezi nohy. A první lajna v novém složení stále neřekla poslední slovo. V čase 32:12 se po úspěšném presingu prosadil Ruda Večeřa, kterého před poloodkrytou brankou našel aktivní Dan Budík.

2. třetina patřila elitní formaci TROOPERS, která byla u všech gólů svého týmu. Zdroj: Flickr FBC Hranice

O minutu později si TROOPERS zahráli kontroverzní přesilovou hru. Rozhodčí vyloučili Tomáše Němečka za faul, který podle faulovaného Petra Kadlece nebyl. Rozhodčí si ale stáli za svým. TROOPERS se zachovali jako gantlemani a přesilovku nevyužili (i když by moc rádi :)). Po druhé třetině tak platil stav 1:5.

Poslední třetina zvrat nepřinesla

Ačkoli do třetí třetiny Hranice vstoupily o poznání aktivněji, těžko říct, jestli si věřili, že dnes budou bodovat.

Na začátku 3. třetiny TROOPERS museli čelit aktivnější hře svého soupeře. Zdroj: Flickr FBC Hranice

Ve 44. minutě sice propálil Honzu Chrásta Štěpán Potsch, ale hned následující střídání byl ve vyložené šanci faulován Petr Kadlec. Rozhodčí nařídili trestné střílení. S tím si zkušeně poradil Dan Minich, který gólmana domácích vymíchal a vrátil TROOPERS čtyřgólový náskok. Zbytek třetí třetiny se nesl v duchu bezstarostného dohrávání zápasu, což přinášelo šance na obou stranách hřiště. Ty však zůstávaly nevyužity. Až v 59. minutě se z brejku prosadil Honza Grábl, který Kolajtu opět propálil mezi nohama. A o 61 vteřin později se prosadil i obávaný střelec Honza Kolajta, který neviditelně tečoval střelu Petra Kadlece a mohl být spokojený. Dal gól i svému bratrovi.

Souboj bratrů nakonec skončil vítězně pro Honzu Kolajtu, který vstřelil gól několik desítek vteřin před koncem. Zdroj: Flickr FBC Hranice

Zápas končí výhrou TROOPERS s výsledkem 2:8.

Jak to viděli trenéři?

Komentář trenéra domácích Marka Hlocha: „Nejprve bych chtěl na dálku pogratulovat Jirkovi Vrajovi, že dnes praštil do manželství. K dnešnímu zápasu, na to, že nám chybělo spoustu klíčových hráčů a další hráči nám odpadli ještě před utkáním, chtěl bych kluky, kteří se nebáli a dnes nastoupili k utkání z celého srdce poděkovat za dnešní výkon. Dobře jsme bránili, soupeř dával branky převážně po našich chybách. Hráli jsme proti nejlepšímu týmu v lize, a proto se kluci dnes za svůj výkon nemusí stydět. Už by to chtělo konečně nastoupit v plné sestavě, snad se nám to příště vyplní. Díky divákům, soupeři, pořadatelům."