Muži D již nejsou stoprocentní

Ještě dva zápasy stihli před přerušením sezóny odehrát Muži D. Jak se jim vedlo? Užívají si zatím sezónu?

Očima Martina Kašparovského

Po třech týdnech od posledního úspěšného kola se nám podařilo den před uzavřením všech soutěží odehrát zatím poslední zápasy. Soupeři nám byli FBC Sokol Ivanovice na Hané B a FLOREC BRNO, oba týmy s námi sdílely špičku tabulky.

V prvním zápase jsme zkřížili hokejky se Sokoly z Ivanovic. Po stránce statistik budil soupeř trochu strach. Po dvou odehraných zápasech obsadil špičku tabulky s úctyhodným brankovým rozdílem +16. Utkání se zpočátku neslo v opatrném duchu, nikdo nechtěl udělat chybu. Skóre otevřel až v sedmé minutě Oldřich Langášek za asistence Lukáše Hanáčka. Nápor Ivanovic poté citelně zesílil, ale obrana ani brankář TROOPERS vyrovnání nepřipustili. Opatrný začátek druhé třetiny zanedlouho přerušilo vyloučení Sokolů. Nabídnutou přesilovou hrou nepohrdli Mark Grishchenko s Jindřichem Jedličkou. Po druhé brance v síti soupeře se hra trochu více otevřela, včetně ivanovické obrany. Skóre v náš prospěch postupně narůstalo, až se po druhé naší přesilovce, využité kapitánem Markem Těšlíkem, zastavilo na poměru 5:0 pro nás. Do třetí třetiny však po důrazné promluvě během přestávky vlétli úplně jiní Sokoli. Třetí třetinu drželi ve svých spárech soupeři, rozhodnuti s výsledkem ještě něco udělat. Projít naší obranou bylo velmi nesnadné, i přesto vsítily Ivanovice tři branky. Na zvrácení průběhu utkání už to ale nestačilo. Nad Sokoly jsme vyhráli poměrem 6:3, stálo nás to hodně sil a soupeře hodně slz uroněných u rozhodčích po utkání. Když už je zmiňuji, chtěl bych poděkovat dvojici rozhodčích za sportovní, naprosto nestranné a profesionálně odřízené utkání.

Díky rozpisu jsme měli možnost prohlédnout si hru kluků z FLOREC BRNO už před prvním utkáním. Takticky jsme se připravili, i když část sil už zůstala v předchozím utkání. Nakonec v něm nezůstaly jen síly. Vše, co se dařilo proti Ivanovicím, jako bychom v tomto utkání ani nikdy neuměli. FLOREC hrál úplně jinak než soupeř z prvního zapasu a jeho silný forčeking nám dělal nemalé problémy. První třetinu jsme ještě drželi na uzdě a připustili jen jedinou obdrženou branku. Ve druhé třetině se tlak napadajících útočníků soupeře stupňoval a my stále ne a ne najít recept k překonání soupeřovy obrany. Čím více jsme se snažili, tím více nám z čepelí odskakovaly míčky.

Na hřišti jsme se kolikrát málem srazili

Frustraci před třetí třetinou ještě vystupňovaly tři soupeřem vstřelené branky. Ve druhém zápase po sobě, v devíti lidech do pole a za stavu 0:4 se těžko hledají síly k obratu. Zkusili jsme sebrat vše, co v nás ještě zbylo, ale bohužel to i tak k ničemu nevedlo. Postupně se náš cíl smrskl jen na vstřelení čestného úspěchu, to se však nepovedlo ani při závěrečné power play. Zápas skončil 0:6 v náš neprospěch.  To znamená i zamíchání karet na předních příčkách tabulky, kde aktuálně sídlí TROOPERS a FLOREC, dělí je pouze rozdíl ve skóre a vzájemný zápas.

Díky této zápletce se o to více těšíme na další pokračování soutěže. Užíváme si každé odehrané utkání v nové soutěži, ve které se nám zatím víc než líbí. Přejeme všem pevné zdraví v této nesnadné době a snad se všichni brzy sejdeme mezi mantinely!