176_20240216_131213.jpg

Muži B drží šňůru vítězných utkání

Muži B se úspěšně přehoupli do druhé poloviny sezóny a drží si šňůru 8 vítězství. Jak sezónu hodnotí vedoucí týmu a brankář Honza Chrást se můžete dočíst v tomto článku.

Pokud bych měl shrnout aktuálně probíhající sezónu, tak hodnocení bude převážně pozitivní. Před sezónou nebyla priorita umístěné v tabulce, ale hlavně nastavení konceptu, který by byl funkční a dával smysl. Hlavní jádro týmu aktuálně tvoří převážně hráči, kteří v TROOPERS hrají za B-tým již delší domu nebo hrávali za A-tým. K tomu jsme se s vedením před sezónou dohodli, že by v případě zájmu mohli dostávat prostor mladí hráči. To se povedlo částečně, jelikož A-tým prošel značnou generační obměnou a spousta kluků rovnou naskočilo do národní ligy. Nyní s námi převážně hrají Smejky, Max a Račis. Zmíněné kluky určitě musím pochválit, jelikož už teď jde vidět, že se posunuli v rámci dospělého florbalu a pro tým začínají být přínosem, nemluvě o tom, jak zapadli do party. 

Filip Ráček v zápase s Hlukem
Filip Ráček v zápase s Hlukem

Důležitá věc, která určitě pomáhá jsou naše společné tréninky s Gullivery B, kdy po většinu sezóny je na tréninku dostatek lidí a tréninky mají klasickou formu cvičení a následně hra. Co se výsledků týče, nějaký útok na první místo nebyl hlavní cíl, ale tím, jak všichni k tomu přistoupili, tak jsme nyní na třetím místě. Nutno podotknout, že z hlediska ofenzivy to není takový válec, kdy spoustu zápasů jsme vyhráli o jednu nebo dvě branky, ale o to víc si toho můžeme vážit, že jsme schopni zápasy dovést do zdárného konce i když nedáváme tolik branek. Obecně bych řekl, že naše výkony mají stoupající tendenci. 

Muži B 2023/2024
Muži B 2023/2024

Další pozitivní věc je, že se nám vrátilo pár kluků, kteří s námi nehráli od začátku sezóny, což by zase mělo zvýšit konkurenci a zkvalitnit tréninky. Závěrem bych chtěl poděkovat hlavně Plačisovi za vedení celého B-týmu a všem hráčům, že jsme schopni se v rámci B-týmu florbalem bavit, ale stále ho dělat na solidní úrovni.