Související zápasy

TROOPERS

Muži DELTA a jejich poslední říjnový turnaj

Poslední říjnová sobota byla pro družstvo Delta opět herní. Přestože šlo o halloweenský víkend, výsledky nebyly nijak strašidelné.

Třetí hrací den byl pro Deltu mírně specifický, neboť se jednalo o první námi pořádaný turnaj. V prvním zápasu se proti nám postavili Shooters Beta Stars, kteří prozatím obývají dolní polovinu tabulky. Daleko zajímavější duel však byl s K1 Florbal Židenice B –naším tabulkovým sousedem. Odehrané zápasy vám přiblíží obránci Martin Kořenek a Jan Blažek.

Shooters Beta Stars 4:9 TROOPERS Delta

(detail utkání je možné rozkliknout v liště vpravo)

Utkání očima hráče Martina Kořenka:

První utkání začalo již v devět hodin. V tuřanské hale byl čerstvý vzduch a mysl ještě nebyla v herním módu. O vytržení z mikrospánku se postaral kapitán Marek Těšlík, který nás po nahrávce od Petra Kořenka poslal do vedení hned v úvodní minutě. Budíček byl úspěšný a v šesté minutě jsme vedli již 3:0. Do konce první třetiny soupeř po našem lehkém zaváhání mírně korigoval na 3:1.

Lehce ukolébáni vedením se na naše čepele vrátila ospalost a nastala tzv. hluchá fáze hry, kterou soupeř v patnácté minutě potrestal snížením našeho vedení. Po dlouhých sedmi minutách od začátku třetiny se trefou Marka Grishchenka tým nejen probral, ale tak trochu utrhl ze řetězu, když v následujících pár minutách vsítil další tři branky –dva od Jana Kubici a jeden z dílny Jindřicha Jedličky.

Jan Kubica právě působí obraně Shooters další vrásky

Zajímalo by mě, jestli neexistuje nějaký sytič pro studené starty? … Protože třetí třetina začala podobně jako dvě předchozí. Vedení bylo ztenčeno na 7:4, po prospaném úvodu se tentokrát chopil budíku Petr Kořenek formou dalších dvou vstřelených branek, čímž pečetil konečný výsledek zápasu, na němž nic nezměnila ani přesilová hra soupeře v závěru třetí třetiny.

TROOPERS Delta 4:4 K1 Florbal Židenice B

Utkání očima hráče Jana Blažka:

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti kvalitnímu celku Židenice B. Díky dobré sehranosti se soupeřům dařilo v útoku a po zaváhání v obraně jsme od třetí minuty dotahovali. V úvodní třetině se nám sice podařilo srovnat, nicméně druhá třetina byla jasně v režii Židenic. Hned na začátku třetí třetiny se nám podařilo snížit na rozdíl jediné branky parádní střelou Peti Kořenka. Následovala spousta neproměněných šancí na obou stranách, nakonec jednu z nich využil Mark Grishchenko a srovnal na 4:4. Za vyrovnaného stavu, necelé 4 minuty před koncem, se bojovalo ze všech sil a do posledních vteřin nebylo jasno, zda se body budou dělit nebo jeden celek bude brát vše. Všechny pokusy ale utnula závěrečná siréna a body jsme si museli rozdělit.

Nevěřícný pohled Adama Hanáčka směrem k útočníkům v zápase proti Židenicím

Ze zápasu však odcházíme s hlavou vztyčenou, podařilo se nám napravit chyby z úvodu utkání a získali jsme bod, který může mít na konci sezony velkou váhu. Kuriozitou zápasu se stala naše špatná rozehra standardní situace po faulu před brankou soupeře, jejíž špatné provedení málem zabilo našeho trenéra, ale pobavilo publikum na tribunách.