Muži D vstoupili do přeboru vítězně

V nové sezoně přibylo mezi registrovaná mužstva rodiny TROOPERS jedno nové. Bývalí „Muži-AFL“ se rozhodli vyměnit svůj přídomek ve jméně za jediné písmeno a od této sezony budou hrát rovněž oficiální soutěže. Očekávání byla velká, spousta okolností nových a dostavila se i mírná nervozita, abychom výsledkově dělali černo-zeleným barvám čest. Tyto obavy se nakonec ukázaly jako zbytečné, ale nepředbíhejme. Aby nebylo nezvyklých situací málo, přiblíží Vám tentokrát obě odehraná utkání lídři prvních dvou formací Jindřich Jedlička a Oldřich Langášek.

Očima Jindřicha Jedličky

První hrací den aneb Loupež století a handrkování s místními sedláky

Dnes jsme zahájili první ,,oficiální" sezónu pod Českým florbalem v Jihomoravském přeboru mužů. Všichni jsme byli plni očekávání, ale také možná mírných obav z toho, jaké to celé bude a jestli se na tom, pro nás nezvykle velkém hřišti, neztratíme.

Začali jsme zápasem proti týmu K1 Florbal Židenice U23, který byl složen převážně z židenických juniorů, a podle toho také vypadal ráz utkání, jež bylo nahoru dolů s velkým množstvím chyb a brejků na obou stranách. Herní převahu ovšem měli po většinu zápasu naši soupeři a těsné skóre držel výbornými zákroky jen náš hrající trenér a brankář, Martin Kašparovský. Ještě necelé čtyři minuty před koncem jsme prohrávali 1:2 a soupeř měl utkání pevně v rukách, ale během pouhé minuty se nám podařilo vstřelit tři branky a rázem jsme to byli my, kdo byl blíže prvnímu vítězství v právě načaté sezóně. Soupeř se už na závěřečný tlak nezmohl, a tak jsme dokráčeli k našemu historicky prvnímu vítězství v této soutěži.

Druhým soupeřem nám byl tým Hornets Brno ZŠ Horní C, jehož věkový průměr byl o poznání vyšší než u Židenic. Nicméně po osmi minutách jsme prohrávali 0:2 a naší hře chyběl “drive” a hlad po gólech. Naštěstí druhý soupeřův gól nás probral a hned v následujícím střídání snížil Mark Grishchenko, jenž si za dnešek připsal hned čtyři kanadské body (2 + 2) a vede kanadské bodování našeho týmu. Tento gól nakopl i další útočníky první lajny, kteří se nenechali zahanbit a oba přispěli svým gólem do mlýna. Když se k nim připojila i druhá lajna, bylo z toho vedení 5:2 a kontrola nad zápasem. Cestu k pohodovému vítězství ovšem v druhé třetině zkomplikovalo zranění klíčového útočníka první lajny Petra Kořenka, čímž se hra první lajny rozsypala jako domeček z karet. S postupujícím časem se začal stupňovat nejen soupeřův tlak, ale především jeho agresivita. Na hřišti to chvílemi vypadalo jako na rugbyovém zápase. Naštěstí rozhodčí neměli pro soupeřovo počínání pochopení, z čehož dokonce pramenila i naše dlouhá přesilovka pět na tři. Tuto dvojnásobnou výhodu jsme ale nejenže nedokázili využít, ale bohužel jsme při ní nebyli ani příliš nebezpeční. Závěr střetnutí byl hodně vyhrocený a rozhodčí museli ještě udělit trest oběma aktérům začínající bitky. Zápas nakonec skončil 6:4 v náš prospěch a my jsme po velkém boji, ovšem zaslouženě, brali všech 6 bodů.

Radost po zisku 6 bodů

Očima Oldřicha Langáška

Do nové soutěže organizované Českým florbalem v Jihomoravském přeboru mužů jsme vstoupili s několika otazníky. Jak soutěžní dny probíhají, jaká je kvalita soupeřů a nastavený metr rozhodčích?

Týmem na zahřátí se pro nás stal  K1 Florbal Židenice U23. Tento tým je velmi mladý, fyzicky zdatný, technicky vyspělý a sehraný. V mnoha ohledech nás herně přehrával. Díky naší odhodlanosti, místy tvrdší hře, bojovnosti, psychické odolnosti a vynikajícímu výkonu naší brankářské jedničky a trenéra v jedné osobě, Martina Kašparovského, se nám podařilo v posledních minutách zvrátit třemi rychlými góly zápas na naši stranu v poměru 4:2.

Druhým týmem byl Hornets Brno ZŠ Horní C. Tým je herně vyspělý, schopný rychlých protiútoků, díky kterým se dostal do vedení 0:2. Naší odpovědí na jejich rychlé vedení bylo pět gólů a otočení vývoje zápasu v poměru 5:2. Soupeřova nervozita začala přerůstat v agresivitu, která vyústila vyloučením tří hráčů. Tuto výhodu jsme využít nedokázali, ale i přesto jsme ke konci zápasu hru kontrolovali a zaslouženě vyhráli 6:4. Kdyby se nám ve druhém zápase nezranil klíčový hráč Petr Kořenek, tak bychom prvním turnajem, pro nás v nové soutěži, prošli bez „ztráty kytičky“.